Magazín
Lipovská: Pokúsim sa získať zlato
dátum: 30.11.-1 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Slovenská reprezentantka vo fitness bikiny Denisa Lipovská je v príprave na septembrové majstrovstvá sveta. Po odchode jej veľkej rivalky Kariny Antovskej cíti šancu.

Na tohtoročných majstrovstvách Európy v Santa Susanne vás v kategórii fitness bikiny do 168 cm porazila iba reprezentačná kolegyňa Karina Antovská, ktorá však na MS 2013 nebude obhajovať titul absolútnej svetovej šampiónky. Cítite šancu?

 

Po európskom striebre túžim teraz po niečom väčšom. Karina, ktorá sa na ME 2013 stala absolútnou víťazkou, sa chce v ďalšej kariére presadiť v bodyfitness. Zo Slovenska budem pravdepodobne v kategórii do 168 cm sama. Nerada by som odhadovala svoje šance, ale určite sa pokúsim konečne získať zlato. Ja si to musím zrejme viac vydrieť, ale je to v poriadku, lebo to, čo dosiahnete ľahko si menej vážite a menej si to užijete. Ak v príprave pôjde všetko tak, ako má a nominujem sa, budú to moje druhé majstrovstvá sveta. Vlani som na MS obsadila piate miesto, ale vtedy to bola iba moja tretia súťaž v živote.

 

Je rozdiel sa pripravovať na jarnú časť sezóny a na jesennú?

 

Nevidím v tom veľký rozdiel. Nemám problém cvičiť v lete. Mám rada slnko. Vitamín D mi pomáha mať dobrú náladu, s ktorou sa lepšie cvičí. Je to paradox, ale v letných mesiacoch, keď sa veľa ľudí realizuje vonku, je tréning v dobre vybavenej a klimatizovanej posilňovni celkom fajn. Ja mám v lete veľa energie, ktorú musím niekde pretransformovať. Najlepšie do silového tréningu. .

 

Ste osobnou trénerkou. Ruka v ruke s vašimi výsledkami pribúda klientov?

 

Práca osobnej trénerky ma baví. Túto činnosť vykonávam tam, kde absolvujem tréningy a pripravujem sa na súťaže, t. j. v Slávii Agrofert Bratislave. To je moje prechodné bydlisko (úsmev). Klientov je našťastie dosť a pribúdajú. Hlavne ich motivujú moje športové výsledky a moja premena, ktorú som za ostatné roky absolvovala.

V tomto roku ste sa koncom februára zúčastnili v USA podujatia Arnold Classic, potom ste začiatkom mája úspešne reprezentovali Slovensko na ME a v septembri by ste mali štartovať na MS. Dá sa vôbec všetko zvládnuť?

 

Hoci nemám až toľko času ako mladé dievčatá, v máji som oslávila tridsiatku, dá sa to zvládnuť. Najmä, ak si udržíte líniu a v tréningu sa držíte svojho štandardu, t. j. nemáte výkyvy, nestrácate na sile, cvičíte kontinuálne a je to váš životný štýl. Zdravo sa stravujem v podstate celoročne, pre mňa nástrahy nejakých letných úletov nie sú až také zásadné.

 

Ľubomír Chochula