Magazín
Rozhodcovia „ukradli“ Barbore medailu
dátum: 19.09.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Úradujúca absolútna majsterka Európy vo fitness Barbora Sečkárová-Bunčáková čakala od IFBB majstrovstiev sveta v Kyjeve viac. Štvrté miesto v kategórii fitness nad 163 cm bolo pre ňu sklamaním.

"Nepredstavovala som si to takto. Nikto nepočítam s tým, že pri tej konkurencii nebudem mať akúkoľvek medailu. Vzhľadom na to, že svetový šampionát sa konal na Ukrajine, kde sa dalo predpokladať, že rozhodcovia budú viac preferovať domáce pretekárky a Rusky, som bola stotožnená aj s bronzom. To, že predo mnou skončila Ukrajinka Oksana Orobetsová, hoci iba veľmi tesne, to ma naozaj veľmi naštvalo. Nečakala som to, lebo ona bola úplne mimo formy," pokrútila hlavou Barbora Sečkárová-Bunčáková.

V kategórii fitness do 163 cm štartovalo 11 pretekárok. Triumfovala Ukrajinka Natalia Nazarenková, ktorú vyhlásili aj za absolútnu víťazku. "Moje súperky boli lepšie pripravené ako na "Európe", ale na druhej strane, ani o jednej, vrátane víťazky, sa nedá povedať, že by vyčnievala. Zúčastniť sa MS považujem za dobré rozhodnutie, hoci nemala som takú dobrú formu ako na jar. V Kyjeve to nebolo z mojej strany zlé, ale nebola som so sebou spokojná. Myslím si, že aj keby som mala rovnako dobrú formu ako na ME v Santa Susanne, aj tak by som nevyhrala, lebo rozhodcovia veľmi silno tlačili Nazarenkovú. A potom by bolo moje sklamanie ešte väčšie. Nechcem sa stavať do pozície, že mi niekto ukrivdil, už to neriešim, kašlem na to, je to subjektívny šport. Môj manžel plakal, ale ja som bola sklamaná iba v ten večer, keď vyhlásili výsledky. Povedala som si, že sú aj dôležitejšie veci v živote... " podotkla matka jeden a polročného Alexa, ktorá si teraz dopraje oddych a potom sa začne pripravovať na nové výzvy.

"Prehovárali ma, aby som ešte tohto roku skúsila Arnold Classic Europe, ale nejdem do toho. Nebudem chodiť na súťaže, pokiaľ nebudem mať formu o tri triedy lepšiu ako súperky. Na jar v roku 2014 chcem absolvovať nejaké pohárové preteky a potom sa uvidí, ako ďalej," dodala Barbora Sečkárová-Bunčáková, ktorú v príprave na MS 2013 prenasledovali zdravotné problémy.

Ľubomír Chochula

Foto: Eastlabs

Súvisiace články

Návrat k úspechu slovenských fitnesiek

Päť medailí v Kyjeve, tri premiérové tituly

Zlaté Multáňová, Ondrejovičová, Pleváková

Baša sa vrátila k starej zostave bez tančekov

Slovenská nominácia do Kyjeva

Výsledky nominačnej pohárovej súťaže 

Baša sa napriek problémom nevzdáva