Magazín
Piate kolo strongman ligy na Zamagurí!
dátum: 20.07.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Iné športy
Slovenský pohár silných mužov, strongman liga amatérov sa blíži k svojmu záveru. V nedeľu, 24. júla, nasleduje predposledné, piate kolo ročníka 2016.

Vlani boli členovia výkonného výboru, Milan Gabrhel a Pavol Guga, prizvaní na podujatie pod názvom „Zamagurský silák“. Túto akciu už štyri roky organizuje nadšenec silových športov, Tomáš Klimek. Podarilo sa mu po dohode zaradiť toto podujatie do kalendára Slovenskej asociácie silných mužov a v malom mestečku Spišská Stará Ves sa tak obyvatelia môžu tešiť na skvelé súboje strongman ligy amatérov. 

Tu borci bojujú o body do konečného hodnotenia, z ktorého vzíde nový profesionál. Po štvrtom kole na Duchonke sa osamostatnil na čele Milan Šuľan, kde o jeden bod zaostáva Ľubo Griglák. Na tretie miesto sa vyšvihol Peťo Supák a štvrtý je zatiaľ Tomáš Piros, brat profesionála Františka Pirosa. Päťicu uzatvára Michal Dzivjak. Bodové rozdiely sú len minimálne a každý z tejto päťky má šancu na profi kartu. Všetko záleží od posledných dvoch kôl, kde finále bude ako obvykle, v Bánovciach nad Bebravou.

Siláci budú dvíhať kladu, prenášať superyoke, úchop a silu chrbta preverí mrtvý ťah s nápravou, priťahovanie kamióna či kombinácia gule, kríža a kačacieho behu. Tieto disciplíny určia víťaza predposledného kola Slovenského pohára. Kto ním bude zistíme už v nedeľu, 24. júla, na autobusovej stanici v Spišskej Starej Vsi od 12-tej hodiny!

Čaká nás priatelia „silný“ športový víkend a budeme veľmi radi, keď sa na podujatí stretneme s množstvom fanúšikov silových športov. Tešíme sa na Vás! Vás Slovakstrongman tím!

Autor: Pavol Guga