Magazín
Účastník Mr. Olympia Andrej Mozoláni hovorí o svojej PRO sezóne
dátum: 23.09.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Účastník Mr. Olympia 2016 v kategórii profesionálna kulturistika do 212 libier Andrej Mozoláni sa prostredníctvom sociálnej siete vyjadril k svojmu jedinečnému comebacku po 10-tich rokoch.


Na snímke zo súťaže Mr. Olympia 2016 je vpravo Andrej Mozoláni, vedľa neho Jose Raymond.

 

Brand MOZOLANI ide stále hore, tak to je!

„Fanúšikovia aj ľudia z nášho športu ma doslova v posledných dňoch bombardujú otázkami súvisiacimi s mojim účinkovaním na Mr. OLYMPIA. Dobre, dovoľte mi krátke zamyslenie sa nad mojou PRO sezónou, do ktorej nebudem pliesť ďalšie projekty a aktivity, ktoré súvisia a sú prepojené s mojou osobou.
Prvé reálne úvahy o návrate na pódium začali v novembri 2015. V tej dobe som ako kondičný cvičenec vážil necelých 88 kg. Bežní ľudia by povedali, že to bola slušná kvalita, ale kulturisti by tvrdili, že to bolo ešte blato... Keď na verejnosť prenikla informácia o mojom COMEBACKU, ľudia sa na to pozerali dosť skepticky a brali to skôr ako promo na MOZOLANI PRO CLASSIC 2016. Viac ako 90% ľudí bolo skeptických a neverili tomu. Moja myseľ a telo bolo však naprogramované na skutočný návrat. Každým dňom sa moja túžba a samotná príprava zhmotňovala do reality. Boli však aj zakolísania. Práve teraz som pozeral video s Kevinom (Levrone), kde ukazoval zranenia počas prípravy, ktoré sa nevyhli ani mne, ale zámerne som o tom nikde nepísal a nehovoril, aby to ľudia nebrali ako výhovorku a ospravedlnenie, prečo som prípravu nedokončil.
Cieľ bol jasný – štart na MOZOLANI PRO CLASSIC 2016!!! Šok nastal koncom marca, keď mi prezident IFBB Rafael Santonja oznámil, že ako organizátor a promotér nemôžem vystúpiť na vlastnej súťaži. Zavládlo vo mne obrovské sklamanie a bezradnosť, čo ďalej. Mojím cieľom bolo hlavne ukázať sa domácim fanúšikom v životnej forme a teraz prišlo toto.... Dva dni premýšľania ma presvedčili pokračovať v rozbehnutej príprave a súťažiť na súťažiach v USA. Prvotný cieľ sa síce nepodaril naplniť, ale túžba po návrate na stage po 10 rokoch bola strašne silná a nemohol som to vzdať.
Potom to prišlo: ARTIC PRO 3. miesto, DALAS PRO 3. miesto a nakoniec CHARLOTTE PRO 2. miesto, po 10-ročnej súťažnej prestávke historicky najväčší COMEBACK na česko- slovenskej scéne a aby toho nebolo málo, vybojoval som si nomináciu na Mr. OLYMPIA.
Spokojnosť či nespokojnosť? V mojom prípade riešim progres svojej výkonnosti. Krátke porovnanie: Ako amatér som mal maximum súťažnú váhu po odprezentovaní 81,5 kg (v roku 2006 na ME v Bratislave), čo bola moja posledná súťaž medzi amatérmi, pričom celkovo moja súťažná amatérska kariéra trvala len 5 rokov.
Začiatok prípravy – hmotnosť 88 kg
ARTIC PRO 2016 – hmotnosť 90,8 kg
DALAS PRO 2016 – hmotnosť 91,2 kg
CARLOTTE PRO – hmotnosť 92,5 kg
OLYMPIA 2016 – hmotnosť 95,5 kg
Preto to píšem, aby som v skratke zdokumentoval postupný progres a možno dôvod výsledku na OLYMPII.
Ako som napísal, na OLYMPII som súťažil s najvyššou váhou, akú som kedy mal na stage. V priebehu 8 mesačnej prípravy som na seba nalepil takmer 10 kg svalovej hmoty. V snahe objemovo sa vyrovnať všetkým súťažiacim v štartovom poli som stále naberal svalovú hmotu, ktorú som nestihol adekvátne spracovať – chýbalo viac detailov. Nie žiadne výčitky nemám, jedine čo ma v daný moment na pódiu Mr. Olympia mrzelo bolo, že som nedostal väčší priestor na prezentáciu. Reálne som sa mohol pohybovať v rozmedzí od 11. do 14. miesta, ale to by bolo naozaj maximum, na ktoré som momentálne stačil.
Nezabúdajte, že som v PRO tréningu len 8 mesiacov a na postup medzi elitu mi stačí len dopracovať detaily HMOTA – OBJEMY – HĹBKA.
AKO SOM POVEDAL, je to len na mne, kam to budem smerovať, pretože môj záber je zameraný viac ako len na súťaženie, ALE MÔŽEŠ SI BYŤ istý, že ak MOZOLANI pôjde na stage, bude lepší ako kedykoľvek pred tým...“

!!! Kupuj športové oblečenie: MOZOLANI FITNESS ESHOP - GORILLA WEAR

 

-r-