Magazín
Ako dopadne víťaz Diamond Cupu Jan Turek na Olympia Amateur?
dátum: 06.06.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Český pretekár Jan Turek, ktorý na IFBB Diamond Cup 2016 v Žiline zvíťazil vo svojej kategórii kulturistika nad 100 kg a v absolutke bol druhý, absolvoval pred pár dňami spoločný tréning v Mozolani Fitness ZOC Max s Norbertom Zajacom.

Predtým spolu trénovali vo fitku v Hraniciach na Morave predné stehná, na druhý deň v Žiline to bol tréning ramien. „S Norom sa mi dobre cvičí, sedíme si tréningovo i silovo,“ začal hovoriť Jan Turek, ktorý sa myšlienkami vrátil k svojmu najväčšiemu úspechu v doterajšej kariére. „Víťazstvo na Diamond Cupe si veľmi vážim. Vyšlo to nad očakávanie. Cieľom bolo postúpiť do finále, ale bojoval som ako lev. To, že som bol v prvom vyvolávaní, ma povzbudilo. Forma mi vyšla takmer na 100 percent.“

Hneď po Diamond Cupe sa Jan Turek začal pripravovať na Olympia Amateur Spain (10. - 12. 6.). „Nemal som ani jeden deň voľna. Snažím sa čo najviac zlepšiť, hlavne hĺbku nôh, na tom musím zapracovať, ale chcem to aj viac nacukrovať, aby som bol plnší. Teraz trénujem dvojfázovo. Posledný tréning budem mať vo štvrtok. Čo sa týka stravy, bielkoviny mám 3,5 – 4 g/ kg hmotnosti, čerpám ich z mäsa (hovädzie a morčacie) a bielok, proteín beriem len ako doplnok. Denný príjem sacharidov (250 g) je konštantný už dlhšie, čerpám ich z hnedej ryže a vločiek. Do Španielska odletím v utorok. Registrácia je v piatok, ja budem súťažiť v nedeľu. Cieľ na Olympia Amateur Spain? Super by bola medaila, ale aj finále,“ dodal Jan Turek.

Autor: Ľubomír Chochula