Magazín
Slovo má prezident, nominácia juniorov na ME
dátum: 20.04.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Prezident SAKFST Milan Čížek samozrejme nemohol chýbať na juniorských majstrovstvách Slovenska v Trenčíne (16. 4.), ktoré boli zároveň nominačnými pretekmi na majstrovstvá Európy v juniorskej kategórii.

Na snímke zľava sú Pavol Guga, Milan Gabrhel, prezident SAKFST Milan Čížek a moderátor Dalibor Biro.

 

JUNIORSKÁ NOMINÁCIA

Po skončení podujatia šéf asociácie pre náš portál zhodnotil súťaž a hlavne potvrdil nomináciu juniorov na ME. „Súťaž mala veľmi dobrú dobrú úroveň, čo sa týka kvality pretekárov a takisto aj čo do počtu súťažiacich. Physique sa stáva veľmi populárnou kategóriou. Nomináciu na juniorskú Európu poznáme z dvoch tretín. Tie najlepšie pretekárky boli nominované už s definitívnou platnosťou, ďalšie adeptky, ktoré pripadajú do úvahy, budú mať ešte šancu zabojovať kvázi o reprezentačné plavky na majstrovstvách Slovenska žien v Nitre (30. 3.). Vo fitness sme na ME junioriek nominovali Kožuchovú, Bánikovú a Juricovu. K nim už v tejto kategórii nepribudne nikto. V bodyfitness sú v nominácii Pisarčíková a Sojková. Víťazná Pisarčíková mala veľmi dobrú formu a strieborná Sojková za ňou zaostávala len minimálne. V najnižšej kategórii bikiny fitness má nominačnú istotu víťazka Pleváková, ktorá preukázala dobrú formu. O druhé postupové miesto budú bojovať Graňáková, Kanuščáková, Hrubovčáková a Kleinová, ktorá sa zo zdravotných dôvodov nemohla zúčastniť juniorskej nominačky v Trenčíne. Ona mi volala, že má vysokú teplotu, preto neprišla, ale chodila na reprezentačné zrazy, bola v širšom kádri a v Nitre sa ukáže, ako na tom bude. V kategórii bikiny fitness do 166 cm si nomináciu vybojovala Trajteľová, ktorá zvíťazila, pričom viem, že sa ešte vie zlepšiť. V kategórii nad 166 cm je nominovaná Kandráčová. No a Šimurdová so Šteflovičovou sa na M-SR v Nitre pobijú v tejto kategórii o ďalšie miesto v nominácii. Čo sa týka chlapcov, v kulturistike získal definitívnu nomináciu Valach a v klasickej kulturistike Zaukolec. Klasik Marton musí ešte obhájiť svoju pozíciu na majstrovstvách Slovenska mužov v Dubnici n. V. (23. 3.). V zásobe máme ešte jedného pretekára Šovčíka. Ten navážil v Trenčíne o 1 kg viac, preto tam neštartoval medzi klasikmi, ale v kulturistike. Jeho 2. miesto za Valachom v kulturistike nad 80 kg bolo zaslúžené. Je to celkom perspektívny chlapec a na M-SR v Dubnici n. V. bude štartovať v kategórii klasická kulturistika,“ povedal pre www.mozolani.com prezident SAKFST Milan Čížek.

Výsledky junioriek TU

Výsledky juniorov TU

 

OČAKÁVANIA PRED M-SR MUŽOV

Kým juniori majú svoju nominačku za sebou, mužov to čaká na majstrovstvách Slovenska už túto sobotu 23. 4. v Dubnici n. V. Čo od týchto nominačných pretekov na ME mužov očakáva šéf asociácie Milan Čížek? „To, že sa slovenskí reprezentanti predstavia v dobrej forme, že budeme môcť tých najlepších právom nominovať na Európu. Verím, že Kočiš, Škadra, Štiglic, Kráľ, Nagy a Tabačiar dali do prípravy od posledného reprezentačného zrazu všetko a že zabojujú o reprezentačné miesto na ME.“

Autor: Ľubomír Chochula

Zobraziť galériu (68)