Magazín
Vydarené sústredenie v detskom fitness v Žiline
dátum: 16.09.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Uplynulý víkend sa v Žiline pod vedením Anny Mozoláni (predsedníčka fitness detí a reprezentačná trénerka) uskutočnilo sústredenie v detskom fitness asociácie SAKFST, ktorého sa zúčastnilo 11 dievčat a 1 chlapec. Sústredenie sa konalo v rámci prípravy na blížiace sa IFBB majstrovstvá Európy v Budapešti (uskutočnia sa 4. až 6. októbra 2013).

Detské talenty vo fitness boli ubytované v hoteli Holiday Inn. V piatok 13. septembra absolvovali v telocvični GTK klubu v Žiline tréning v gymnastike, fitness zostáv a pózovanie. Po návrate na hotel mali večeru, po ktorej nasledoval polhodinový oddych a wellness program. V sobotu 14. septembra mali dopoludnia gymnastický tréning dopoludnia a popoludní ich čakal tréning v priestoroch Mozolani Trainings Fitness Clubu na Solinkách.

Charakter fitness tréningu zhrnula Anna Mozoláni. "Dievčatá sme rozdelili do troch skupín (toto všetko bolo natočené na kameru a bol urobený záznam). Najmenšia skupina mala posilňovanie s vlastnou váhou tela, fit loptou, výdržové cvičenia a strečing. Stredná skupina 12-13 rokov absolvovala kardio program, ktorý bol pod neustálym dozorom, kde dievčatá počas hodiny striedali techniku, frekvenciu a kardio stroje. Potom nasledoval strečing. Najstaršia skupina 14-15 rokov mala silový tréning celého tela zameraný na techniku pod odborným vedením (Andrej Mozoláni – pozn. red.). Celý tréning bol pod mojím dozorom, ako aj plánovaný program, ktorý bol ukončený pózovaním."
Po skončení tréningu absolvovali dievčatá rozhovor so šéfredaktorom Mozolani Magazine. V ďalšom článku sa dozviete o nich viac. Vo večerných hodinách mali účastníci sústredenia wellness program – plávanie dĺžok v bazéne, cvičenie vo vode, relax vo vírivke.  

V nedeľu 15. septembra trojdňové sústredenie vyvrcholilo. Dievčatá mali dopoludnia tréning gymnastiky v telocvični – rozcvička, akrobacia, zopakovanie zostáv, na konci pózovanie – a potom si ich vyzdvihli rodičia.

Bolo to vydarené sústredenie. Asociácia verí, že aj vďaka tomuto kempu potvrdia naše detské hviezdičky na ME 2013 v Budapešti, že Slovensko patrí v tomto športe k najúspešnejším krajinám. Prezident SAKFST Milan Čížek na margo toho povedal. "Teší nás, že deti majú dobré výsledky. Pred ME sme vybrali niekoľko Top talentov. Po nominačnej súťaži, ktorá sa uskutoční v Starej Ľubovni (28. 9.), rozhodnú reprezentačná trénerka spolu s komisiou detského fitness o tom, kto sa zúčastní európskeho šampionátu v Budapešti."

Slovensko patrí v detskom fitness k najúspešnejším krajinám. Na IFBB majstrovstvách sveta, ktoré sa konali 15. až 17. júna 2013 v Novom Sade, získali slovenské nádeje jedno zlato a dve strieborné medaily. Majsterkou sveta sa stala Nelli Novodomská, ktorá by mala v Budapešti obhajovať aj európsky titul z vlaňajška, úradujúcou vicemajsterkou sveta je Sara Didi a vicemajstrom sveta Denis Ambruš.
 

Reprezentačné sústredenie v detskom fitness v Žiline absolvovali tieto talenty:
Kategória 8 a 9 rokov: Nelli Novodomská, Katarína Blašková
Kategória 10 a 11 rokov: Sára Dydi, Nasťa Vrábelová, Michaela Kňazeová
Kategória 12 a 13 rokov: Mária Polerecká, Kristína Juricová, Gréta Pročková, Anna Hepnerová
Kategória 14 a 15 rokov: Tatiana Kožuchová, Vanessa Lisziová
Kategória chlapci do 12 rokov: Denis Ambruš
 

Text a foto: Ľubomír Chochula

Fotogalériu zo sústredenia v detskom fitness si pozrite TU