Magazín
Halaška sa chce dobre pripraviť do Dubnice
dátum: 24.09.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Erik Halaška, pretekár SAKFST, je aktuálnym juniorským majstrom Európy v klasickej kulturistike. Má 20 rokov, trénuje ho Ľubomír Hečko a teraz si dal ďalší cieľ – na nominačnej súťaži v Dubnici (5. 10.) si vybojovať účasť na juniorských majstrovstvách sveta, ktoré sa uskutočnia 25. až 27. 10. v Mongolsku.

AKTUÁLNE O PRÍPRAVE

"Nemôžem povedať, že som s prípravou spokojný, ale dúfam, že v závere spokojný naozaj budem a formu doladím do úspešného konca. Uvidím, ako sa to vyvinie. Trénujem systémom 3 + 1, teda tri dni trénujem a jeden deň mám voľno. Kardio, v mojom prípade je to 50-minútové bicyklovanie, si dávam ráno nalačno. Čo sa týka stravy, je jednotvárna, iba mäso a ryža. Robím si sacharidové vlny, rozdelené do štyroch dňoch, v pomere 150 g, 100, 50 a 0. Z doplnkov výživy používam hlavne proteín, glutamín, beceačka, arginín a ďalšie. Všetko sú to prípravky od mojich sponzorov –  Kompava a Sizeandsymmetry."

O CIEĽOCH

"Hlavne sa chcem dobre pripraviť naj juniorské nominačné preteky, ktoré sa uskutočnia 5. októbra v Dubnici. Tam sa rozhodne, či ma nominujú na juniorské majstrovstvá sveta, alebo nie. Urobím všetko pre to, aby som mal maximálnu formu. Na jar som vyhral juniorské majstrovstvá Slovenska v Hnúšti a potom som nenašiel premožiteľa ani na európskom šampionáte juniorov v Santa Susanne. To som vtedy vôbec nečakal, úspechom by bol už postup do finále, ale napokon to dopadlo pre mňa fantasticky. Bol som veľmi šťastný.  Je to obrovský záväzok. Teraz v jesennej  príprave cítim väčší tlak, očakávania sú predsa len už trochu väčšie. Na juniorskom "svete" sa túžim predstaviť ako najlepší juniorský Európan v klasickej kulturistike. Podujatie sa uskutoční v ďalekom Mongolsku, to je zaujímavá destinácia, asi nikdy v živote by som sa tam inak nedostal, ale aj keby bolo dejisko iné, lákalo by ma na "svete" štartovať. Chcem reprezentovať Slovensko na JMS a dosiahnuť tam čo najlepší výsledok. Medzi juniormi nie je výškový limit v klasickej kulturistike a všetci budeme súťažiť v jednej open kategórii."

O KATEGÓRIÁCH

"Bude tam aj kategória do 75 kg, v ktorej by som mohol štartovať, keďže váhu na to budem mať. Pravdepodobne však budem súťažiť v klasickej kulturistike. Tú zatiaľ preferujem a jej by som sa chcel venovať ešte pár rokov. Je tam nejaký limit, podľa ktorého môžem nabrať dve až tri kilá svalstva. Inými slovami, meriam 174 cm a ako klasik môžem mať 76 kg."

Ľubomír Chochula

Foto: Eastlabs

Súvisiace články

Halaška si vytýčil jasný smer – JMS v Mongolsku