Magazín
Výsledky M-SR žien vo fitness, bodyfitness, bikiny fitness v Nitre
dátum: 01.05.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
V sobotu 30. apríla sa v Mestskej športovej hale v Nitre uskutočnili majstrovstvá Slovenska vo fitness, bodyfitness a bikiny fitness žien, ako aj bikiny fitness masters. Boli to nominačné preteky na majstrovstvá Európy. Podujatie z poverenia VV SAKFST zorganizoval klub IVET-Fit Nitra.

Na snímke je Stanislava Prítrská s trofejami a medailami.

O majstrovstvé tituly, poháre a medaily sa súťažilo v ôsmich kategóriách (kategória women’s physique za účasti 2 pretekárov bola iba vloženou a skôr exhibičnou). Vo fitness open sa  predstavilo 5 pretekárok, v bodyfitness do 165 cm 18,  v bodyfitness nad 165 cm tiež 18,  v bikiny fitness do 163 cm to bolo 22, v bikiny fitness do 166 cm štartovalo 14 bikinárok,  v bikiny fitness do 169 cm vyšlo na pódium 13 žien, v bikiny fitness nad 169 cm sa ukázalo 16 pretekárok a v bikiny fitness masters zasiahlo do bojov 11 športovkýň. V troch kategóriách tak musela byť najskôr eliminácia. Niektoré z bikinárok kategórie maters štartovali aj v ženskej kategórii, čiže mali dvojitý štart. Najúspešnejšou účastníčkou slovenského šampionátu sa stala Stanislava Prítrská, ktorá získala dva tituly, keďže najskôr triumfovala v bikiny fitness do 163 cma a potom aj v bikiny fitness masters open.

FITNESS OPEN

Videli sme výborné výkony. Mimochodom prvé štyri pretekárky sú stále ešte juniorky. Tatiana Kožuchová potvrdila, že vo fitness je momentálne na Slovensku najlepšia, Kristíne Juricovej sa veľmi vydarila zostava, ale nesklamala ani obhajkyňa trofeje Eva Bániková. Sympaticky zabojovala Alexandra Kovalská, ktorá skončila štvrtá.

BODYFITNESS DO 165 CM

Tesný súboj o zlato sa napokon skončil úspešnejšie pre Elenu Masarykovú,  ktorá tak obhájila prvenstvo. Strieborná Alžbeta Peťková zanechala takisto dobrý dojem a bronz získala Jana Knotková, ktorá na nepopulárne zemiakové miesto odsunula juniorku Klaudiu Pisarčíkovú.

BODYFITNESS NAD 165 CM

Zaslúžený titul pre Luciu Košeckú, v solídnej forme boli aj strieborná Dominika Bajtgovská a bronzová Eva Kvasničková.

BIKINY FITNESS DO 163 CM

Kto z koho? Vyhrá Stanislava Prítrská alebo Erika Tarkuličová. Tak táto otázka visela do vzduchu odvtedy, ako účastníčky tejto kategórie vyšli na pódiu až po záverečné vyhlásenie výsledkov. Napokon rozhodcovia uprednostnili veľmi tesne na prvom mieste Stanku, ktorá nielenže obhájila titul, ale znovu potvrdila neuveriteľnú štandardnosť svojej výkonnosti. Erika jej dýchala na chrbát svojou životnou formou. Bronz si vybojovala juniorka Michaela Kanuščáková.

BIKINY FITNESS DO 166 CM

Víťazná juniorka Timea Trajteľová bola v tejto kategórii najlepšia. Domáca pretekárka Janka Medunová obsadila druhé miesto a tretia priečka patrí Renáte Sekerkovej.

BIKINY FITNESS DO 169 CM

Valéria Marčišovská nenechala nikoho na pochybách, že si ide za obhajobou titulu. Striebro získala juniorka Erika Kandráčová a bronz Sandra Horňáková.

BIKINY FITNESS NAD 169 CM

Ďalší veľmi súboj o zlatú medailu. Saskia Cakoci a Veronika Guľášová mali dobrú formu a boli vyrovnané. Napokon o jediný bod zvíťazila Saskia. Tretie miesto patrí Helene Antalovej.