Magazín
S prezidentom SAKFST po júlovom repre-zraze
dátum: 26.07.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Po prvom reprezentačnom zraze (23. 7.) smerom k jesennej sezóne sme oslovili prezidenta SAKFST Milana Čížeka.

 

„Pretekári na tomto úvodnom reprezentačnom zraze neboli, ako to tradične býva v tomto období, v oslnivej forme, ale to je, myslím si, pochopiteľné. Zraz bol tak trochu otvorený, mohli sa ho zúčastniť všetci, ktorí majú reprezentačné ambície v jesennej sezóne. Účasť bola vysoká, pričom niektorí sa ospravedlnili, pretože boli ešte na dovolenke. Štátni reprezentační tréneri mali možnosť vidieť, kto perspektívne môže štartovať v mužskej, ženskej i juniorskej kategórii na majstrovstvách sveta. Prišli aj niektorí noví pretekári a uvidíme, ako budú vyzerať o mesiac na ďalšom zraze. Vzhľadom k tomu, aké sú možnosti, sme vybrali širší reprezentačný káder, ktorý budeme stále zužovať až nakoniec nominujeme tých najlepších na MS. Všetkým želám v prvom rade zdravie, aby sa naplno mohli venovať príprave na svetový šampionát s úmyslom zabojovať o čo najlepšie umiestnenie,“ podotkol prezident SAKFST Milan Čížek.

Na júlovom reprezentačnom zraze v Bánovciach nad Bebravou sa predstavilo 38 športovcov. Kto najviac upútal?

„Začnem kategóriou fitness. Všetky štyri dievčatá sme zobrali do širšieho reprezentačného kádra, nakoľko ich chceme podporiť, sú to mladé pretekárky a medzi nimi sú aj juniorky. Toto kvarteto sa ešte rozšíri o Táňu Kožuchovú, ktorá je momentálne na dovolenke s rodičmi. Bodyfitness – podľa toho, čo som videl, je predpoklad, že Lucia Košecká by mohla štartovať na majstrovstvách sveta. Bikiny fitness – Erika Tarkuličová bola v dobrej forme, Michaela Kanuščáková zaujala tiež a mohla by štartovať v juniorskej i ženskej kategórii, štandardnú formu predviedla Timea Trajteľová, z vyšších bikinárok bola celkom dobrá Saskia Cakoci. Čo sa týka mužov, najlepší boli klasický kulturista Andrej Varga a kulturisti Miroslav Škadra s Petrom Tatarkom,“ hodnotil Milan Čížek.

Účastníci júlového zrazu + širší reprezentačný výber TU

Peter Tatarka je na snímke uprostred.

 

Keďže niektorí pretekári majú niekedy tendenciu štartovať na vyššom počte súťaží, šéf SAKFST im pripomenul, že... „Pre nás sú najdôležitejšie majstrovstvá sveta a majstrovstvá Európy. Pretekári v širšej reprezentácii musia spĺňať určité podmienky... Keďže sú podporovaní asociáciou, mali by zamerať svoju prípravu teraz v jesennej sezóne na majstrovstvá sveta. Pretekári informujú štátnych reprezentačných trénerov, na akých súťažiach chcú štartovať a po konzultácii s nimi to môže byť v poriadku, ale ak nie, treba to upraviť. Hoci pravidlá štartu sú dané a každý si ich môže pozrieť na našej webovej stránke, niekedy chcú pretekári isť aj na tú súťaž, na ktorú nemajú nárok. Výnimky akceptovať nebudeme. Pretekári podajú žiadosť pánovi Antalovi, ktorý je v rámci našej asociácie zodpovedný za ich posúdenie, pretože nie každý môže štartovať na každom podujatí. Potom to pán Antal prepošle na sekretariát SAKFST, ktorý posiela prihlášku, resp. Entry form za celú asociáciu naraz,“ dodal prezident SAKFST Milan Čížek.

Autor: Ľubomír Chochula