Magazín
Juniorské M-SR v Trenčíne, výsledky chlapcov
dátum: 17.04.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Na juniorských majstrovstvách Slovenska, ktoré v sobotu 16. 4. z poverenia VV SAKFST organizoval klub Fitness Gabrhel Trenčín, sa bojovalo nielen o medaily, ale aj o nomináciu na majstrovstvá Európy v juniorskej kategórii. Podujatie malo dobrú úroveň.

 

KULTURISTIKA DO 70 KG

V tejto kategórii štartovalo sedem pretekárov, z víťazstva sa tešil Mário Kozík, druhý skončil Peter Tábory a bronz získal majster Slovenska dorastu spred týždňa Šimon Neupaver. Na štart sa postavilo sedem pretekárov.

 

KULTURISTIKA DO 80 KG

Majstrovský titul si v kategórii, kde štartovalo 8 borcov, vybojoval Jaroslav Packo z klubu Mozolani Trainings Žilina, druhý skončil Matej Sorad, tretí bol Marek Pribul. Ďalší pretekár Mozolani Trainings Sebastian Taraba, ktorý je vicemajster Slovenska dorastu, obsadil na tejto juniorskej súťaži 5. miesto.  

 

KULTURISTIKA NAD 80 KG

V tejto kategórii bolo vidieť najlepšie výkony kulturistov, zlato zaslúžene získal Patrik Valach, ktorý si tak vypýtal nomináciu na juniorskú Európu. V dobrej forme sa predstavil aj strieborný Roman Šovčík, bronzová medaila po súťaži zdobila hruď Mareka Janidzára. Štartovalo osem pretekárov.

 

KLASICKÁ KULTURISTIKA OPEN

Medzi klasikmi najviac zasvietil Michal Zaukolec, ktorý svojou formou zaujal aj nominačnú komisiu, a tak bude reprezentovať Slovensko na ME. Na pomyselný strieborný stupeň vystúpil David Marušinec a bronzový Tomáš Marton nie je ešte bez šance na juniorskú nomináciu, ak presvedčí na majstrovstvách Slovenska mužov v Dubnici n. V. (23. 4.). V tejto open kategórii súťažilo 14 klasikov.

 

MEN'S PHYSIQUE DO 175 CM

Spomedzi 12 štartujúci physikov v tejto kategórii dali rozhodcovia na prvé miesto Maroša Demitroviča, ktorý tak Denisa Hrušku odsunul na druhé a Davida Hmeľára na tretie miesto.

 

MEN'S PHYSIQUE NAD 175 CM

Až 34 physikov štartovalo v tejo kategórii, preto musela byť najskôr eliminácia. Majstrom Slovenska sa stal Kristián Matušík, vicemajstrom je Róbert Mego a na 3. mieste skončil Eduard Kopányi.

 

FITNESS CHLAPCI OPEN

Výsledky junioriek TU

Autor: Ľubomír Chochula

 

Zobraziť galériu (20)