Magazín
Majerníková: Túžim byť stále lepšia
dátum: 30.11.-1 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Slovenskej reprezentantke vo fitness bikiny Jane Majerníkovej sa v tomto roku darí. Prvý raz v kariére sa stala majsterkou Slovenska v Nitre a o dva týždne neskôr získala premiérovo zlato na majstrovstvách Európy v Santa Susanne.

Čo ste zmenili, že ste začali vyhrávať?

Nesúťažím dlho a každé preteky i príprava ma obohacujú o nové skúsenosti. Na vlastnom tele skúšam, čo mi vyhovuje, čo nie a ako telo reaguje. Už približne viem, čo na mňa platí. Pomaly sa do toho dostávam, hoci si uvedomujem, že to chce viac rokov, aby som sa do toho úplne dostala. Poučila som sa. Vyvarovala som sa chýb, akých som sa dopustila predtým, formu som načasovala presne, čo vôbec nie je jednoduché a dokázala som zo seba vydať maximum. Už koncom februára som štartovala v USA na Arnold Classic, čo považujem za dobré, aj keď s umiestnením (10. miesto) som nebola spokojná. Bolo to dobré nielen pre nové skúsenosti. Tým, že som sa pripravovala na túto súťaž, nestihla som predtým toľko pribrať. Potom som v príprave na ME nemusela veľa zhadzovať a mohla som sa o to viac sústrediť, keď sme pritvrdili, na kvalitnejšie vyrysovanie.

V jednom rozhovore s nami ste uviedli, že keď čas dozreje, budete uvažovať o súťažnej pauze. Ten čas ešte neprišiel?

Víťazstvo na majstrovstvách Európy mi dodalo elánu a motivuje ma ísť ďalej. Po dohode s mojím priateľom a trénerom v jednej osobe Ákosom Dobosom sme sa rozhodli, že budem v kariére pokračovať. Konzultovala som to aj s reprezentačným trénerom pánom Matejičkom.

 

S prípravou na MS ste zatiaľ spokojná?

Nie je to zlé. Mimo prípravy som vyzerala už aj horšie. V júni som začala s prípravou, od júla pritvrdím a pôjdem úplne naplno. Možno niekedy budem trénovať až trojfázovo, podľa toho, ako mi bude klesať váha. Ale budem mať hlavne dosť "priškrtenú" stravu, bez toho by to nefungovalo. Cvičím aj mimo prípravy veľa, ale u mňa je základom strava. Keď zhreším, je to hneď vidieť.

Pôjdete niekam na dovolenku?

Leto si príliš neužijem, lebo budem musieť byť na striktnej diéte. Dovolenka teraz nehrozí. Peniažky si odložíme a až po jesennej sezóne pôjdeme niekam. Keby som išla na dovolenku v tomto období, neodolala by som rôznym pochúťkam a na mojej postave by sa to prejavilo. Radšej nebudem riskovať.

 

Na pódiu pôsobíte suverénne, ste uvoľnená, máte v sebe iskru, vyzerá to, ako keby ste sa na pódiu narodili.

Neuvedomujem si to. Mám však veľký pocit zodpovednosti voči sebe, svojim blízkym i fanúšikom. Nikoho nechcem sklamať a na každej súťaži sa snažím ísť nie na sto, ale na dvesto percent.

 

Ste aktuálnou európskou šampiónkou vo fitness bikiny nad 168 cm, vicemajsterkou Európy (2012) a vicemajsterkou sveta (2011). Váš cieľ na MS 2013?

Rada by som sa na svetovom šampionáte (uskutoční sa 13. – 16. septembra v Kyjeve) dostala do finále. Ako úradujúca majsterkou Európy si nemôžem dovoliť skončiť niekde vzadu. Chcela by som si zlepšiť výsledok z vlaňajška, vtedy som na MS skončila na 5. mieste.

 

Ľubomír Chochula