Magazín
Bude Tatarka štartovať v Čelákoviciach?
dátum: 23.09.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Slovenský reprezentant v kulturistike Peter Tatarka sa nezvykne počas prípravy vážiť, sleduje formu prostredníctvom zrkadla a každý deň robí pre zlepšenie formy maximum. Trénuje dvojfázovo. Po každom tréningu má chvíľu kardio a sacharidy upravuje tak, aby videl zlepšenie.

"Po piatich dňoch s nižšími sacharidmi si pridám jeden deň s väčšími, aby som vládal cvičiť. Na júlovom zraze som mal 103 kg, na septembrovom to bolo niečo cez stovku. Uvidím, ako to pôjde ďalej. Neženiem sa nejako prudko do nejakej "váhovky", sledujem si formu, aby to nešlo rýchlo dole, ale aby to bolo kvalitné. Vlani som na majstrovstvách Európy štartoval v kategórii do 100 kg, ale teraz pridali kategóriu do 95 kg. Ešte neviem, v akej budem súťažiť. Ak v rozhodujúcej fáze prípravy budem mať 95 kg, nebude pre mňa problémom dať dve kilá dole alebo hore." povedal Peter Tatarka, ktorý žije v Prahe, ale korene má na Orave, kde by mal absolvovať finiš svojej prípravy.

"Na záverečný týždeň prípravy sa vraciam domov do Istebného, kde mám trvalý pobyt. Ku svojmu trénerovi a reprezentačnému kolegovi Petrovi Kokoškovi vtedy chodievam trénovať do jeho fitka v Dolnom Kubíne. Spolu s ním konzultujem záver mojej prípravy, čo je veľké plus."

Peter Tatarka je absolútnym majstrom Európy v kulturistike v roku 2012. Vlaňajšie MS i tohtoročnú "Európu" vynechal a teraz má jasný cieľ – chce sa nominovať na majstrovstvá sveta do Marakéša v Maroku (4. – 8. 11.), kde by rád postúpil do finále. "Zatiaľ som sa na "svete" nikdy nedostal do finále. O to mám väčšiu motiváciu sa prebojovať medzi najlepších šesť. Ešte pred nominačnou súťažou v Poprade (Tatranský pohár v Poprade 26. 10.) možno absolvujem nejaké preteky. Rozhodnem sa podľa toho, akú budem mať formu. Pozvali ma na pohárovú súťaž (12. 10.) do Čelákovíc blízko Prahy, kde som niekoľko rokov žil, ale ešte predtým budú preteky v Opave (5. 10.). Formu chcem ladiť tak, aby mi gradovala na MS."

Text a foto: Ľubomír Chochula

Súvisiace články

Reprezentačný zraz kulturistov v Trenčíne

Na Tatarku je spoľahnutie, bude to OK

Tatarka obľubuje cviky na triceps

Tatarka: "Svet" je veľkou výzvou