Magazín
Andrej Mozoláni pár dní pred comebackom a PRO-debutom + VIDEO
dátum: 09.06.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Andrej Mozoláni absolvoval v stredu 8. 6 posledný tréning pred svojím odletom do USA, kde sa v sobotu 11. 6. v meste Anchorage na Aljaške zúčastní súťaže 2016 IFBB Artic Pro. Bude to jeho debut medzi profesionálmi (kategória Pro Men's Bodybuilding 212 lbs) a zároveň veľký súťažný comeback po 10-ročnej prestávke.

 

Andrej Mozoláni 3 dni pred súťažou 2016 IFBB Artic Pro.

 

Andrej si na záverečný tréning prípravy vybral z troch svojich fitnescentier Mozolani Fitness v Žiline, ktorých je majiteľom, to na sídlisku Hájik. „Posledný tréning bol skôr na prekrvenie svalstva. Nešiel som vysoké počty opakovaní, aby som to zbytočne neprepálil. Počet opakovaní bol od 8 do 20. Cvičil som systémom kruhového tréningu, kombinoval som hrudník, chrbát, ramená. Ešte to nevyzerá optimálne, ale ak všetko dobre dopadne, v piatok večer by to malo už byť o čosi lepšie. Formu budem časovať tak, aby to sobotu bolo tip-top. Ale... Nechcem sa vyhovárať ani sťažovať, mám už nejaké súťaže za sebou, ale doteraz som neabsolvoval cukrovanie a záverečný proces v režime, keď budem cestovať 22 hodín. Beriem si celú stravu so sebou. V prípade časového posunu lietadla alebo niečoho nepredvídaného sa môže všeličo pokaziť. Dúfam, že nenastane nejaký nepríjemný problém a budem môcť formu správne doladiť, hoci ju budem ladiť v podstate počas letu, kým sa dostanem do dejiska súťaže. Verím, že to zvládnem,“ povedal Andrej Mozoláni, ktorého súťažný comeback po 10 rokoch bude okorenený tým, že pôjde zároveň o jeho premiéru medzi profesionálmi (ako amatér vyhral v roku 2005 majstrovstvá sveta, v rokoch 2004 a 2006 zvíťazil na majstrovstvách Európy).

Andrej Mozoláni cestuje do zámoria s prezidentom SAKFST Milanom Čížekom, odlet bol dnes o 10.00 h z Viedne. Prvé medzipristátie bude vo Frankfurte n. M., druhé v San Franciscu, odkiaľ sa už poletí do Anchorage.

Na snímke zľava sú – prezident SAKFST Milan Čížek a Andrej Mozoláni.

Registrácia a váženie pretekárov bude v piatok 10. 6., súťaž sa uskutoční o deň neskôr. Misia Andreja Mozolániho v USA sa neskončí pretekmi 2016 IFBB Artic Pro na Aljaške (11. 6.), o týždeň neskôr bude štartovať na ďalšej profesionálnej súťaži – 2016 IFBB Europa Dallas v Texase (18. 6.).

Rozhovor s Andrejom Mozolánim TU

Autor: Ľubomír Chochula

Zobraziť galériu (8)