Magazín
Skvelá strongman show v Novej Dubnici!
dátum: 12.10.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Iné športy
Sezóna 2016 Slovenskej asociácie silných mužov ani zďaleka nekončí! Novinkou medzi podujatiami je pripravované vyhlásenie Stredoeurópskeho pohára silných mužov!

Do profesionálnej ligy Strednej Európy sa zapojilo tento rok 31 pretekárov. Víťazom sa už po štvrtýkrát stal Konstantin Iljin, ktorý absolvoval z ôsmych kôl celkovo šesť podujatí. Na pretekoch získal v sezóne prvé, druhé, tretie, štvrté, piate a i šieste miesto. V záverečnom súčte tak o šesť bodov predstihol strieborného Rafala Kobylarza, ktorého sme mohli vidieť na piatich kolách.

Tretie miesto vybojoval mladý Bielorus Cyfra (zúčastnil sa sedmich kôl), ktorý sa v aktuálnej sezóne nesmierne zlepšil a dokázal si zapísať dokonca i víťazstvo na preteku Stredoeurópskeho pohára (Liptovský Mikuláš).

V prvej 15ke sa objavilo kvarteto Slovákov, najvyššie je Igor Petrík (7. miesto), za ním je František Piros (11. miesto), Braňo Golier (12. miesto) a prekvapenie sezóny Peter Puha (15. miesto). A prečo sa v bodovaní profi ligy objavil i amatér Puha? Výkonný výbor SASIM-u umožňuje amatérskym pretekárom, ktorí skončia do piateho miesta na majstrovstvách Slovenska silných mužov, štart na profi preteku v sezóne. Takto si pomerali svoje skúsenosti Puha či momentálne už profesionáýl Šuľan.

Ale vráťme sa k vyhodnoteniu pohára. Dvojica Gabrhel – Guga, členovia výkonného výboru SASIM sa rozhodli spestriť dekorovanie víťaza pohára podujatím, aké na Slovensku ešte nebolo. Po dohode s mestom Nová Dubnica a s pánom primátorom Marušincom sa rozhodli do kina Panorex, už 29.10. o 18:00,  priniesť Strongman show!

Čo to znamená? Pozvaní pretekári vyhodnotenia predvedú divákom nezabudnuteľný zážitok! Víťaz Konstantin Iljin predvedie pokus o zápis do knihy rekordov Asociácie Európsky pohár silákov, ktorá je zastrešujúcou asociáciou Stredoeurópskeho pohára, vo zdvíhaní 120 kilogramovej jednoručky do jednej minúty!

Niečo podobné sa pokusi predviesť i František Piros. Jeden z najlepších pretekárov vo zdvihu klady nielen na Slovensku ale i v Európe či svete začne zdvíhať kladu o váhe 135 kilogramov. Postupne sa bude váha navyšovať a pevne veríme, že prekoná magickú hranicu rovných 200 kilogramov!

Zaujímavý bude hlavne súboj druhého v konečnom bodovaní Stredoeurópskeho pohára, Rafala Kobylarza. Účastník podujatia o najsilnejšieho muža sveta, aktuálny víťaz Meča Matúša Čáka 2016, Poľský borec sa úkáže v dueli s Čestmírom Šímom. A čo budú obaja robiť na Strongman show? Mrtvý ťah patrí k najzaujímavejším disciplínam silových výkonov. Poťiahnuť činku s váhou 500 kilov do vystretia chrbáta sa podarilo v tomto roku Eddiemu Hallovi. Naši spomenutí dvaja borci budú začínať na váhe 320 kilogramov a dúfame, že obaja zvládnu prekonať 400 kilogramov. Kde sa váha zastaví, uvidíme už 29. októbra v kine Panorex!

O ďaľší Európsky rekord zabojuje tretí v bodovaní, Volodymyr Cyfra. Súperom mu bude trojnásobný najsilnejší Slovák, Igor Petrík. Ich prekážka za rekordom bude mať váhu 150 kilogramov v každej ruke. Tušíte správne, budú držať pár 150 kilových kufrov na maximálny čas! Potlesk publika ich určite vyburcuje k maximálnemu výkonu a uvidíme kde zastane časomiera na stopkách medzinárodného rozhodcu Pavla Gugu, ktorý bude dohliadať na správnosť pokusov Strongman show. Taktiež na maximálny čas bude súperiť Branislav Golier s Petrom Rekeneiom v disciplíne známej ako krucifix!

Toto je len zopár zaujímavostí, na ktoré sa môžete tešiť už 29. októbra od 18-tej hodiny v kinosále kina Panorex v Novej Dubnici. Postupne sa dozviete i silové výkony iných zúčastnených pretekárov! Sledujte teda naše stránky či fejsbúkovú fanpage Slovakstrongman!

Celé podujatie sa organizuje s podporou primátora mesta, pána Marušinca, s podporou poslanca NR SR, p. Ridoška či s pomocou primátora Dubnice nad Váhom, p. Gašparíka. O kultúrnu vložku sa postará stálica Slovenskej hudby, Paľo Drapák! Vstupné na podujatie je symbolických 5,- € a dá sa zakúpiť priamo pri vstupe do Panorexu v deň akcie. Tešíme sa na Vás!

Príďte podporiť silácke výkony, zhliadnuť skvelú show a hlavne sa pozrieť na veľkolepé vyhodnotenie Stredoeurópskeho pohára silných mužov. Tešíme sa na Vás!

Autor: Pavol Guga, generálny manažér SASIM