Magazín
ME v benchpresse 2016 Keflavik – Island
dátum: 30.08.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Iné športy
V dňoch 17.8. – 21.8.2016 sa konali v Keflaviku na Islande ME v tlaku na lavičke pre vekové kategórie juniorov a kategórie open. Výprava cestovala na šampionát v zložení vedúci výpravy a rozhodca Ing. Pavol Müller, rozhodca Mgr. Michal Čapla, štátny tréner Milan Gabrhel a reprezentanti Lukáš Škríb, Jozef Sotolár a Fridrich Matejík.

 

Úvod šampionátu patril kategóriám juniorov. V kat. juniorov do 120 kg mal svoj len druhý reprezentačný štart Lukáš Škríb. Výkon z MS nezopakoval. Dopustil sa technických chýb a tak hodnota jeho základného pokusu 260kg bola aj jeho konečným výsledkom. Jasne sa tu preukázala neskúsenosť a čiastočne pretrénovanosť. Napriek spomenutým nedostatkom hodnota jeho výkonu má vysokú úroveň a tento výkon znamenal II. miesto a striebornú medailu v kat do 120kg.

Ako prvý zasiahol do bojov v kat. open Jozef Sotolár v kat do 83 kg. Jozef potvrdil svoju výkonnosť z tohtoročných Majstrovstiev Slovenska kvalitným výkonom 235 kg ktorý znamenal 5.miesto v kategórii.

V kat. open do 120 kg Slovensko reprezentoval skúsený pretekár Fridrich Matejík. Matejíkova forma stále graduje. Pri príchode mal ešte 2 kg nad váhu. Hmotnosť  upravil a súťažil v pohode. Začal úspešne na hmotnosti 300 kg. V druhom pokuse zvládol 305 kg. Tretí úspešný  pokus a výkon 310 kg znamenal nielen jeho osobné maximum ale aj nový slovenský rekord v tejto hmotnostnej kategórii a v konečnom hodnotení 4. miesto na šampionáte. Svojou výkonnosťou sa Fridrich Matejík zaradil do skupiny Top pretekárov kategórie do 120 kg vo svete.

Do súťaží ME aktívne počas štyroch súťažných dní zasahovali Slovenskí rozhodcovia Pavol Müller a Michal Čapla.

Prevzaté z www.sakst.sk