Magazín
Andreja Mozolániho v Las Vegas spovedala Olívia Pohanková
dátum: 15.09.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Slovenská reprezentantka v bikiny fitness Olívia Pohanková vyspovedala priamo v Las Vegas Andreja Mozolániho, ktorý sa v piatok počas Olympia Weekendu predstaví v semifinále v kategórii Pro Mens Bodybuilding 212 lbs.

Z odpovedí Andreja Mozolániho sme vybrali: "Teším sa na súťaž, ale sú to aj vnútorné nervy a stres. Keď ideš na významnú súťaž, tak telo to podvedome vníma, že musíš podať dobrý výkon, že ti záleží na tom, cítim aj zodpovednosť. Čo sa týka formy, je to lepšie ako to bolo, ale ešte to nie je TOP, lebo za tak krátku dobu sa nedá urobiť markantný rozdiel. Comeback po 10 rokov pokračuje. Niektoré svoje pracovné aktivity som počas prípravy musel rozložiť na ľudí v mojom okolí, v tomto smere patrí veľká vďaka mojej manželke Anke, bez ktorej by som sa nemohol plnohodnotne venovať príprave. Pätnásť rokov budujem značku Mozolani a výsledky nemôže nikto spochybniť, jednak ako súťažiaceho, jednak po stránke biznisu, ktorý som vytvoril od nuly. Môj comeback ma stál veľa času, aj peňazí, lebo všetko si hradím sám, ale tieto investície neľutujem, lebo počítam, že ma to v tejto brandži, v ktorej pôsobím, posunie dopredu. Čo sa týka prípravy, snažil som sa vnímať pocity svojho tela. Keď potrebuješ oddych, musíš mu ho dať, keď máš veľa energie, môžeš zvýšiť intenzitu tréningu, keď menej, tak znížiť. Spomínam si, že keď som na začiatku kariéry začínal cvičiť, dostal som nejakú šablónu, koľko sérii a opakovaní mám robiť, koľko sacharidov, tukov a bielkovín prijímať, ale čím viac som získaval skúsenosti a ponáral sa hlbšie do tohto športu, tým som získaval prehľad, ktorý aplikujem na sebe. Nedá sa povedať vo všeobecnosti, čo najlepšie zaberá, lebo každý človek je iný. Treba sledovať príjem živín na základe formy, lebo zrkadlo je objektívny ukazovateľ, nie váha a centimetre. V tohtoročnej príprave, ktorá trvá už 8 mesiacov, som sa vždy snažil telo pozitívne šokovať. Teraz v závere na Olympiu som do tréningov vniesol nové prvky, vyskúšal som si nové tréningové metody a cvičil som dvojfázovo. Dal som do toho všetko, preto si myslím, že by som mohol byť lepší ako na júlovej súťaži v Charlotte, ale konkurencia bude silná, keďže budem stáť na pódiu s kulturistami, ktorí sú aktívni 10-15 rokov a ktorí každý deň makajú na sebe. Chcem mať zo svojho vystúpenia dobrý pocit. Viem, že nebudem vo finále, na ktoré sú iní favoriti, ale chcem sa čo najlepšie konfrontovať so svetovou špičkou v kategórii do 212 libier. Dúfam, že nesklamem svojich fanúšikov ani seba a že budem mať životnú formu."

Program:

Právo zúčastniť sa Olympia Weekendu 2016 si vybojovali dvaja športovci zo Slovenska, Andrej Mozoláni v kategórii Pro Men's Bodybuilding 212 lbs a Adela Ondrejovičová v kategórii Pro Figure.

Piatok 16. 9. - semifinále Fitness Olympia, Bikini Olympia, Figure Olympia; začiatok o 10.30 h miestneho času v Las Vegas (t. j. v piatok 16. 9. o 19.30 h nášho času).

Piatok 16. 9. - finále Fitness Olympia a Bikini Olympia + semifinále Olympia 212 Showdown a Mr. Olympia; začiatok o 19.00 h miestneho času v Las Vegas (t. j. v sobotu 17. 9. o 4.00 nášho času).

Sobota 17. 9. - finále Olympia 212 Showdown, Figure Olympia a Mr. Olympia; začiatok o 19.00 h miestneho času v Las Vegas (t. j. v nedeľu 18. 9. o 4.00 nášho času).

 

!!! Kupuj športové oblečenie: MOZOLANI FITNESS ESHOP - GORILLA WEAR

 

Súvisiace články

Andrej Mozoláni má za sebou prezentáciu na OLYMPIA WEEKENDE

OLYMPIA REPORT – 1. časť: Prípravy na cestu do Las Vegas + VIDEO

Autor: Ľubomír Chochula