Magazín
MOZOLANI FITNESS CUP 2016 – nedeľa 30. 10., semifinále 11.00 h, finále 16.30 h
dátum: 28.10.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Chcete vidieť naživo vyšportované postavy, krásu telu i svalov, ako aj súboje o medaily, poháre a nomináciu na majstrovstvá sveta? Potom neváhajte a príďte sa pozrieť na tretí ročník podujatia Mozolani Fitness Cup, ktorý sa uskutoční v nedeľu 30. 10. v Dome odborov Žilina.

MOZOLANI FITNESS CUP 2016 podporili:

Generálny partner: Mozolani The Fitness Authority

Patrneri: Amix Advanced Nutrition, Inter-Vion, Kompava Sport Nutrition, Bikini Fitness, St. Marcus, Extrifitslovakia, Self Omninutrition, Isoline

Mediálni partneri: Sport.sk, Ronnie.cz

 

Vstupenky

Príďte aj vy podporiť svojho favorita, buď v kategóriách, v ktorých sa bude bojovať nielen o medaily a poháre, ale aj o nomináciu na majstrovstvách sveta alebo v kategóriách pre neregistrovaných športovcov! Ak ste si nekúpili vstupenky v predpredaji, nemusíte zúfať, môžete tak urobiť na mieste a v deň konania súťaže, t. j. 30. 10. v Dome odborov Žilina.

Časový plán:

8.00 h – prezentácia pretekárov

11.00 – semifinále

16.30 h – finále

Celkovo sa na súťaž prihlásilo 143 športovcov, z toho 131 pretekárov registrovaných v SAKFST a 12 neregistrovaných pretekárov. Z registrovaných športovcov má najpočetnejšie zastúpenie bikiny fitness (62 štartujúcich), potom men's physique (41), bodyfitness (21), fitness (7), z 12 neregistrovaných je 6 mužov a 6 žien. Na pretekoch bude štartovať aj výkvet slovenských reprezentantov vo fitness, bodyfitness, bikiny fitness a men's physique (pre tieto kategórie to bude nominačná súťaž na majstrovstvá sveta) plus neregistrovaní pretekári v kulturistike muži a bikiny fitness žien.

Aktualizovaný zoznam prihlásených pretekárov na Mozolani Fitness Cup 2016

Motivácia získať nomináciu na IFBB Majstrovstvá sveta v Bialystoku (11. - 13. 11.) je veľká. Od kandidátok na účasť na MS sa očakáva, že v Žiline potvrdia dobrú výkonnosť, hoci formu nebudú mať ešte stopercentnú, nakoľko ju budú časovať na MS.

 

Na Mozolani Fitness Cupe 2016 sa bude súťažiť o absolútne prvenstvo v týchto kategóriách:

- bodyfitness

- bikiny fitness

- men's physique

 

Ktorí súťažiaci majú podľa papierových predpokladov najväčšiu šancu uspieť?

Fitness open

Ako dopadne súboj bývalej majsterky sveta Dominiky Multáňovej (do 163 cm) s trojicou medailistiek z ME 2016 v kategórii juniorky – Evou Bánikovou (striebro nad 163 cm), Kristínou Juricovou (bronz nad 163 cm) a Alexandrou Kovalskou (bronz do 163 cm)? Multáňová pred dvomi týždňami s prehľadom zvládla svoj návrat na súťažné pódium po 1,5-ročnej pauze a na Diamond Cupe v Liverpoole získala striebornú medailu.

Bodyfitness do 163 cm

Najväčšou adeptkou na víťazstvo je viacnásobná účastníčka ME Elena Masaryková, ale sme zvedaví aj na to, či mladučká juniorka Iveta Kubeková dokáže aspoň tak zaujať ako na Tatranskom pohári (6. miesto v open kategórii).

Bodyfitness nad 163 cm

Horúcou favoritkou na zlato je bronzová medailista májových ME 2016 Lucia Košecká, ktorá aj v aktuálnej jesennej sezóne pokračuje v dobrých výsledkoch. Zvíťazila na EVLS Prague v bodyfitness nad 168 cm a triumfovala aj na Tatranskom pohári v Prešove (kategória open). Pripomíname, že ešte vlani na jeseň štartovala Lucia Košecká v kategórii bikiny fitness a na minuloročnom Mozolani Fitness Cupe obsadila v bikiny fitness nad 168 cm štvrté miesto. Urobila veľmi dobre, že prešla medzi bodyfitnesky. Ale, ako sa hovorí, kožu lacno nepredá ani účastníčka MS 2015 Stanislava Tichá, ktorá pred dvomi týždňami skončila na Diamond Cupe v Liverpoole na štvrtom mieste (do 168 cm).

Bikiny fitness do 163 cm

Podľa nás by líderstvo medzi nižšími bikinárkami mala obhájiť úradujúca majsterka Európy v bikiny fitness ženy do 160 cm a absolútna juniorská európska šampiónka Sabína Pleváková, ktorá ostatné dva svetové šampionáty vynechala. Naposledy štartovala na MS žien v roku 2013, keď v Kyjeve zvíťazila, a o to má teraz väčšiu chuť sa znovu kvalifikovať na 'svet' a pobiť sa tam o čo najlepšie umiestnenie. Sme zvedaví, či juniorka Jana Kleinová potvrdí progres a výborný dojem, ktorý zanechala na Tatranskom pohári (2. miesto do 166 cm) a či úradujúca juniorská vicemajsterka Európy Michaela Kanuščáková (na Tatranskom pohári skončila za Kleinovou na 3. mieste) sa bude zlepšovať od súťaže k súťaži tak ako na jar.

Na snímke je Sabína Pleváková.

 

Bikiny fitness do 168 cm

V tejto kategórii môžeme celkom jasne favorizovať na prvenstvo Timeu Trajteľovú, úradujúcu juniorskú majsterku Európy, ktorá v aktuálnej jesennej sezóne žne jeden úspech za druhým. Dosiahla 1. miesto na EVLS Prague v kategórii žien (do 166 cm) i junioriek (open), vyhrala súťaž Ben Weider Legacy Cup v Lahti (do 168 cm) a triumfovala tiež na Tatranskom pohári (do 166 cm), kde ju zaslúžene vyhlásili za najlepšie pripravenú bikinárku. Trajteľová, ktorá už niekoľko mesiacov žije v Prahe, kde má dobré podmienky na prípravu, je stále ešte úradujúcou absolútnou juniorskou majsterkou sveta...

Bikiny fitness nad 168 cm

V tejto chvíli sa zdá, že v Žiline neuvidíme súboj titanov, teda dvoch špičkových bikinárok, ktoré si v tomto roku vybojovali právo na zisk PRO karty! V štartovej listine zatiaľ figuruje z tejto dvojice len Saskia Cakoci a Olívia Pohanková nie, čo sa však do prezentácie súťažiacich i počas nej môže ešte zmeniť. Pripomíname, že Cakoci sa na jar stala majsterkou Európy (do 172 cm), potom si vybojovala absolútny titul na Diamond Cupe v Žiline a teda aj právo na PRO kartu a o pár dní neskôr znovu absolútne zvíťazila na Olympia Amateur Spain v Marbelle, čím si v krátkom čase po druhý raz vybojovala právo na PRO kartu. No a v aktuálnej jesennej sezóne sa pred dvomi týždňami ako jediná slovenská bikinárka zúčastnila v Liverpoole úvodného kola ELITE WORLD CUP, kde v open kategórii skončila druhá a pripísala si cenné body do rebríčka. Pri neúčasti Olívie by Saskii na chrbát mohla dýchať najmä víťazka Tatranského pohára (nad 166 cm) Veronika Guľášová, ktorá má už zopár medailí aj z veľkých podujatí (ME, JME, JMS).

Bikiny fitness masters

Netrúfame si predpovedať, ako sa to skončí, na pódiu sa predstavia štyri pretekárky, pričom tri z nich budú štartovať aj medzi ženami.

Men's physique

V kategórii do 178 cm by snáď mohol ukoristiť zlatú medailu Patrik Spodniak, ten obsadil 2. miesto na Tatranskom pohári (do 180 cm). V kategórii do 183 cm je najväčším favoritom na víťazstvo Pavol Chodelka, ktorý pred týždňom triumfoval na Tatranskom pohári (do 180 cm), pričom vtedy ho tam vyhlásili za najlepšie pripraveného physika. V kategórii nad 183 cm je všetko otvorené...

Neregistrovaní pretekári

Novinkou sú preteky pre neregistrovaných (kulturistika muži open a bikiny fitness ženy), ktorí museli splniť podmienky štartu. Môžu sa ich zúčastniť doposiaľ neregistrovaní pretekári alebo pretekári, ktorí nesúťažili minimálne 5 rokov, pričom musia byť starší ako 18 rokov.

Exhibície kulturistov

Príjemným spestrením podujatia budú exhibičné vystúpenia dvoch slovenských reprezentantov v kulturistike – Tomáša Tabačiara (na jar 2016 sa stal absolútnym majstrom Slovenska, získal bronz na ME a vyhral Diamond Cup v Žiline, v aktuálnej jesennej sezóne bol druhý na Arnold Classic Europe i na EVLS Prague) a Norberta Zajaca (na jar vyhral Diamond Cup v Žiline a získal striebro na Olympia Amateur Spain).

Autor: Ľubomír Chochula