Magazín
MS 2016 Bialystok: 1. Cakoci, 2. Pleváková, Trajteľová, Pohanková
dátum: 13.11.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Najviac slovenských reprezentantiek sa dnes na IFBB Majstrovstvách sveta v poľskom Bialystoku predstavilo v kategórii bikiny fitness. Zlatú medailu získala Saskia Cakoci (do 172 cm) a striebornú medailu si vybojovali Sabína Pleváková (do 160 cm), Timea Trajteľová (do 166 cm) i Olívia Pohanková (nad 172 cm).

Na snímke je Saskia Cakoci.

V kategórii do 172 cm je novou majsterkou sveta Saskia Cakoci, ktorá vlani na MS obsadila 4. miesto, ale v roku 2016 dosiahla pozoruhodné výsledky – na jar 1. miesto na ME v kategórii do 172 cm, absolútne prvenstvo na Diamond Cupe v Žiline, absolútne prvenstvo na Olympia Amateur Spain v Marbelle a na jeseň 2. miesto na Elite World Cup v Liverpoole (open). No a teraz na svetovom šampionáte v Poľsku zvíťazila a to aj napriek tomu, že pred nominačným Mozolani Fitness Cupom, ktorého sa nezúčastnila, ju sužovali zdravotné problémy. Našťastie však dokázala všetko prekonať a odmenou pre ňu je zlatá medaila na MS 2016 v Bialystoku. Blahoželáme!

 

Na snímke je Sabína Pleváková.

Sabína Pleváková naposledy štartovala na MS v roku 2013 v Kyjeve, kde triumfovala v kategórii do 163 cm. Tohto roku sa na ME v Santa Susanne stala majsterkou Európy v bikiny fitness ženy do 160 cm a absolútnou víťazkou v bikiny fitness. Teraz sa po troch rokoch znovu predstavila na svetovom šampionáte a v Bialystoku získala striebornú medailu. Blahoželáme! Po pretekoch napísala:  "Krásne 2. miesto na majstrovstvách sveta. Ďakujem vám všetkým za podporu, hlavne môjmu priateľovi, rodine, mojej druhej rodine a priateľom Extrifit.cz za neskutočnú podporu v celej mojej príprave. A nesmierna vďaka za moje nádherné bikiny od firmy THE BIKINI BOX."

V kategórii do 160 cm obsadila Michaela Kanuščáková 6. miesto a Janka Kleinová 8. miesto, obe tieto juniorky debutovali na MS v kategórii žien.

V kategórii do 166 cm získala striebornú medailu Timea Trajteľová (absolútna víťazka juniorských MS 2015, víťazka ME 2016 v bikiny fitness juniorky do 166 cm), ktorej sa na jeseň 2016 dosť darí - vyhrala EVLS Prague medzi juniorkami i ženami, súťaž v Lahti, Tatranský pohár, Mozolani Fitness Cup a svoju premiéru na MS medzi ženami okorenila cenným striebrom. Blahoželáme!

Na snímke je Timea Trajteľová.

V kategórii do 169 cm sa Veronika Guľášová a Martina Sedlárová neprebojovali do finálovej šestky. Martina Sedlárová napísala: "K športu patrí aj sklamanie. Dnes nám to s Veronikou bohužiaľ nevyšlo, ale nevadí, tešíme sa z úspechov ostatných členiek reprezentácie."

 

Na snímke je Olívia Pohanková.

Olívia Pohanková sa v aktuálnej jesennej sezóne stala absolútnou víťazkou Arnold Classic Europe i nominačného Mozolani Fitness Cupu a na MS 2016 v Bialystoku zopakovala strieborné umiestnenie z MS 2014 (Montreal) a MS 2015 (Budapešť). Po súťaži napísala:  "Som vicešampiónka už po tretíkrát. Viem, mala som svoj sen, ale aj tak dobre, pretože som svetovou vicemajsterkou!!! Ďakujem všetkým za vašu podporu a špeciálne Sabina Plevakova-IFBB Bikini, ktorí mi veľmi pomáhajú počas celej prípravy, ako aj môjmu priateľovi."

-r-