Magazín
Najsilnejšieho Slováka spoznáme v sobotu v Púchove!
dátum: 28.04.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Iné športy
Muži odjakživa medzi sebou súperia v rôznych testoch. Vždy chceli vynikať pred ženami alebo jeden pred druhým a hľadali svoje limity. To platí i o sile. Byť tým najsilnejším môže byť na Slovensku len jeden. Kto to bude v roku 2016 sa dozvieme už túto sobotu!

Od 14. hodiny sa na pešej zóne v meste Púchov odohrá tuhý a náročný boj o titul Najsilnejšieho Slováka pre rok 2016! Po tomto podujatí sa rozbehne nová sezóna silných mužov, strongmanov na Slovensku.

Po úvodnom kole Európskeho pohára silných mužov v Ukrajinskom meste Černivci /zvíťazil Konstantin Iljin/, kde obsadil tretie miesto František Piros, Maroš Kubovič skončil piaty a Maroš Kostelanský na krásnom šiestom mieste, prišla nečakaná správa. Ašpirant na titul v tomto roku, Feri Piros má natrhnutý triceps. Všetci veríme a dúfame, že pokročilé zdravotné metódy a lekárska starostlivosť mu dovolia štartovať v sobotu na tomto podujatí. Nechajme sa teda prekvapiť.

Podujatie sa organizuje v Púchove hlavne za podpory primátora mesta Rastisalva Heneka a MŠK Púchov. Už 30. apríla 2016 sa na pešej zóne predstaví to najlepšie od silných mužov na Slovensku, čo tu máme. 

Pozrite si ako prebiehal súboj o titul v minulom roku: https://www.youtube.com/watch?v=rAlBX9u-oxw

V predchádzajúcich dvoch ročníkoch sa z tohto titulu radoval Levičan, Igor Petrík, ktorý si brúsi zuby na čistý hattrick! Uvidíme, kto ho zastaví vo víťaznom ťažení. Určite to nebude mať ľahké. Na regulárnosť podujatia bude dohliadať medzinárodný rozhodca a spoluorganizátor, Pavol Guga. Moderátorom bude tradične viceprezident SASIM-u a organizátor akcie, Milan Gabrhel. 

Disciplíny, ktoré preveria našich silákov sú nasledovné. Úvod bude tradične patriť tlakovej disciplíne a to zdvihu oceľovej klady, kde mladíci budú dvíhať 115 kilovú a profíci 130 kilovú kladu. Samozrejme podľa pravidiel je možnosť výberu súťažného náradia a preto i amatéri, ktorí si trúfnu, možu okúsiť dvihnúť ťažšiu kladu. Po neúspešnom zdvihu ale na ľahšiu variantu prejsť nemôžu.  

Prevracanie pneumatiky je klasická disciplína strongman súťaží. Prevracať ale 600 kilovú pneumatiku nieje ľahké, preto amatéri budú môcť prevracať 400 kilovú "ľahšiu" pneumatiku. Podľa výsledkov viacerých súťaží môžeme konštatovať, že ťažšiu ako práve 600 kilovú pneumatiku nájdete málokde v Európe alebo vo svete!. 

Držanie áut a mrtvé ťahy s automobilmi KIA od spoločnosti ASPEKTA Trade. Dve autové disciplíny, ktorých partnerom je Kia Púchov preveria maximálne zaťaženie úchopu a chrbta. Po týchto štyroch disciplínach bude nasledovať eliminácia na záverečný test a to všetko sa rozhodne až priamo na pešej zóne v Púchove už 30. apríla od 14:00. 

Záver bude patriť vykladaniu 220 a 260 kilovému závažiu na schody sily. Zapisovať sa bude i medzičas, čiže rozhodne rýchlosť aj sila. Po týchto piatich disciplínach spoznáme nového "Najsilnejšieho Slováka" pre rok 2016!

Ak aj vy chcete vidieť tento náročný boj o prvenstvo a česť byť tým najsilnejším na Slovensku, príďte už 30. apríla na pešiu zónu do Púchova! Od 14-tej hodiny sa na Vás všetkých teší slovakstrongman tím! Sledujte ako našu stránku tak i našu fanpage: www.facebook.com/slovakstrongman.

Pavol Guga - +421944 220 311
Generálny manažér SASIM