Magazín
Výsledky kulturistov na M-SR, víťazom absolutky Tomáš Tabačiar
dátum: 23.04.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Absolútnym víťazom medzinárodných majstrovstiev Slovenska v kulturistike, ktoré sa skončili večer v sobotu 23. apríla, sa stal zaslúžene Tomáš Tabačiar. Boli to zároveň nominačné preteky na majstrovstvá Európy, konali sa v Mestskej športovej hale v Dubnici n. V. a z poverenia VV SAKFST ich zorganizoval klub Olympic FC Dubnica n. V.

 

 KLASICKÁ KULTURISTIKA DO 175 CM

Na pódium sa predstavilo 9 pretekárov. Jednoznačným víťazom sa stal Patrik Štiglic, ktorý si tak vybojoval účasť na ME mužov. Druhý skončil Tomáš Smrek a tretí bol Dominik Zeman.

 

 KLASICKÁ KULTURISTIKA DO 180 CM

Spomedzi 7 štartujúcich pretekárov bol najlepší Matej Nociar, až za ním skončili strieborný Tomáš Vacek, bronzový Boris Palovič a ďalší borci.

 

 KLASICKÁ KULTURISTIKA NAD 180 CM

Štartovalo 18 klasikov, takže najskôr musela byť eliminácia.  Z víťazstva sa tešil junior Roman Šovčík, ďalší junior Tomáš Marton získal bronz, čím doplnil nomináciu juniorov na ME v juniorskej kategórii. Druhú priečku obsadil Milan Korchan.

 

KULTURISTIKA DO 70 KG

Štartovalo 5 pretekárov a najväčší favorit Miroslav Škadra vyhral s prehľadom, nominoval sa na ME mužov. Emil Chlebničan a Mário Kozík obsadili zvyšné medailové priečky. 

 

KULTURISTIKA DO 80 KG

Štartovalo 12 kulturistov. Najlepšiu formu ukázal Igor Kočiš, zaslúžene vyhral, striebro získal Miroslav Lelko, pričom obaja si zabezpečili miestenku na ME mužov, bronz si vybojoval Michal Kertes. 

 

KULTURISTIKA DO 90 KG

Toto bolo najsilnejšia kulturistická kategória, v ktorej sa predstavilo 19 borcov. Zaslúžene zvíťazil Tomáš Tabačiar, ktorý na druhé miesto odsunul obhajcu absolútneho prvenstva Jozefa Nagya. Bronz získal Ján Soták. Všetci traja sa nominovali na ME mužov. Tesne za medailou skončil Norbert Zajac, ktorý dobre bojoval, určite nesklamal a jeho chvíľa ešte len príde...

 

KULTURISTIKA NAD 90 KG

V najťažšej kategórii atakoval prvé miesto Vladimír Holota, ale napokon sa musel uspokojiť so striebrom, lebo zvíťazil Ján Kráľ, ktorý si tak zabezpečil účasť na ME mužov. Tretí bol Marek Fencl. 

 

ABSOLUTKA

Do súboja o absolútneho víťaza v kulturistike zasiahli všetci víťazi jednotlivých kategórií, čiže Miroslav Škadra, Igor Kočiš, Tomáš Tabačiar a Ján Kráľ.  V absolútnom hodnotení bol najlepší Tomáš Tabačiar, ktorý si tak na jeden rok odniesol domov putovný pohár.

 

NOMINÁCIA NA ME MUŽOV

Dôveru SAKFST dostali 7 kulturisti a 1 klasickí kulturista, ktorí budú reprezentovať Slovensko na ME 2016 v Santa Susanne (4. - 8. 5.).

Kulturistika do 70 kg: Miroslav Škadra a Igor Kočiš.

Kulturistika do 75 kg: Miroslav Lelko.

Kulturistika do 80 kg: Ján Soták a Jozef Nagy.

Kulturistika do 90 kg: Tomáš Tabačiar.

Kulturistika nad 100 kg: Ján Kráľ.

Klasická kulturistika do 175 cm: Patrik Štiglic.

Autor: Ľubomír Chochula