Magazín
Norbert Zajac strieborná medaila, Saskia Cakoci zlatá
dátum: 11.06.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Slovenský reprezentant v kulturistike, pretekár Mozolani Trainings a člen Extrifit tímu Norbert Zajac získal v sobotu 11. 6 (prvý súťažný deň) na Olympia Amateur Spain 2016 v Marbelle striebornú medailu v kulturistike do 85 kg. V bikiny fitness do 172 cm zvíťazila Slovenka Saskia Cakoci, ktorá bude v nedeľu bojovať o absolútny triumf.

Norbert Zajac bol po pretekoch veľmi spokojný, je ďalší skvelý výsledok po pretekoch IFBB Diamond Cup, kde síce vyhral kategóriu do 85 kg, ale vtedy v jeho kategórii štartovalo 5 pretekárov, kým teraz na Olympia Amateur Spain až 15 borcov. Víťazný Samir Troudi tiež súťažil v Žiline, ale bolo to v kategórii do 90 kg, v ktorej skončil tretí.

Prvé slová Norberta Zajaca po súťaži : Stále tomu ešte nemôžem uveriť. Ďakujem všetkým za podporu.

Najväčšie úspechy Norberta Zajaca (je to juniorský majster sveta 2012) medzi mužmi:

1. miesto IFBB Diamond Cup 2016 v kulturistike do 85 kg

2. miesto Olympia Amateur Spain 2016 v kulturistike do 85 kg

Ďalší Slováci v akcii v 1. deň

Saskia Cakoci potvrdila na Olympia Amateur Spain 2016 (podujatie pokračuje v nedeľu, kde sa na pódium postavia Andrea Neumannová a Jana Milová, pričom Saskia Cakoci bude bojovať o absolútne prvenstvo)  úlohu najväčšej favoritky, veď v tejto jarnej sezóne sa stala majsterkou Európy do 172 cm a získala aj absolútny titul v bikiny fitness na IFBB Diamond Cup.