Magazín
30 dní do štartu Mr. Olympia, Andrej Mozoláni nenecháva nič na náhodu
dátum: 15.08.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Už len 30 dní zostáva do štartu Mr. Olympia a slovenský profesionálny kulturista kategórie do 212 libier Andrej Mozoláni robí v záverečnej príprave všetko pre to, aby sa na Olympia Weekende v Las Vegas (15. - 18. 9.) predstavil v životnej forme.

 

Andrej Mozoláni sa na Olympiu kvalifikoval z bodovacieho rebríčka, v ktorom obsadil 3. miesto, pričom odtiaľ postupovali prví piati. V rebríčku nazbieral 10 bodov za svoje tri štarty v Amerike, najskôr bol tretí na Aljaške, potom znovu tretí v Dallase a napokon skončil druhý v Charlotte. Andrej Mozoláni, ktorý sa aktuálne pripravuje v zahraničí, pred pár dňami dostal od promotéra Olympia Weekendu Robina Changa mail s oficiálnym kontraktom potvrdzujúci jeho účasť na Mr. Olympia 2016.

„Áno, OLYMPIA je najviac v našom športe, nič viac nie je. Je to sen každého kulturistu a len zopár vyvolených sa tam dostane. Tvrdo makajte, verte vo svoj úspech a hlavne neprestávajte. Som živým príkladom, že sa to dá!!! Času nie je veľa, ale snažím sa v rámci možností urobiť to najlepšie, čo sa dá. Nový systém tréningu + stopercentná koncentrácia robia svoje. V hesle - „stimulovať, nie zničiť“ - sa uberá celá záverečná príprava. Denne sú to krátke, ale intenzívne 2-3 fázové tréningy, ktoré tvoria základ záveru prípravy. Na Olympii chcem byť na stage v životnej forme,“ odhodlane poznamenal Andrej Mozoláni, ktorému v príprave trénersky pomáha prezident SAKFST Milan Čížek.

Andrej Mozoláni so svojím trénerom Milanom Čížekom.

 

Program:

Právo zúčastniť sa Olympia Weekendu 2016 si vybojovali dvaja športovci zo Slovenska, Andrej Mozoláni v kategórii Pro Men's Bodybuilding 212 lbs a Adela Ondrejovičová v kategórii Pro Figure.

Piatok 16. 9. - semifinále Fitness Olympia, Bikini Olympia, Figure Olympia; začiatok o 10.30 h miestneho času v Las Vegas (t. j. v piatok 16. 9. o 19.30 h nášho času).

Piatok 16. 9. - finále Fitness Olympia a Bikini Olympia + semifinále Olympia 212 Showdown a Mr. Olympia; začiatok o 19.00 h miestneho času v Las Vegas (t. j. v sobotu 17. 9. o 4.00 nášho času).

Sobota 17. 9. - finále Olympia 212 Showdown, Figure Olympia a Mr. Olympia; začiatok o 19.00 h miestneho času v Las Vegas (t. j. v nedeľu 18. 9. o 4.00 nášho času).

 

Všetci pretekári kvalifikovaní na Olympia 212 Showdown:

James "Flex" Lewis, Veľká Británie

Jose Raymond, USA

Hidetada Yamagishi, Japonsko

David Henry, USA

Eduardo Correa, Brazília

Charles Dixon, USA

Babak Akbarnia, Irán

Guy Cisternino, USA    

Sami al Haddad, Bahrajn

Alejandro Cambronero, USA 

Mark Dugdale, USA

Vojtěch Koritenský, Česko

Dobromir Delev, Bulharsko

Ahmad Ashkanani, Kuvajt 

Ronny Rockel, Nemecko

Shaun Clarida, USA

Andrej Mozoláni, Slovensko

Marco Rivera, USA

Kim Jun Ho, Južná Kórea

 

Víťazi Olympia 212 Showdown:

2015 – Flex Lewis

2014 – Flex Lewis

2013 – Flex Lewis

2012 – Flex Lewis

2011 – Kevin English

2010 – Kevin English

2009 – Kevin English

2008 – David Henry

Autor: Ľubomír Chochula