Magazín
Tabačiar pravdepodobne prejde do kulturistiky
dátum: 12.09.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Na reprezentačnom zraze slovenských reprezentantov v kulturistike a klasickej kulturistike, ktorý sa konal pred štyrmi dňami v Trenčíne, sa "klasik" Tomáš Tabačiar dozvedel zaujímavú informáciu.

Tabačiar s najväčšou pravdepodobnosťou nebude na MS v St. Pőltene obhajovať bronz z vlaňajších MS v Sofii v klasickej kulturistike, zrejme opustí túto kategóriu, a momentálne sa zvažuje jeho účasť na MS v marockom Marakéši vo váhovej kulturistike do 85 kg.

"Od ostatného reprezentačného zrazu (27. júla – pozn. red.) som navýšil svalovú hmotu. Moja súčasná forma a váha už zodpovedá kulturistike. Vážim 93 kg. Vyplynulo to zo samotného tréningu, som sedem rokov v tej istej kategórii, celý rok poctivo a tvrdo trénujem, takže svalová hmota sa musela odzrkadliť. V tomto roku to v príprave bolo naopak, nechudol som, ale priberal, pretože tuk išiel dole, ale celkovo som nabral dosť svalovej hmoty. Je najvyšší čas presunúť sa do kulturistiky," poznamenal Žilinčan Tomáš Tabačiar a vzápätí dodal. "Podľa mňa by bolo úplne zbytočné páliť 16 kg, keby som mal zostať v klasickej kulturistike."

Tréningový split Tabačiara je nasledovný: "Trénujem 13-krát týždenne, dvakrát denne po jednej svalovej partii, ráno a večer. V druhom tréningu si dávam po silovom cvičení ešte 45-minútové kardio. Čo sa týka stravy, je taká istá ako u každého z nás, veľa bielkovín, minimum sacharidov a žiadny tuk."

Svoj prvý štart v jesennej sezóne si Tabačiar naplánoval na 28. septembra. "Chcem štartovať medzi kulturistami na Austrian Cupe vo Viedni. Budú tam tri kategórie – do 85 kg, do 95 kg a nad 95 kg. Vôbec nebudem vymýšľať nejaké sťahovanie váhy, v závere to odvodním a aká váha mi ostane, v tej budem štartovať. Dal som si tiež prihlášku na Arnold Classic Europe do Madridu, kde by to mala byť moja premiéra na tomto podujatí." Potom sa Tabačiar zúčastní Tatranského pohára v Poprade (26. októbra), ktorý bude zároveň nominačnou súťažou na majstrovstvá sveta.

Tomáš je ambiciózny pretekár, okrem bronzu z MS 2012 má aj zlato z ME 2010 v klasickej kulturistike. Aký cieľ má v jesennej sezóne? "Vždy je to cieľ získať nejakú medailu, ale pre mňa je to tento rok skok o dve kategórie vyššie. Vôbec neviem, ako budem vyzerať medzi kulturistami, idem si to vyskúšať a získať skúsenosti, ale samozrejme s najvyššou métou. Medaila vždy poteší a za ňu je každý vďačný."

Text a foto: Ľubomír Chochula

Súvisiace články

Reprezentačný zraz kulturistov v Trenčíne

Klasik Tabačiar trénuje najradšej ruky