Magazín
V nedeľu sa uskutočnia majstrovstvá Slovenska silákov do 90kg!
dátum: 02.09.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Iné športy
Ročník 2016 Slovenskej asociácie silných mužov je plný nových a nových aktivít. Po meste Prešov či obci Kajal, kde siláci zavítali vôbec po prvýkát, pripravuje SASIM i historicky prvé majstrovstvá Slovenskej republiky medzi silnými ženami či medzi silákmi, ktorých váha nepresiahne 90 kilogramov! Práve druhá menovaná súťaž nás čaká už túto nedeľu!

Podujatie sa organizuje 4. septembra v areáli Športhotela Ostrov, ktorý je na Ostrove v Zamarovciach - Trenčíne. Je určené pre borcov, ktorí sa boja Slovenského pohára (toto podujatie nemá váhové limity), alebo pre nováčikov, ktorí chcú okúsiť šport silných mužov. Ich váha nesmie presiahnuť spomínaných 90 kilogramov.  Vo svete je delenie kategórií bežné, na zahraničných podujatiach vidíme i kategóriu do 80 kilogramov alebo najviac zaujímavú kategóriu do 105 kilogramov, v ktorej preteká i známy český powerlifter Jiří Tkadlčík.

Myšlienka vytvoriť podujatie vznikla hlavne u viceprezidenta Slovenskej asociácie silných mužov, Milana Gabrhela a bývalého úspešného strongmana, Tomáša Kollára. Obaja páni zastrešujú celé toto podujatie. Váženie pretrekárov sa odohrá na Športhoteli deň vopred, 3. septembra, od 20-tej hodiny. Siláci budú mať možnosť od 20:00 do 21:00 prisposobiť svoju váhu, aby splnili daný limit.

Na silákov čaká päť náročných testov sily za titulom najsilnejšieho. Diváci sa môžu tešiť na schody sily a vykladanie závaží 180kg a 220kg, dvíhanie gulí 100kg, 100kg, 130kg, tlakovú disciplínu zastupuje viking press o váhe 110kg, nasleduje prevracanie pneumatiky 300kg na 4 otočenia a záver bude patriť noseniu vriec 2 x 100kg a 100kg gule. Naozaj pestrá ponuka silových disciplín. Pre divákov sú pripravené divácke súťaže, či občerstvenie. 

Ubytovanie bude zabezpečené na Športhoteli Ostrov a cena pre pretekárov upravená 15€/osoba/noc bez raňajok, cena ubytovania s raňajkami bude 17€/osoba/noc!

Z prihlásených pretekárov môžeme prezradiť, že prídu i dvaja českí borci, čiže majstrovstvá Slovenska sa tak stávajú otvorenými pretekmi pre zahraničných borcov.  Príďte už túto nedeľu, 4.9. na parkovisko pri Športhotel na Ostrov a povzbuďte borcov pri boji o titul najsilnejšieho Slováka do 90 kilogramov!

Autor: Pavol Guga, generálny manažér SASIM