Magazín
Aké boli predošlé dva ročníky MOZOLANI FITNESS CUPU?
dátum: 30.09.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Mozolani Fitness Cup si už získal pevné miesto v kalendári pretekov SAKFST. Pripravujeme tretí ročník, ktorý bude obohatený o niekoľko atraktívnych noviniek. Ale aké boli predošlé dva ročníky?

!!! Kupuj športové oblečenie: GORILLA WEAR V MOZOLANI FITNESS E-SHOP

 

PRIPRAVUJEME

MOZOLANI FITNESS CUP 2016 - 3. ročník

Dejisko: Dom odborov Žilina

Termín: 30. október 2016

Charakter: Pohárová súťaž vo fitness, bodyfitness, bikiny fitness žien, bikiny fitness masters a physique mužov, nominačné preteky na IFBB Majstrovstvá sveta 2016 v Bialystoku + súťaž pre neregistrovaných pretekárov v kulturistike mužov a bikiny fitness žien

Organizátor: Mozolani The Fitness Authority z poverenia SAKFST

V porovnaní s predošlými dvomi ročníkmi je niekoľko noviniek. Súťažiť budú aj pretekárky v bikiny fitness masters nad 35 rokov a absolútnou novinkou sú preteky pre neregistrovaných pretekárov v kulturistike mužov a bikiny fitness žien. Ako sa prihláliť na preteky a aké pravidlá musia spĺňať neregistrovaní, aj to nájdete v propozíciach k súťaži.

PROPOZÍCIE – MOZOLANI FITNESS CUP 2016 v Žiline

K dispozícii sú už aj vstupenky na súťaž, neváhajate a zabezpečte si ich včas, lebo do predaja ide z kapacitných dôvodov len 456 vstupeniek.

!!! VSTUPENKY UŽ V PREDAJI - KUPUJ TU !!!

 

HISTÓRIA

MOZOLANI FITNESS CUP 2015 - 2. ročník

Dejisko: Športová hala Rosinky Žilina

Termín: 31. október 2015

Charakter: Pohárová súťaž vo fitness, bodyfitness, bikiny fitness žien a physique mužov, nominačné preteky na IFBB Majstrovstvá sveta 2015 v Budapešti

Organizátor: Mozolani The Fitness Authority z poverenia SAKFST.

Podujatie bolo organizačne bezchybne zvládnuté, bolo vydarené aj po športovej stránke. Veľký počet pretekárov, veľa divákov, skvelá kulisa. Videli sme výborné výkony a pravý športový boj o medaily i o nomináciu na MS, videli sme oku lahodiacu manifestáciu krásy a svalov. Bol to pekný športový zážitok. Na súťaži štartovalo 121 pretekárov, z toho 63 žien a 58 mužov. Účasť na MS do Budapešti si vybojovalo 11 pretekárok.

Andrej Mozoláni: „Je potešiteľné sledovať ako fitness a zdravý životný štýl idú do popredia, ako dokážu stále motivovať a prilákať do fitiek a kdekoľvek na športoviská tisíce ľudí. Je úžasné sledovať to, ako si ľudia menia svoje postavy, ako pretekári, ktorí prezentujú tento šport a Slovenskú asociáciu kulturistiky, fitness a silového trojboja vedia tvrdo pracovať. Samozrejme, bez pomoci partnerov by bolo veľmi ťažké zorganizovať takéto podujatie. Preto sa im chcem aj touto cestou veľmi pekne poďakovať.“

 

Mens’s physique

Ako prví sa na súťažné pódium dostali pretekári kategórie men’s physique do 178 cm. Keďže ich bolo až 27, musela byť najskôr eliminácia, z ktorých postúpila najlepšia pätnástka do semifinále. V ďalších dvoch výškových kategóriách physikov (do 183 cm a nad 183 cm) sa išlo rovno do semifinále. Do finále postúpilo z každej kategórie po 6 borcov. Smolu mal Čech Denis Hanzlík, ktorý sa ani na niekoľkonásobné opakovanie výzvy od moderátora nedostavil na pódiu, hoci postúpil do finále men’s physique. Víťazmi sa stali Pavol Chodelka (do 178 cm), Ján Priadka (do 183 cm) a Lukáš Biňas (nad 183 cm). Hoci physici naznačili progres, žiaden z nich nebol nominovaný na MS do Budapešti.     

Výsledky kategórie men's physique na Mozolani Fitness Cupe 2015 TU

 

Fitness ženy

Kategória fitness ženy open bola najslabšie obsadená. Na pódiu sa predstavili iba tri pretekárky. Medailu tak mala každá z nich už vopred istú. Fitnesky najskôr absolvovali svoje voľné zostavy. Z tohto tria mala najlepšiu zostavu Tatiana Kožuchová, ktorej sa nič nedalo vytknúť. Prezentovala sa novou zostavou a zvládla ju bravúrne. Akrobatické prvky skvele zmixovala so silovými a umeleckými. Showmanship bol takisto ukážkový. A Kožuchová mala najlepšiu aj postavu, a tak nebolo čo riešiť, zaslúžene zvíťazila a vybojovala si miestenku na MS žien.

Výsledky kategórií fitness, bodyfitness a bikiny fitness na Mozolani Fitness Cupe 2015 TU

 

Bodyfitness ženy

V bodyfitness do 163 cm štartovalo šesť pretekárok, takže všetky boli hneď vo finále a spomedzi nich kraľovala víťazná Jana Knotková. V bodyfitness nad 163 cm bolo semifinále a potom finále. Zaslúžene triumfovala Stanislava Tichá, ktorá vynikala postavou i ženskosťou.   

 

Bikiny fitness

Bola to najatraktívnejšia, najzaujímavejšia kategória. Bikinárok bolo až 43 a rozdelili ich do troch výškových kategórii. V bikiny fitness do 163 cm triumfovala Ľubica Bérešová. V bikiny fitness do 168 cm zlatú medailu získala Valéria Marčišovská. V bikiny fitness nad 168 cm vyhrala Olívia Pohanková.

 

Physique ženy

Toto nebola súťažná kategória. Na pódiu sa predstavila Eva Horváthová, ktorá sa najskôr prezentovala voľnou zostavou a potom svalovým rozvojom.

 

Exhibície

Diváci videli tri exhibície. Ako prvá sa predstavila Nelli Novodomská, ktorá je megatalentom v detskom fitness. O nejaký čas neskôr prišiel na rad český profesionálny kulturista Tomáš Kašpar. Najskôr exceloval na pódiu, potom vyrazil medzi divákov, kde spôsobil poriadny rozruch a obdiv. Veľký potlesk si vypýtal o hodinu neskôr aj žilinský kulturista Tomáš Tabačiar, ktorý sa zaskvel na pódiu a potom svoje šoumenstvo i svaly ukázal aj medzi fanúšikmi.

 

MOZOLANI FITNESS CUP 2014 - 1. ročník

Dejisko: Dom odborov Žilina

Termín: 5. október 2014

Charakter: Pohárová súťaž vo fitness, bodyfitness, bikiny fitness žien a physique mužov, nominačné preteky na IFBB Majstrovstvá sveta v Montreale

Organizátor: Mozolani The Fitness Authority z poverenia SAKFST.

Podujatie bolo po organizačnej i športovej stránke úspešné, potešil veľký počet fanúšikov i prihlásených športovcov. Úvodný ročník je už navždy zapísaný v histórii tým, že práve na tejto súťaži mala premiéru nová kategória na Slovensku – men's physique. Bol to správny krok dať šancu prezentovať sa na súťaži aj chlapcom, ktorí nemajú potenciál na kulturistiku, prípadne ich to tam ani neťahá, ale ktorí majú športové ambície a chcú mať peknú postavu. Fitnesky zasa potvrdili, že Slovensko je v týchto odvetviach svetovou špičkou. Na pretekoch štartovalo až 140 športovcov, z toho 80 physikov! Nomináciu na MS 2014 do Montrealu si vybojovalo 9 pretekárok.

Výsledky kategórie mens's physique na Mozolani Fitness Cupe 2014 TU

Výsledky vo fitness, bodyfitness, bikiny fitness na Mozolani Fitness Cupe 2014 TU

Na snímke je Viktor Vincze, historicky jeden z prvých troch víťazov v men's physique na Slovensku.

Autor: Ľubomír Chochula