Magazín
PRO karta je výzva, ďalší pokus Tomáša Tabačiara na EVLS Prague
dátum: 29.09.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Tomáš Tabačiar pred štyrmi dňami na Arnold Classic Europe v Barcelone potvrdil, že je aktuálne najlepším slovenským pretekárom v kategórii športová kulturistika, keď v kategórii do 95 kg získal striebornú medailu. Momentálne je už v Prahe, kde ho v sobotu 1. 10. čakajú preteky EVLS Prague Amateur.

Ako to bolo v Španielsku?

„Skončil som druhý, vyhral domáci Španiel, čo asi tomu tiež prospelo, ale to sú len také reči, už je rozhodnuté, preto je zbytočné nad tým polemizovať. Štartoval som vo vyššej kategórii do 95 kg a dosiahol som veľmi pekný výsledok, som šťastný. Splnil som si cieľ, lebo mám medaily zo všetkých prestížnych súťaží. Som absolútny majster Slovenska v kulturistike (2016), absolútny majster Európy v klasickej kulturistike (2010), mám bronz z MS v klasickej kulturistike (2012), vyhral som Olympia Amateur Europe v kulturistike do 90 kg (2015), vyhral som IFBB Diamond Cup (2016) v kulturistike do 90 kg a teraz som získal striebro na Arnold Classic Europe (2016) v kulturistike do 95 kg. V Barcelone sa súťažilo vo veľkej hale, kde bolo aj Expo, čo nebolo optimálne, lebo všade okolo boli prezentačné stánky a na kraji stál stage, na ktorom sme súťažili. Bol tam veľký hluk a keď mi pustili hudbu k mojej voľnej zostave, nepočul som ju, čo bol problém, ale musel som sa s tým vysporiadať. Bola to veľká súťaž, na ktorú sa prihlásilo až 1400 pretekárov. Tí sa museli odprezentovať v jeden deň, takže bolo treba na registráciu, váženie a meranie dlho čakať v rade, ktorý mal až sto metrov.“

Ako to bude v Prahe?

„Vo štvrtok 29. 9. sa zúčastním prezentácie na súťaž EVLS Prague. Plánujem štartovať v kategórii kulturistika do 90 kg, čiže musím nejakým spôsobom (vaňovanie, saunovanie...) stlačiť váhu dole, ale verím, že to nebude na úkor formy. Na Arnold Classic Europe som súťažil v kategórii do 95 kg, ale v Prahe táto kategória nie je, preto som sa rozhodol pre deväťdesiatku. Našťastie, po prezentácii budem mať dva dni na doladenie formy, lebo moja kategória je na programe v sobotu 1. 10., čo znamená, že na pódiu by som mal mať váhu podobnú ako v Barcelone. Zo Španielska sme prileteli v pondelok (26. 9.) a moja prvá cesta v Bratislave viedla do Polusu, kde som v posilňovni absolvoval svoj tréning. Domov do Žiliny sme prišli okolo 20.00 h, potom som sa venoval detičkám, rodine a v utorok i stredu som cvičil dvojfázovo (ráno a večer). Čo sa týka mojich ambícii na EVLS Prague, nebudem tajiť, že by som chcel vyhrať, ale tento cieľ budú mať viacerí kvalitne pripravení pretekári. Nepozerám sa na súperov, sústredím sa len na to, aby som mal čo najlepšiu formu. Keby sa mi podarilo zopakovať životnú formu z vlaňajšej Olympia Amateur Europe v Prahe (2. 10. 2015), mohol by som zabojovať o absolútneho víťaza a PRO kartu, preto sa budem snažiť byť v Prahe tvrdší ako v Barcelone. Keď to vyjde, mohlo by to byť zaujímavé, ale uvidíme, ako budem vyzerať a ako sa budem páčiť rozhodcom. Nechajme sa prekvapiť. Fanúšikovia ma možno uvidia aj na Expe na stánkoch (Extrifit a Gorilla Wear), ak mi to teda dovolí čas pred súťažou, lebo, ako som spomínal, prvoradé je správne vyladenie formy na preteky. Deň po nich absolvujem fotenie pre Extrifit. Do Žiliny sa vrátime v utorok. (4. 10.). Podľa toho, ako dopadnem na EVLS Prague, sa rozhodnem, ako ďalej v jesennej sezóne.“

TOMÁŠ TABAČIAR je člen Extrifit tímu a Gorilla Wear Teamu:

!!! Kupuj športové oblečenie: MOZOLANI FITNESS ESHOP - GORILLA WEAR

Výhradným dovozcom výrobkov značky EXTRIFIT ® na Slovensko je spoločnosť GDP s.r.o. so sídlom v Michalovciach. Doplnky výživy značky EXTRIFIT ® našli značnú obľubu najmä u kulturistov a vyznávačov životného štýlu Fitness. Všetky výrobky značky EXTRIFIT ® vynikajú špičkovou kvalitou použitých surovín, sú registrované Ministerstvom zdravotníctva SR a vyhovujú prísnym normám Európskej únie.