Magazín
VIDEO: Strongmani na Trenčianskom hrade!
dátum: 06.10.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Iné športy
Na Trenčianskom hrade sa 18. septembra odohral súboj silných mužov o Meč Matúša Čáka. Toto historické zápolenie sa organizuje od roku 2000 a držiteľom titulu rytiera sa v roku 2016 stal Poliak Rafal Kobylarz.

Skvelé druhé miesto si odniesol Levičan Igor Petrík, momentálne trojnásobný najsilnejší Slovák, tretí skončil najťažší, 158 kilogramov vážiaci Český pretekár, Čestmír Šíma!
 
Siláci bojovali v piatich testoch sily a to dvíhanie 135 kilovej klady, prevracanie 400 kilovej pneumatiky, nosenie páru 150 kilogramových kufrov a následne nosenie 150 kilového meča, prehadzovanie 150 kilov vážiacej gule či mrtvé ťahy s hrubou tyčou o váhe 311 kíl! 
V prestávkach mohli diváci zhliadnuť vystúpenie fitnessiek z oddielu Fitness Gabrhel či súťaž v jedení kebabu z populárnej trenčianskej Kebabizne!
 
Vychutnajte si aj vy aftermovie z podujatia, na ktorom nemôžete budúci rok určite chýbať! Atmosféru umocňuje historické okolie dominanty mesta Trenčín! Celé podujatie sa organizovalo s podporou Trenčianskeho samosprávneho kraja, organizátorom bola Slovenská asociácia silných mužov! 
Želáme skvelý vizuálny zážitok a veľa sily priatelia!
Autor: Pavol Guga, generálny manažér SASIM