Magazín
Kto bol najlepší na augustovom repre-zraze podľa šéfa SAKFST?
dátum: 22.08.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Po augustovom reprezentačnom zraze, ktorý sa konal v sobotu 20. augusta v InPulse Fitness v Košiciach za účasti 23 športovcov, sme sa porozprávali s prezidentom SAKFST Milanom Čížekom.

 

Ako ste celkovo boli spokojní s týmto zrazom?

Nebol som zvlášť nadšený, až na malé výnimky. Nepochopím, keď sa niekto pripravuje na jesenné súťaže a v auguste má dovolenku. Ešte som bol ako-tak schopný tolerovať to, že niektorí mali dovolenku v júli, ale to, že v auguste niekto pre dovolenku nepríde na zraz, to je neuveriteľné. To nechápem. Kto nemá tendenciu podriaďovať všetko príprave, ten nemá vo vrcholovom športe čo robiť. To je odkaz pre tých, ktorí sa augustového reprezentačného zrazu nezúčastnili. Som zvedavý, ako to bude vyzerať na budúcom reprezentačnom zraze, ktorého termín sa pretekári dozvedia na našej webovej stránke. Kto na ňom nebude v top forme, s tým sa rozlúčime. A to bez pardonu, bez ohľadu na to, či ide o medailistu akejkoľvek súťaže v tomto roku na jar alebo vlani na jeseň.

 

Ktoré pretekárky v kategóriách fitness, bodyfitness a bikiny fitness vás na reprezentačnom zraze najviac presvedčili?

Vo fitness môžem vyzdvihnúť len jednu pretekárku, ktorá sa od minulého zrazu zlepšila – Juricová. Som rád, že pracuje na seba a dáva do toho všetko. Kožuchová nebola v dobrej forme a potrebuje sa výrazne zlepšiť. Medzi bodyfitneskami bola najlepšia Košecká, ktorá sa pripravuje na prvú jesennú súťaž a tú bude mať skôr ako sú nominačné preteky. Masaryková mala štandardnú formu a ostatné vyzerali horšie. V kategórii bikiny fitness boli juniorky celkom dobré. Mám na mysli Graňákovú, Kanuščákovú, hoci tá mohla prísť aj v lepšej forme a Gábrišová, ktorá sa oproti minulého zrazu výrazne zlepšila. Čo sa týka žien bikinárok, na zraz neprišli Pohanková, Trajteľová a chýbala aj Guľášová. Čiže sa predstavili len dve – Cakoci a Tarkuličová. Cakoci mala štandardnú formu a v prípade Tarkuličovej, ktorá vedome začína s tvrdou prípravou neskôr kvôli tomu, že na súťažiach býva pravidelne prepálená, očakávam, že tentoraz sa to tým posunom vyladí lepšie.

Súvisiaci článok:

Kto sa zúčastnil augustového repre-zrazu v Košiciach?

Na snímke z reprezentačného zrazu v Košiciach je Andrej Varga.

 

A ako sa vám na zraze pozdávali pretekári v klasickej kulturistike a kulturistike?

Medzi klasikmi dominoval Varga, na ktorom bolo vidieť, že je v serióznej príprave a ktorý bude štartovať už na World Cupe v Barcelone. Z dvojice klasikov juniorov Marton – Zaukolec (Bohúň sa ospravedlnil – pozn. red.) bol horší Marton, ale obaja predviedli štandardnú formu. Oni však majú do nominačnej juniorskej súťaže v novembri ešte dosť času a predpokladám, že forma im pôjde nahor. Čo sa týka kulturistiky, tak u Škadru vždy treba brať do úvahy jeho pracovné zaťaženie, predsa len je to vojak, ale Miro robí všetko pre to, aby sa pripravil čo najlepšie. Keďže to vyzerá celkom nádejne, verím, že sa dostane do dobrej formy. Na zraze chýbal Kováč, ktorého trápia žalúdočné problémy. Robili mu gastroskopiu, ale nič mu nenašli, a preto sa musí podrobiť ďalším vyšetreniam, aby sa zistilo, prečo má daný problém. On sa zapojil do jesennej prípravy, ale spomínané žalúdočné problémy ho do určitej miery limitujú. Ospravedlnený bol aj Tatarka vzhľadom k tomu, že žije v Prahe a zraz bol v Košiciach, ale na budúcom zraze ho chcem vidieť. Na zraze nebol ani Soták, ale ten sa rozhodol, že sa bude pripravovať až na jarné súťaže 2017. Z juniorov by som spomenul Balgu, ktorý sa oproti júlovému zrazu zlepšil, ale tento chlapec naďalej zaostáva v objeme stehien, pričom vo svojej kategórii má na Slovensku veľkú konkurenciu (Zaukolec, Valach).

Autor: Ľubomír Chochula