Magazín
Jedinečná silácka akcia "Pohár Slovanov" tento piatok v Žiline!
dátum: 01.08.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Iné športy
Po roku sa opäť v Žiline, na Hlinkovom námestí, stretnú najsilnejší muži Slovanských zemí! Jedinečná a jediná akcia svojho druhu na svete organizovaná Slovenskou asociáciou silných mužov, Pohár Slovanov, bude toho roku 5. augusta od 14-tej hodiny.

Mesto Žilina tak za podpory pána primátora, Igora Chomu a referenta športu p. Zánického tak i toto leto uvidí najsilnejších Slovanov. Prídu majstri svojich krajín ako napríklad Róbert Cyrwus z Poľska, Konstantin Ilin z Ukrajiny, Volodymyr Tsifra z Bieloruska, Jiří Vytiska z Českej Republiky, Dušan Popovič z Chorvátska, Nemanja Tasič zo Srbska, tešiť sa môžeme na pretekára z Ruska, Macedónska, Bulharska či Čiernej Hory.

Slovenské farby bude hájiť trio Petrík – Rekenei – Golier. Práve Petrík patrí na ašpiranta na prvenstvo a triumf na tomto prestížnom podujatí mu ešte v zbierke chýba. Nováčik Peťo Rekenei sa postupne „oťukáva“ medzi profíkmi, čoho dôkazom je jeho štvrté miesto na Európskom pohári na Štrbskom plese. Legenda strongmanov Slovenska, Branislav Golier sa bude chcieť zlepšiť oproti minulom roku a bude tak atakovať druhé víťazstvo na Pohári Slovanov, čo sa ešte nikomu nepodarilo. Tento pohár mal každý rok iného víťaza a aj to svedčí o jeho rozmanitosti. 

A na čo sa môžu Žilinčania tešiť? Pretekári budú dvíhať ťažkú 100 kilogramovú jednoručku, dvíhať zadnú nápravu automobilu, tzv.mrtvé ťahy, priťahovať kamión, nosiť kufre o váhach 120 a 150 kilogramov či prehadzovať 150 kilogramovú guľu. Naozaj päť náročných disciplín, ktoré určia víťaza Pohára Slovanov 2016.

Ak ste ešte neboli na tomto významnom a prestížnom podujatí, pozrite si v krátkom videu súboj, kde víťazom sa stal Janusz Kulaga z Poľska. Link -> https://www.youtube.com/watch?v=RMIzoEX0ulk <-

Tešíme sa na Vás už v piatok od druhej hodiny na Hlinkovom námestí v Žiline!

 
Pavol Guga, generálny manažér SASIM