Magazín
Prvou súťažou Sabíny Plevákovej na jeseň bude Mozolani Fitness Cup
dátum: 11.10.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Nadviazať na úspešnú jarnú sezónu 2016 (1. miesto na Majstrovstvách Európy v Santa Susanne v bikiny fitness ženy do 160 cm, absolútny titul na ME v Santa Susanne v bikiny fitness juniorky, 1. miesto na Diamond Cupe v Žiline v bikiny fitness do 160 cm) by určite chcela v aktuálnej jesennej sezóne Sabína Pleváková, ktorá v piatok 7. 10. absolvovala v Mozolani Fitness spoločný tréning s Olíviou Pohankovou.

!!! Kupuj športové oblečenie: GORILLA WEAR V MOZOLANI FITNESS E-SHOP

 

Pôvodne si chcela jesennú sezónu 2016 vynechať, nezúčastnila si sa ani jedného reprezentačného zrazu, prečo nastala zmena a rozhodla si sa súťažiť?

Áno, je to pravda. Dostala som dostatok motivácie a podpory na boj o PRO kartu od mnohých dôležitých ľudí a to ma presvedčilo teraz to nevzdať a vydržať.

 

Ako vyzerá tvoja aktuálna príprava, čo sa týka tréningov a stravy (príjem sacharidov, bielkovín, tukov, jedálniček)?

Moja príprava, tak ako si už spomenul vyššie, začala dosť neskoro, vôbec ju nemám tak dobre zvládnutú a naplánovanú ako tie predchádzajúce. Takže veci ohľadom tréningu a stravy sa menia vždy v daný týždeň a podľa pocitu. Momentálne trénujem 3 + 1 a dvojfázovo, okrem tréningu nôh, ktorý je sám o sebe dosť dlhý. Čo sa stravy týka, taktiež pocitovo, snažím sa nepresahovať denne hranicu 100 g sacharidov, ak sa cítim lepšie, ťahám to aj nižšie. Nemám rada takéto striktné diéty a ani ich nezvyknem praktizovať, ale ako som spomínala, neskorý začiatok prináša určité obete. Bielkoviny držím na 2 -2,5 g na kg telesnej váhy. Príjem tukov je podľa tréningov, ak mám nohy, dávam si viac, ak nie, tak menej.

 

Aký tréning ťa najviac baví?

Jednoznačne sú to stále nohy, ale môžem spomenúť aj to, že plne neznášam cvičiť brucho :D

 

Uveď príklad takých cvikov na nohy, ktoré najradšej robíš, počet sérií, počet opakovaní, váhy...

Drepy 2 zahrievacie série po 20 opakovaní, a potom už nakladám 15 opakovaní s 50 kg (váhy vrátane činky), 15 opakovaní so 60 kg, 12 opakovaní so 70 kg a 8-10 opakovaní s 80 kg... Ak mám veľmi dobrý deň, zvládnem aj 90 kg s maximálne 4-6 opakovaniami, ale to potrebujem už istiť. Ďalej medzi moje obľúbené cviky určite patrí legpress 2x 20 opakovaní s 80 kg a 2x 15 opakovaní so 100 kg, ale záleží na posilňovni a aký je ťažký legpress sám o sebe, takže toto je veľmi orientačná váha.

Ďalej predkopy a zákopy väčšinou 3 série po 20 opakovaní – 20 kg. A výpady s výstupmi, síce túto supersériu neznášam, ale vždy ju spravím, pretože po tréningu nôh už nerobím kardio a práve túto sériu beriem ako kardio s jednoručkami... Ďalej ešte dopĺňam nejaké doplnkové cviky, toto je tak základ...

Aké doplnky berieš a ktoré ti najviac pomáhajú?

Určite hlavne teraz je ich v príprave dosť. Nedám dopustiť na protein CFM90 a hydro značky EXTRIFIT, pre mňa nie je tak dôležitá konkrétna príchuť, ako práve zloženie týchto výrobkov, ktorému naozaj plne dôverujem a ukončujem na nich prípravu a nie prvý rok. Okrem toho klasika l-carnitine, synephrine od Extrifitu. Actinox – nakopávač, ktorý neobsahuje creatine, takže je tiež vhodný do záveru prípravy pred súťažami. Vitamin C 2000-3000 mg každý deň. BCAA počas kardia instant, najradšej mám príchuť ananás. Pred silovým tréningom a po ňom dávam BCAA 1800, ktoré ako jedny z mála obsahujú minimum pojivových látok. Pre lepšiu regeneráciu a imunitu ráno a pred spaním dávam aj glutamín. Tých doplnkov značky EXTRIFIT je naozaj dosť, ale sú alfou omegou prípravy, pokiaľ chcem naozaj dobre vyzerať. Tak isto ako mám presne rozpísanú stravu a tréningy, mám rozpísaný aj suplementačný plán.

 

Viem, že si bola na EVLS Prague, ale nie ako pretekárka, povedz niečo k tomu, aké to pre teba v Prahe bolo, čo si tam robila a čo hovoríš na absolútnu víťazku v bikinách Česku Nikol Raszykovú?

Na EVLS v Prahe som bola tento krát len ako jedna z tvári značky EXTRIFIT. Je dobré, že som tento rok neštartovala, pretože som mala naozaj čas od rána do večera sa venovať fanúšikom. Takže, ako aj s ostatnými osobnosťami Extrifit Teamu, tak aj so mnou sa mohli fanúšikovia stretnúť a porozprávať. Mám naozaj rada tieto akcie a užívam si ich. Ľudia sú veľmi milí, baví ma s nimi komunikovať, je úžasné cítiť spätnú väzbu za to čo robíte a že si to naozaj niekto dokáže vážiť. Jedna vec je, ak vám to niekto napíše na facebooku, druhá vec je, keď vám to niekto osobne povie a dá si tu námahu prísť, dokonca mnoho ľudí si vytlačí vlastné fotky. Je to jednoducho super pocit. Takže byť súčasťou EVLS aj v takejto forme som si naozaj užila a dúfam, že si to opäť zopakujem.

Čo sa týka Nikol, všimla som si ju už na Diamonde v Žiline, kde sa mi páčila. Na EVLS sa predstavila v ešte lepšej, vyrovnanejšej a z môjho pohľadu jemnejšej forme. Má veľmi peknú prezentáciu a dúfam, že čím skôr nastúpi medzi profíčkami.

 

Ako funguje spolupráca s Olíviou Pohankovou, ktorá sa v Barcelone stala absolútnou víťazkou Arnold Classic Europe...

S Olíviou sme už dlho dobré kamarátky. A naša spolupráca funguje presne v tomto duchu. Každá si robí prípravu sama, ale sme si navzájom akoby konzultantky – ďalší názor v hre. Takže si neustále píšeme a riešime, ako vyzerá forma, ako budú vyzerať tréningy, diéty, plavky. Tak, ako som spomínala, každá sa pripravuje sama, niekedy len potrebujeme vytiahnuť z neistoty a počuť len druhý názor a trochu to prediskutovať. Mne osobne to veľmi pomáha. A myslím, že aj Oli. Navzájom si dôverujeme, a preto slová, ako pridaj ešte si tučná alebo vyzeráš super, už brzdi... sú to najviac, čo si dávame, myslím, že máme na túto kategóriu podobné oko a z toho aj vyplýva dôvera našich konzultácií.

Na snímke sú Sabína Pleváková a Olívia Pohanková.

 

Na akej najbližšej súťaži chceš štartovať?

Najbližšia súťaž bude určite Mozolani Fitness Cup v Žiline.

 

!!! VSTUPENKY UŽ V PREDAJI - KUPUJ TU !!!

 

Akými slovami by si fanúšikov pozvala na Mozolani Fitness Cup 2016?

Myslím, že na toto je úplne výstižná pozvánka. Ani jeden fanúšik fitness by si nemal nechať ujsť to najlepšie, dovolím si tvrdiť svetovú a európsku špičku, ktorú stále predstavujú výborné slovenské pretekárky vo fitness, na tak dostupnom podujatí pre fanúšikov, ako je Mozolani Fitness Cup v Žiline.

Sabína Pleváková ako tohtoročná majsterka Európy v Santa Susanne.

 

Naposledy si na majstrovstvách sveta štartovala v roku 2013 v Kyjeve, kde si sa stala svetovou šampiónkou. Ak sa na MS 2016 nominuješ, bude tvojím cieľom zisk zlatej medaily a PRO karty?

Áno určite, je stále mojím cieľom zisk PRO karty, ale čo sa týka umiestnenia, je mi momentálne prednejšie priniesť formu aspoň tak dobrú ako na Majstrovstvách Európy 2016 v Santa Susanne. Takže to je prvoradý cieľ, ktorý musím splniť. Momentálne mi ostáva päť týždňov do majstrovstiev sveta a ja začínam týždne rátať opäť na to, koľko tréningov ešte ostáva. Držte mi palce, aby sa mi opäť podarilo nominovať sa na MS.

!!SABÍNA PLEVÁKOVÁ JE ČLENKOU EXTRIFIT TEAMU!!

Výhradným dovozcom výrobkov značky EXTRIFIT ® na Slovensko je spoločnosť GDP s.r.o. so sídlom v Michalovciach. Doplnky výživy značky EXTRIFIT ® našli značnú obľubu najmä u kulturistov a vyznávačov životného štýlu Fitness. Všetky výrobky značky EXTRIFIT ® vynikajú špičkovou kvalitou použitých surovín, sú registrované Ministerstvom zdravotníctva SR a vyhovujú prísnym normám Európskej únie.

Autor: Ľubomír Chochula

Zobraziť galériu (10)