Magazín
Zomrel šéfredaktor MUSCLE&FITNESS Ľudovít Major
dátum: 12.09.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
V sobotu 10. septembra 2016 vo veku 67 rokov zomrel dlhoročný športový novinár a šéfredaktor magazínu MUSCLE&FITNESS Ľudovít Major.

Takto pred rokom...bohužiaľ s Ľudom sa už na Olympii nestretneme. R.I.P., odpočívaj v pokoji...Absolvent odboru žurnalistiky Filozofickej fakulty Univerzity Komenského, PhDr. Ľudovít Major pôsobil od 60. rokov m. s. ako športový novinár. Ako reportér denníka Šport sa zúčastnil na tých najvýznamnejších športových podujatiach vrátane olympijských hier. V centre jeho záujmu boli silové a úpolové športy, neskôr najmä kulturistika, ktorá sa postupne začala udomácňovať aj v Československu. K jej etablovaniu u nás prispel aj Ľudovít Major publikáciou článkov v periodikách Šport, Štart a Tréner a cvičiteľ. Ako aktívny pretekár vyhral niekoľko pohárových súťaží, pôsobil aj ako rozhodca, tréner, člen predsedníctva kulturistického zväzu a predseda kulturistického oddielu TJ Sokol Vinohrady Bratislava.
V roku 1990 začal vydávať mesačník FIT PLUS, ktorý sa o rok neskôr pretransformoval na česko-slovenskú verziu prestížneho medzinárodného časopiseckého titulu MUSCLE&FITNESS. Časopis, ktorý zostane navždy spätý s jeho menom, prináša už vyše 25 rokov najnovšie poznatky zo sveta kulturistiky, fitness a zdravého životného štýlu. Sám Ľudovít Major pravidelne navštevoval činkáreň oddielu Sokol Vinohrady v Bratislave a práve krátko po návrate z obľúbenej posilňovne prišiel aj jeho náhly a nečakaný odchod...

Česť jeho pamiatke!

-r-