Magazín
Čo očakáva Andrea Neumannová od Arnold Classic Europe?
dátum: 20.09.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
V stredu 21. 9. odletí bikiny fitneska Andrea Neumannová do Barcelony, kde bude cez víkend štartovať na súťaži Arnold Classic Europe.

Andrea Neumannová absolvovala dlhú jarnú sezónu, veď ešte v júni súťažila na Olympia Amateur Spain v Marbelle. Nebola spokojná so svojím výkonom na majstrovstvách Slovenska, na druhej strane, podľa vlastných slov mala najlepšiu formu na IFBB Diamond Cupe v Žiline, kde skončila štvrtá, čo bola pre mňa vlastne výhra, lebo pred ňou skončili dve Rusky a jedna Slovinka.

„V aktuálnej jesennej sezóne sa hlavne chcem dobre pripraviť na nominačné preteky na majstrovstvá sveta (Mozolani Fitness Cup v Žiline, 30. 10. 2016). Cieľ na Arnoldovi? Na každú súťaž idem s ambíciou, že to skúsim... Čo sa týka prípravy, už som skúsenejšia, presne viem, čo mám robiť, čo mi zaberá, predtým som dosť vymýšľala a išla tak-povediac naslepo. Sacharidové vlny ani ketogénna diéta sa mi neosvedčili, naopak, zaberajú mi nulky. Keď sa mi spomalí metabolizmus, tak ho šokujem sacharidmi. Abslovujem viacfázové tréningy. Prvou fázou je kardio nalačno, ktoré robím doma na stacionárnom bicykli v intervaloch pri pulze 125 do 180, popoludní mám silový tréning nôh a večer cvičím ruky, chrbát a ramená. Trénujem systémom 6+1. Keď mám voľný deň, vtedy si môžem dať aj sacharidy (ryža). Dva dni pred súťažou by som rada ešte zvládla jeden tréning hornej časti tela. Nastavila som si to tak, ako som zvyknutá, ale ako moje telo zareaguje, to sa ukáže až na pódiu. Ja tento šport robím pre seba a pre svoj dobrý pocit,“ podotkla slovenská reprezentantka v bikiny fitness Andrea Neumannová, ktorá ako členka Extrifit tímu, samozrejme, používa doplnky tento značky.

Andrea Neumannová na jarných súťažiach 2016 v bikiny fitness do 163 cm:

5. miesto na SAKFST Majstrovstvá Slovenska žien v Nitre (30. 4.)

4. miesto na IFBB Diamond Cup v Žiline (22. 5.)

1. miesto + absolútna víťazka na Adria Cupe v Chorvátsku (29. 5.)

6. miesto na Olympia Amateur Spain v Marbelle (12. 6.)

Výhradným dovozcom výrobkov značky EXTRIFIT ® na Slovensko je spoločnosť GDP s.r.o. so sídlom v Michalovciach. Doplnky výživy značky EXTRIFIT ® našli značnú obľubu najmä u kulturistov a vyznávačov životného štýlu Fitness. Všetky výrobky značky EXTRIFIT ® vynikajú špičkovou kvalitou použitých surovín, sú registrované Ministerstvom zdravotníctva SR a vyhovujú prísnym normám Európskej únie.

Autor: Ľubomír Chochula