Magazín
Najsilnejšie ženy uvidíme v sobotu v Košiciach!
dátum: 07.09.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Iné športy
Po majstrovstvách Slovenska silných mužov do 90 kilogramov je na programe Slovenskej asociácie silných mužov iné zápolenie. Už túto sobotu sa odohrá národný šampionát, alebo inak, majstrovstvá Slovenska silných žien pre rok 2016. Spoluorganizátorkou podujatia je Janka Kordiak, fitness olympia sports model USA! Celé podujatie je pod záštitou primátora mesta Košice, Richarda Rašiho. V metropole východu sa tak stretnú najsilnejšie ženy Slovenska a budú bojovať o prvenstvo v piatich testoch sily.

 

Príde tretia na majstrovstvách Strednej Európy, Jana Vašková, víťazka majstrovstiev Švajčiarska, Mária Kubičková, účastníčka viacerých pretekov v tomto roku Gabriela Bullová či nováčik medzi strong woman, Eva Bodková. Prídu i zahraničné pretekárky, napríklad česká IFBB Pro pretekárka Katka Kyptová či poľka Karolina Koszela, ktoré spestria súboj o titul najsilnejšej Slovenky! 

Tešiť sa môžete na priťahovanie automobilu, nosenie 50 kilogramových kufrov, prevracanie 250 kilogramovej pneumatiky, nosenie vriec, či držanie závažia v predpažených rukách. Celý súboj sa odohrá v obchodnom centre Atrium Optima v Košiciach, v sobotu od 14-tej hodiny. Od desiatej je pripravené podujatie Kinder silák, kde z malých detí nájdeme prostredníctvom zaujímavých disciplín spomedzi žiakov toho najsilnejšieho. Pripravené sú rôzne divácke súťaže či iné aktivity počas preteku. Tešíme sa na vás všetkých!

Autor: Pavol Guga, generálny manažér SASIM