Magazín
OLYMPIA WEEKEND 2016 – štartovka mužov, Andrej Mozoláni v 212 lbs
dátum: 09.09.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Žilinčan Andrej Mozoláni už finišuje s prípravou na najvýznamnejšie preteky profesionálov v kulturistike Mr. Olympia (15. - 18. 9. v Las Vegas), na ktoré sa kvalifikoval ako jediný slovenský bodybuilder. Bude štartovať v kategórii do 212 libier.

Keď Andrej Mozoláni začiatkom tohto roku ohlásil svoj súťažný comeback po 10-ročnej prestávke, mnohí to považovali skôr za reklamný ťah na podporu májového Mozolani Pro Classic 2016, ale všetci pesimisti časom pochopili, že to s návratom na pódiá myslel smrteľne vážne. Nič ho nezastavilo, nič ho nevykoľajilo, išiel si za svojím cieľom bez ohľadu na okolnosti. „Chcel som sa vrátiť na domácej súťaži pred slovenskými fanúšikmi, čo ma veľmi motivovalo. Žiaľ, vyvinulo sa to tak, že som nemohol štartovať na vlastných pretekoch, ale všetko zlé je na niečo dobré, čo sa ukázalo neskôr. Keby som štartoval doma v Žiline, zrejme by som nešiel súťažiť do Ameriky a tým pádom by som sa nedostal na Olympiu, ktorá je v našom športe vrchol,“ poznamenal Andrej Mozoláni, pre ktorého už samotná účasť medzi elitou je veľký úspech.

Jedinečný comeback v histórii slovenskej kulturistiky pokračuje. Olympia bude pre žilinského húževnatého bodybuildera štvrtou profesionálnou súťažou v kariére. V profi-tábore debutoval v júni tohto roku v Anchorage na Aljaške, kde obsadil tretie miesto, o týždeň neskôr získal ďalší bronz v Dallase a v júli si dokonca v Charlotte vybojoval striebro. Tieto tri výsledky mu zabezpečili postup na Olympiu z bodovacieho rebríčka.

V kategórii do 212 libier sa na Olympii predstaví 19 kulturistov vrátane trojice borcov, ktorí štartovali na Mozolani Pro Classic 2016 (Sami Al Haddad, Ronny Rockel, Vojtěch Koritenský). Najväčším favoritom na prvenstvo je 4-násobný víťaz a obhajca trofeje James Flex Lewis. Až na súťažnom pódiu sa ukáže, či v tvrdej konkurencii uspeje Andrej Mozoláni, ktorý v príprave na Olympiu neponechal nič na náhodu.

„V závere som absolvoval spoločné tréningy s Tomášom Tabačiarom, čo bolo prínosom. S blížiacim sa termínom súťaže som viac unavený, čo je pochopiteľné, lebo telo nie je stroj, ale človek musí zabrať práve vtedy, keď má najmenej energie – o tom je totiž tento šport. Neexistuje ľahká cesta, neexistuje nič, čo by to urýchlilo, čo by vás jednoduchšie posunulo k cieľu, je to tvrdá drina. Môžete zjesť hoci aj slona, bez tvrdého tréningu to nepôjde. Pokiaľ to flákate, hľadáte výhovorky, nikdy nebudete dobrý. Robím všetko pre to, aby som dosiahol životnú formu, ale na aké umiestnenie to bude stačiť a ako to ohodnotia rozhodcovia, to neviem. Dôležité bude správne načasovanie. Chcem si to na Olympii užiť, nebude to sranda, nie som zvyknutý vystupovať pred 15-tisíc divákmi, mám rešpekt, ale určite zabojujem o čo najlepší výsledok. Držte mi palce.“

V piatok 2. 9. bola na v Športových novinách na Markíze krátky príspevok o comebacku Andreja Mozolániho a jeho účasti na Olympii, v reportáži vyzdvihli, že sa tento 39-ročný kulturista dokázal prebojovať medzi profesionálnu elitu. Andrej Mozoláni tam okrem iného povedal: „Konfrontovať sa s tými najlepšími, to bol pre mňa otáznik, ale na tomto príklade je vidieť, že pokiaľ človek chce, dosiahne veci, o ktorých predtým len sníval. Na Olympii budú štartovať špičkoví kulturisti, víťazi profesionálnych súťaží, ale mojím cieľom je predstaviť v životnej forme a byť v Top Ten.“

Doteraz najúspešnejším Slovákom na Mr. Olympia bol Jaroslav Horváth, ktorý v roku 2011 obsadil 4. miesto. Čo on odkazuje Andrejovi Mozolánimu, dozviete sa TU.

 

ŠTARTOVÉ LISTINY V MUŽSKÝCH KATEGÓRIÁCH:

Program:

Právo zúčastniť sa Olympia Weekendu 2016 si vybojovali dvaja športovci zo Slovenska, Andrej Mozoláni v kategórii Pro Men's Bodybuilding 212 lbs a Adela Ondrejovičová v kategórii Pro Figure.

Piatok 16. 9. - semifinále Fitness Olympia, Bikini Olympia, Figure Olympia; začiatok o 10.30 h miestneho času v Las Vegas (t. j. v piatok 16. 9. o 19.30 h nášho času).

Piatok 16. 9. - finále Fitness Olympia a Bikini Olympia + semifinále Olympia 212 Showdown a Mr. Olympia; začiatok o 19.00 h miestneho času v Las Vegas (t. j. v sobotu 17. 9. o 4.00 nášho času).

Sobota 17. 9. - finále Olympia 212 Showdown, Figure Olympia a Mr. Olympia; začiatok o 19.00 h miestneho času v Las Vegas (t. j. v nedeľu 18. 9. o 4.00 nášho času).

 

!!! Kupuj športové oblečenie: MOZOLANI FITNESS ESHOP - GORILLA WEAR

 

Súvisiace články:

Andrej Mozoláni a Tomáš Tabačiar odpovedali na otázky fanúšikov (30. 8.)

VIDEO: Skutočný život kulturistu Tomáša Tabačiara - 1. časť

VIDEO: Andrej Mozoláni v záverečnej príprave na Olympia 212 Showdown

Autor: Ľubomír Chochula