Magazín
POZVÁNKA:Slovenský šampionát v detskom fitness už túto sobotu
dátum: 26.05.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Už túto sobotu, 28. mája 2016 o 15:00 h, sa v Posádkovom klube (ODA) v Trenčíne uskutočnia majstrovstvá Slovenska vo fitness detí! Z poverenia Slovenskej asociácie fitness, kulturistiky a silového trojboja (SAKSFT) organizuje podujatie ŠK REHAFIT Trenčín spoločne s Fitness Gabrhel Trenčín. Organizátorkou je asistenka štátnej trénerky fitness detí a bývalá úspešná reprezentantka Slovenska vo fitness, Marianna Holbová z Trenčína

Časový rozpis:

13:30 - 14:15 prezentácia pretekárov

14:15 - 14:45 porada rozhodcov

15:00 - štart súťaže

19.00 - vyhlásenie výsledkov, odovzdávanie cien, ukončenie súťaže

 

Ide o najvýznamnejšiu súťaž na Slovensku v detskom fitness v tomto kalendárnom roku a zúčastní sa jej približne 60 pretekárov z celého Slovenska! Pretekať budú deti vo veku od 5 do 15 rokov, ktoré boli nominované na základe troch nominačných súťaží. Tie sa organizovali v Košiciach, Zvolene a Prievidzi. Okrem talentovaných a úspešných dievčat, príde do Trenčína súperiť aj pätica chlapcov. Medzi nimi aj majster sveta a Európy Denis Ambruš, ktorý preteká v kategórií fitness chlapcov nad 12 rokov. Deti, rozdelené do vekových kategórií, budú pretekať v dvoch súťažných disciplínach. V predvedení voľnej zostavy obsahujúcej akrobaciu, silové prvky, tanec a v hodnotení postavy.

 

Najväčšie domáce želiezko - Tatiana Ondrušková

V rámci súťaže si zmerajú sily aj mladé Trenčianky, medailistky z majstrovstiev sveta a Európy v detskom fitness. Tešiť sa môžete napríklad na dvanásťročnú Katarínú Blaškovú, ktorá je už dvojnásobná vicemajsterka sveta a trikrát bronzová medailistka z majstrovstiev Európy! Na javisku sa predstaví aj bronzová medailistka z majstrovstiev Európy 2015 Nasťa Vrábelová, ktorá má taktiež 12 rokov. Najväčším domácim "želiezkom v ohni" bude úradujúca majsterka sveta a Európy, ako aj minuloročná majsterka Slovenska, Tatiana Ondrušková, ktorá bola ocenená medzi najlepšími športovcami SAKFST za rok 2015. Tánička bude pretekať v kategórií 12-13 ročných fitnessiek a držíme jej palce! Nesmieme však zabudnúť ani na ďaľšie domáce pretekárky, reprezentujúce oddiel Fitness Gabrhel, a to Karolínu Badíkovú, Vanessu Habánkovú, Luciu Mikušovú alebo Ninu Máriu Remo. Všetky trénujú pod dohľadom organizátorky podujatia, Marianny Holbovej.

 

Najväčšia hviezda šampionátu - Nelli Novodomská

Do Trenčína zavíta aj najúspešnejšia detská fitneska vôbec, Nelli Novodomská zo zvolenského klubu B-STAR, ktorá 4x za sebou vyhrala majstrovstvá sveta a štyrikrát za sebou vyhrala aj majstrovstvá Európy.

 

Najlepších nominujú na majstrovstvá sveta

Všetkých Vás pozývame na majstrovstvá Slovenska vo fitness detí, ktoré budú už túto sobotu v Trenčíne, v posádkovom klube ODA od 15-tej hodiny! Teší sa na Vás organizačný tím na čele s Mariannou Holbovou a Milanom Gabrhelom! Príďte sa pozrieť a povzbudiť šikovné detičky! Tí najúspešnejší pretekári a pretekárky budú nominovaní na majstrovstvá sveta v detskom fitness, ktoré sa budú konať v polovici júna 2016 v Novom Sade v Srbsku.

Autor: Pavol Guga, generálny manažér SASIM