Magazín
Olívia Pohanková PRO kartu teraz nerieši, sústredí sa na MS!
dátum: 10.10.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Uplynulý piatok bola Olívia Pohanková v Mozolani Fitness ZOC Max Žilina, kde absolvovala so svojou reprezentačnou kolegyňou Sabínou Plevákovou spoločný tréning. Ešte predtým sme urobili rozhovor s Olíviou Pohánkovou – absolútnou víťazkou v bikiny fitness na Arnold Classic Europe v Barcelone spred dvoch týždňov.

!!! Kupuj športové oblečenie: GORILLA WEAR V MOZOLANI FITNESS E-SHOP

 

Eufória z absolútneho triumfu na Arnold Classic Europe musela byť veľká...

Bol to krásny pocit, bolo to úplne niečo iné ako napríklad vyhrať domáce preteky, aj napriek tomu, že ja si každú súťaž naozaj vážim. Moment, keď mi Arnold Schwarzenegger dával medailu na krk a snažil sa vytiahnuť moje vlasy, bol zaujímavý. Pozrela som sa do hľadiska, pod pódium bol Matthias, ktorý fotil a krútil hlavou, neveril tomu a takisto ani ja, čo sa vlastne udialo, hlavne po tých 12-tich hodinách v backstage, keď je už človek unavený. Bolo to fajn.

Ako hodnotíš svoju formu?

Čo sa týka formy, na každej súťaži chcú rozhodcovia niečo iné. Na podujatí Arnold Classic v Španielsku arbitri uprednostňujú plnšie tvary, čomu som sa prispôsobila aj ja. Vlani túto súťaž vyhrala Olga Putrova, ktorá sa tam vtedy prezentovala v takej oblejšej forme. Povedala som si, že to takto skúsim aj a vyšlo to.

 

Ako absolútna víťazka máš právo požiadať o PRO kartu...

Viem, že túto možnosť mám, ale povedala som si, že to teraz riešiť nebudem a sústredím sa na majstrovstvá sveta.

Olívia Pohanková v Mozolani Fitness ZOC Max Žilina.

 

Čo si zmenila v tréningu?

Zmena bola napríklad v tom, že som jarnú sezónu vynechala, čo mi pomohlo, lebo som si od súťaženia oddýchla a príprava mi potom išla ľahšie, hoci posledné dva týždne pred Arnoldom, keď som niekoľko dní strávila aj v Las Vegas, boli trochu masaker, ale to už je iná kapitola. V minulosti som robila len šprinty, intervalové kardiá, teraz som zmenila typ kardia a zaradila som viac druhov, napríklad aj schody. Taktiež oproti vlaňajšku viac cvičím hornú polovicu tela a ramená i chrbát majú svoje miesto v splite 3+1.

 

Spomínala si Las Vegas, kde si mapovala Olympia Weekend a mala si tam určité povinnosti. Ako si to zladila s tréningom?

Boli sme ubytovaní v apartmáne, ktorý mal menšiu posilňovňu, kde sa dalo cvičiť. Absolvovala som dvojfázové tréningy, jeden ráno a druhý večer, medzitým natáčanie, fotenie, Olympia Show. Bolo to zaujímavé, veľa som nespávala, ale stálo to za to.

 

Aký je trend v profesionálnych bikinách?

Je to možno irónia, ale zdá sa mi, že profíčky sú menej tvrdé a nie sú tak osvalené, takže sú menšie ako amatérky.

 

Kto ťa v príprave podporuje?

Sú to Amix Nutrition, ktorý stojí za mnou už druhý rok, The Bikini Box, moja domáca posilňovňa Pengym. Trénera nemám, ale so Sabčou (Sabína Pleváková – pozn. red.) si navzájom pomáhame a denno-denne spolu komunikujeme. Pomáha mi aj môj priateľ Matthias, ktorý je mojím veľkým kritikom, keďže on má na to oko a navyše je úprimný, čo je dobré.

Na snímke sú Sabína Pleváková a Olívia Pohanková.

 

Na akej najbližšej súťaži ťa fanúšikovia uvidia?

Zúčastním sa nominačných pretekov Mozolani Fitness Cup v Žiline (30. 10. 2016). Podujatia Mozolani Fitness Cup a Mozolani Classic sa mi veľmi páčia, Andrej Mozoláni sa snaží o rozvoj kulturistiky a fitness na Slovensku, venuje tomu veľa času a ja mu veľmi držím palce. Jeho súťaže sú kvalitné a aj teraz sa diváci majú na čo tešiť. Na Mozolani Fitness Cupe 2016 budú štartovať aj svetové a európske šampiónky, preto neváhajte a nenechajte si to ujsť. Príďte nás povzbudiť!

 

!!! VSTUPENKY UŽ V PREDAJI - KUPUJ TU !!!

 

Na Mozolani Fitness Cupe sa rozhodne, kto bude reprezentovať Slovensko na majstrovstvách sveta. Ty máš zo 'sveta' dve strieborné medaily. Je svetové zlato pre teba tou aktuálnou výzvou?

Stále sa pokúšam o zlatú medailu, ale neviem, aké budú súperky. Naozaj sa môže stať, že nepostúpim ani do finále, lebo tam bude šesť kvalitnejších pretekárok. Nemám veľké oči, ale budem bojovať o čo najlepší výsledok. Na majstrovstvách sveta preferujú viac vyrysované pretekárky, preto potrebujem formu vytvrdiť a zredukovať hmotnosť o jeden až dva kilogramy, čo je v pohode, keďže MS sú cca za päť týždňov. Momentálne sa už nemusím pripravovať dvojfázovo, trénujem systémom 3+1, pričom trochu kardia som si ponechala. Príjem sacharidov si určujem podľa toho, aký ťažký tréning absolvujem, 50-100-150 g, ale mám aj taký deň, keď to navýšim na 200-250 g.

Autor: Ľubomír Chochula

Zobraziť galériu (10)