Magazín
Kulturista Noro Zajac bronzový v silovom trojboji
dátum: 16.05.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Kulturista Norbert Zajac (pretekár Mozolani Trainings a člen Extrifit tímu) absolvoval týždeň pred svojím štartom na IFBB Diamond Cup súťaž v inom športe. Bol to Slovenský pohár v silovom trojboji (RAW) + tlak na lavičke (RAW). Preteky sa konali v Žilina 14. 5. a Zajac získal bronz v silovom trojboji!

 

Norbert Zajac po pretekoch pre portál mozolani.com povedal: „Bol som v kategórii muži do 93 kg, čo je stredne ťažká kategória. Keďže mojím sparringpartnerom je Aladár Uherík, ktorý je 12-násobný majster Slovenska v silovom trojboji, vyskúšal som si túto súťaž. Aj preto, že výkony, ktoré podávam na tréningu, sú porovnateľné s trojbojárskymi. Vďaka Aladárovi som sa naučil správnu techniku, lebo pri jednotlivých disciplínach, ako je drep, bench press a mŕtvy ťah je to všetko na povel, na čo som nikdy nebol zvyknutý. Treba si dávať pozor na rôzne veci, napríklad, aby päty neboli vo vzduchu, zadok, aby sa nehýbal počas benchu... Ono sa to nezdá, ale potom je náročnejšie sa tomu štandardu prispôsobiť. Táto súťaž sa konala týždeň pred mojím vrcholom sezóny v kulturistike. Napriek tomu, že som v závere diéty a telo je veľmi oslabené, podarilo sa mi v silovom trojboji v mojej kategórii získať bronzovú medailu. To ma neskutočne naštartovalo. Určite sa teším aj v rámci objemovej prípravy, keď budem môcť cielene absolvovať nejakú súťaž v trojboji alebo v jednotlivej disciplíne. Tuším, že najbližšie je súťaž v mŕtvom ťahu Cedron Cup v obci Svätoplukovo. Poďme k tým mojím výkonom na Slovenskom pohári v Žiline. V drepe som úspešne zvládol základ 180 kg i 195 kg a ako tretí pokus sme nahlásili 210 kg. Žiaľ, tento pokus mi neuznali kvôli zlej hĺbke, čo sa mi nestáva, ale stalo sa. Neviem, či som zastresoval alebo čo. Trúfal som si na viac. Druhou disciplínou bol bench press, základný pokus 140 kg mi neuznali kvôli zdvihnutej päte, druhý pokus 145 kg bol úspešný, ale tretí pokus 150 kg som už nedal. Treťou disciplínou bol mŕtvy ťah. Mal som trochu obavy. Ako kulturista som zvyknutý trénovať s trhačkami, čo na súťaži nie je povolené, ale zabojoval som. Úspešne podľa pravidiel som zvládol základ 210 kg, potom aj 225 kg a 235 kg. Vďaka tomuto poslednému pokusu som si zabezpečil v silovom trojboji bronzovú medailu. V samotnej disciplíne v tlaku na lavičke som obsadil 5. miesto. Preteky sa mi páčili, atmosféra bola športová, žičlivá, možno ma trojbojári trochu podcenili, ale to mi trochu pohladkalo ego. Chcem sa poďakovať Aladárovi, bol som prvý raz na tomto podujatí a som mu vďačný za pomoc.“

Autor: Ľubomír Chochula

Pozn:  Výhradným dovozcom výrobkov značky EXTRIFIT ® na Slovensko je spoločnosť GDP s.r.o. so sídlom v Michalovciach. Doplnky výživy značky EXTRIFIT ® našli značnú obľubu najmä u kulturistov a vyznávačov životného štýlu Fitness. Všetky výrobky značky EXTRIFIT ® vynikajú špičkovou kvalitou použitých surovín, sú registrované Ministerstvom zdravotníctva SR a vyhovujú prísnym normám Európskej únie.

 

Zobraziť galériu (7)