Magazín
Zo zákulisia tréningového kempu v detskom fitness
dátum: 17.09.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Slovenská asociácia kulturistiky, fitness a silového trojboja pripravila pre najväčšie talenty v detskom fitness trojdňové sústredenie v Žiline. Pri tejto príležitosti sme tak trochu nahliadli do vnútra 11 dievčat a 1 chlapca, ktorí spomínaný tréningový kemp absolvovali.

Nelli Novodomská (kategória 8-9 rokov): "Z môjho tohtoročného titulu majsterky sveta mali radosť všetci v mojej rodine i v škole – som žiačkou III. ZŠ vo Zvolene – a zo zlata som sa veľmi tešila aj ja. Na ME 2013 by som chcela tiež zvíťaziť, vlani sa mi na "Európe" podarilo vyhrať. Cvičím päťkrát týždenne, od pondelka do piatku, niekedy mám tréning hodinu a pol, niekedy dve hodiny. Nové gymnastické prvky chodím nacvičovať do telocvične, ostatné trénujem vo fitku. Tento šport ma baví a chcem sa mu venovať dovtedy, pokiaľ sa bude dať. Som rada, že sa mu venuje aj moja sestra, ktorá je v kategórii 14-15 rokov."

Katarína Blašková (kategória 8-9 rokov): "Mám 9 rokov, navštevujem ZŠ Veľkomoravská v Trenčíne, fitness robím od svojich piatich rokov. Ak budem štartovať na ME 2013, čo je môj cieľ, chcem skončiť lepšie ako na MS 2013, keď som bola piata. Na sústredení je veselo. Rozumiem si so všetkými."

Sára Dydi (kategória 10-11 rokov): "Mám 10 rokov, venujem sa gymnastike i fitness, ale viac gymnastike, lebo ma baví skákať a pracovať so svojím telom. Na MS 2013 v detskom fitness som dosiahla svoj najväčší úspech, strieborná medaila ma veľmi potešila. Fitness trénujem len pred súťažou a gymnastike sa venujem každý deň okrem víkendu od jednej hodiny do pol šiestej. Navštevujem ZŠ Karpatská v Žiline. Počas sústredenia nespávam doma, som s dievčatami, je to tak lepšie a je aj väčšia sranda. Na ME 2013 chcem minimálne zopakovať výsledok z MS."

Nasťa Vrábelová (kategória 10-11 rokov): "Fitness mám rada, venujem sa mu dva roky. Som žiačkou na ZŠ Hodžova v Trenčíne. Na MS 2013 som bola jedenásta. Ak ma nominujú na ME 2013, mojím cieľom bude skončiť do 3. miesta."

Michaela Kňazeová (kategória 10-11 rokov): "Chodím na ZŠ Sama Chalúpku v Prievidzi, fitness robím tretí rok a na nominačnej súťaži sa pokúsim vybojovať si účasť na ME 2013. Dúfam, že sa mi to podarí, do Budapešti chcem ísť."

Mária Polerecká (kategória 12-13 rokov): "Chodím na Gymnázium Vavrinca Benedikta Nedožerského v Prievidzi. Na MS 2013 som bola jedenásta. Už len účasť na svetovom šampionáte bol pre mňa veľký úspech. Na druhej strane, keď už som tam bola, túžila som po lepšom umiestnení. O to väčšiu motiváciu mám teraz, aby som sa nominovala na ME 2013, kde sa pokúsim skončiť vyššie. Trénujem štyrikrát týždenne. Toto sústredenie v Žiline je úžasné. Najviac sa mi páči tu vo fitnescentre (Mozolani Trainings Fitness Club – pozn. red.)."

Gréta Pročková (kategória 12-13 rokov): "Mám 12 rokov, som žiačkou na ZŠ v Prievidzi. Na MS 2013 som bola dvanásta. Veľmi si vážim, že som mohla štartovať na svetovom šampionáte. Dúfala som síce v lepší výsledok, ale konkurencia bola silná. Ak sa nominujem na ME 2013, urobím všetko pre to, aby som nesklamala. Fitness ma baví, trénovať sa mi chce a trénujem dostatočne. Popri škole to stíham."

Kristína Juricová (kategória 12-13 rokov): "Mám 13 rokov, navštevujem ZŠ Hodžova v Trenčíne. So svojím 9. miestom na MS 2013 som spokojná. Samozrejme, rada by som štartovala aj na ME 2013. Tomuto športu sa venujem šesť rokov a vybrala som si ho preto, lebo sa mi páčil viac ako tanec, na ktorý som chodila predtým. Sústredenie v Žiline je super a trénerky sú výborné."   

Anna Hepnerová (kategória 12-13 rokov): "Fitness robím šiesty rok, mám 12 rokov. Chodím na ZŠ Kanianka. Najviac si zatiaľ cením 4. miesto na MS 2010 v Bratislave v kategórii 8-9 rokov. Chcem sa zúčastniť ME 2013 a tomu podriaďujem svoju prípravu. Toto fitko v Žiline (Mozolani Trainings Fitness Club – pozn. red.) sa mi páči. Vyskúšala som si bežiaci pás, schody i korčuliarsky trenažér."

Tatiana Kožuchová (kategória 14-15 rokov): "Mám 14 rokov a tomuto športu sa venujem už siedmy rok, chodím do 9. triedy na III. základnú školu vo Zvolene. Na tohtoročných majstrovstvách sveta v Novom Sade som obsadila piate miesto. Bolo to pre mňa do istej miery sklamaním, ale nič sa už nedá robiť, idem ďalej a na ME 2013 v Budapešti sa pokúsim o lepší výsledok. Vlani som v kategórii 12-13 rokov na európskom šampionáte zvíťazila. Pre úspech urobím maximum. V lete sme sa rozhodli pre zmenu. Potrebovala som nový impulz. Zintenzívnili sme tréning, viac som robila na zostave s novou trénerkou. Predtým som chodila na tréningy s menšími deťmi a tam sa venovali mladším babám, ktoré nemali až také dôležité súťaže, takisto ako nám starším. Teraz je to iné, každej babe sa trénerka venuje tak, ako potrebuje. Čo sa týka môjho tréningového splitu, päťkrát týždenne chodím do fitnescentra k mojej mamine, ktorá je mojou trénerkou vo fitke, a päťkrát týždenne mám fitness s našou trénerkou Barborou. Občas cez víkend zájdem na gymnastiku do telocvične do Detvy, kde nás má na starosti Zuzka. Vo fitness by som chcela pokračovať aj v budúcnosti, ale nebránim sa ani iným možnostiam. Neviem, čo sa môže stať, uvidíme, ako sa to ďalej vyvinie a podľa toho sa budem rozhodovať."

Vanessa Lisziová (kategória 14-15 rokov): "Už osem rokov som vo fitness. Mám 15 rokov a navštevujem športové gymnázium v Nitre. Moja mama kedysi robila športovú gymnastiku, lenže v Nitre nebola takáto možnosť, hľadali sme všade a nakoniec sme sa rozhodli pre fitness. Na MS 2013 som bola ôsma, chcela som viac, ale konkurencia bola dosť veľká, a tak to nevyšlo. V doterajšej kariére si najviac vážim titul majsterky sveta v roku 2010 v Bratislave. Spolu s Tatianou sme boli pred pár dňami aj na nominačnej súťaži žien vo fitness v Trenčíne. V ženskej kategórii je to väčšinou o svaloch, prvoradá je postava, v detskom fitness je hlavná zostava, ale postava musí byť tiež na určitej úrovni. Uvedomujem si, že by som mala vylepšiť pózovanie, mám ešte rezervy v spodnej i vrchnej časti tela. Keďže chodím na športové gymnázium, môžem každý deň trénovať dvojfázovo. Na ME 2013 v Budapešti budem chcieť skončiť čo najlepšie."

Denis Ambruš (kategória chlapci do 12 rokov): "Mám 12 rokov, chodím na Športové gymnázium Slančíkovej v Nitre, bývam tiež v Nitre. Fitness robím dva roky, ale venujem sa aj športovému aerobiku. Na MS 2013 som získal striebro a teraz na ME 2013 chcem byť prvý, ale neviem, ako to dopadne. Na sústredení som so samými dievčatami, ale vychádzam so všetkými veľmi dobre. Nebijem ich (smiech). V budúcnosti by som bol rád fitness trénerom alebo niečo také."

Nominačnú súťaž SAKFST budú mať dievčatá a chlapci v detskom fitness v sobotu 28. septembra v Starej Ľubovni. IFBB Majstrovstvá Európy v detskom fitness sa uskutočnia 4. až 6. októbra v Budapešti.

Text a foto: Ľubomír Chochula 

Fotogalériu zo sústredenia v detskom fitness si pozrite TU

Súvisiace články

Vydarené sústredenie v detskom fitness v Žiline