Magazín
Andrej Mozoláni má za sebou prezentáciu na OLYMPIA WEEKENDE
dátum: 15.09.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Profesionálny kulturista do 212 libier Andrej Mozoláni absolvoval prezentáciu na súťaž Mr. Olympia v Las Vegas. Semifinále bude mať v piatok o 19.00 h (o 4.00 h v sobotu nášho času) a štatovať bude s číslom 14.

Andrej Mozoláni.

Článok:OLYMPIA REPORT – 1. časť: Prípravy na cestu do Las Vegas + VIDEO

 

Vojtěch Koritenský.

 

Andrej Mozoláni bol na Olympia Weekende zatiaľ len v pozícií diváka, teraz sa po prvý raz v kariére predstaví v Las Vegas na súťažnom pódiu. Po desaťročnej pauze sa obdivuhodne dokázal vrátiť a hneď vo svojej prvej profesionálnej sezóne si vybojoval právo štartovať medzi najlepšími profesionálmi v kategórii kulturistika do 212 libier.

„Už to, že som sa kvalifikoval na Olympiu, ktorá je najväčšou súťažou v našom športe, je veľkým úspechom. Veľmi si cením, že môžem štartovať na týchto pretekov, ktoré sú rozdelené do dvoch častí. Na hlavnom stage sa v piatok uskutoční semifinále a v sobotu finále, v ktorom však vystúpia aj semifinalisti. V príprave som urobil maximum pre čo najlepší výsledok, ale až na súťaži sa uvidí, na čo to bude stačiť, na koľko percent sa mi podarí doladiť formu. Viem, že to nebude ľahké, ale som pripravený na boj a nikomu nedám nič zadarmo. Kategória do 212 libier je kvalitatívne na vyššej úrovni, ako to bolo dajme-tomu pred tromi rokmi. Netvrdím to preto, že teraz som účastníkom Olympie aj ja, ale nasvedčuje tomu štartová listina, veď do tejto kategórie sa dokonca tlačia aj pretekári, ktorí dosiahli slušné výsledky aj open kategórii. Môj cieľ? Predstaviť sa na Olympii v životnej forme. Hovoriť o medaile alebo umiestnení vo finálovej päťke, to by bola utópia. Na to, aby som sa mohol rovnomerne porovnávať s elitou, potreboval by som cvičiť ešte minimálne jeden rok. Veľkým úspechom bude, ak porazím zopár špičkových kulturistov. Pokúsim sa prebojovať do TOP 10. Držte mi palce!“ povedal Andrej Mozoláni

Program:

Právo zúčastniť sa Olympia Weekendu 2016 si vybojovali dvaja športovci zo Slovenska, Andrej Mozoláni v kategórii Pro Men's Bodybuilding 212 lbs a Adela Ondrejovičová v kategórii Pro Figure.

Piatok 16. 9. - semifinále Fitness Olympia, Bikini Olympia, Figure Olympia; začiatok o 10.30 h miestneho času v Las Vegas (t. j. v piatok 16. 9. o 19.30 h nášho času).

Piatok 16. 9. - finále Fitness Olympia a Bikini Olympia + semifinále Olympia 212 Showdown a Mr. Olympia; začiatok o 19.00 h miestneho času v Las Vegas (t. j. v sobotu 17. 9. o 4.00 nášho času).

Sobota 17. 9. - finále Olympia 212 Showdown, Figure Olympia a Mr. Olympia; začiatok o 19.00 h miestneho času v Las Vegas (t. j. v nedeľu 18. 9. o 4.00 nášho času).

 

!!! Kupuj športové oblečenie: MOZOLANI FITNESS ESHOP - GORILLA WEAR

 

Súvisiace články:

Andrej Mozoláni a Tomáš Tabačiar odpovedali na otázky fanúšikov (30. 8.)

VIDEO: Skutočný život kulturistu Tomáša Tabačiara - 1. časť

VIDEO: Andrej Mozoláni v záverečnej príprave na Olympia 212 Showdown

Autor: Ľubomír Chochula

Foto: Josef Adlt