Magazín
Norbert Zajac chce byť na Olympia Amateur lepší ako na Diamond Cupe
dátum: 09.06.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Slovenský reprezentant v kulturistike, pretekár Mozolani Trainings a člen Extrifit tímu, Norbert Zajac, ktorý na IFBB Diamond Cup v Žiline vyhral svoju kategóriu do 85 kg, zajtra odletí do Španielska, kde v sobotu 11. 6. absolvuje v Marbelle súťaž Olympia Amateur Spain 2016.

Norbert Zajac bol s formou na Diamond Cupe spokojný. „Samozrejme, objem by sa tam pýtal väčší a možno by potom bola aj PRO karta doma. Víťazstvo ma potešilo. Tento výsledok hodnotím ako doterajší vrchol mojej kariéry, viac ako titul majstra sveta juniorov, lebo toto bol triumf na prestížnej medzinárodnej súťaži a v mužskej kategórii.“

Na snímke sú Norbert Zajac (vpravo) a Jan Turek, obaja budú súťažiť na Olympia Amateur Spain, ale každý v inej kategórii kulturistov.

Norbert Zajac sa po konzultácii so svojím trénerom Andrejom Mozolánim rozhodol využiť dobrú formu zo Žiliny a natiahnuť jarnú sezónu o tri týždne. „Nakoľko mojím ďalším cieľom bude nominácia na majstrovstvá sveta 2017, bolo by škoda ukončiť sezónu teraz, keď je ešte možnosť absolvovať jednu súťaž Olympia Amateur Spain. Ja som typ pretekára, ktorý, keby mohol, chodil by na všetky súťaže... Od Diamond Cupu som sa podľa názoru trénera ešte zlepšil. Príprava bola podobná, ťažké silové tréningy, ťažké váhy... Forma by teda mohla byť lepšia, ak to neovplyvnia zdravotné komplikácie, ktoré sa vyskytli. Nikde som to neuvádzal, nerozpitvával som to, aby to nevyznelo tak, že si robím zadné dvierka na prípadný neúspech. Mal som horúčku, ale hádam to bude v pohode.“

Norbert Zajac bude na Olympia Amateur Spain 2016 (vlani na tejto súťaži obsadil 4. miesto) štartovať v kategórii kulturistika do 85 kg. Aké ciele si dáva? „Chcem mať lepšiu formu ako na Diamond Cupe. Zo štartovej listiny viem, že mojimi súpermi budú pretekári zo Španielska, Portugalska, Poľska, Ukrajiny, Malty, Talianska a Kataru. Nezvyknem to robiť, ale teraz som si ich pozrel na facebooku. Podľa fotiek ťažko povedať, akí sú, niektorí sú na fotkách brutálni, iní slabší, ale naživo to môže byť opačné. Dám do toho maximum a budem bojovať o čo najlepšie umiestnenie,“ povedal Norbert Zajac, ktorý odlieta do Španielska zajtra o 10.30 h z Bratislavy. V piatok je aj registrácia pretekárov. Súťažná kategória Zajaca je na programe v sobotu 11. 6.

Norberta Zajaca podporujú: Extrifit, Gorilla Wear, Mozolani The Fitness Authority, Slosmat, Tetras, Michaela Sallut Design, Salón Maďufa, V-Fit, Klub športu a zdravia, Mucha Apartments, Hockey-Shop Žilina, Masérsky salón Inge&Ladislav, Chateau Gbeľany, Pro Tan Slovakia.

Výhradným dovozcom výrobkov značky EXTRIFIT ® na Slovensko je spoločnosť GDP s.r.o. so sídlom v Michalovciach. Doplnky výživy značky EXTRIFIT ® našli značnú obľubu najmä u kulturistov a vyznávačov životného štýlu Fitness. Všetky výrobky značky EXTRIFIT ® vynikajú špičkovou kvalitou použitých surovín, sú registrované Ministerstvom zdravotníctva SR a vyhovujú prísnym normám Európskej únie.

Autor: Ľubomír Chochula