Magazín
V sobotu 16. 4. budú M-SR juniorov, najväčšou hviezdou je Pleváková
dátum: 13.04.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
V sobotu 16. apríla sa v Posádkovom klube ODA Trenčín uskutočnia majstrovstvá Slovenska v kulturistike, klasickej kulturistike, men's physique, fitness juniorov, fitness, bodyfitnes a bikiny fitness junioriek. Podujatie z poverenia VV SAKFST organizuje Fitness Gabrhel Trenčín. Bude to nominačná súťaž na majstrovstvá Európy v juniorskej kategórii.

PROPOZÍCIE juniorské M-SR nájdete TU

Jednou z najväčších hviezd bude určite úradujúca absolútna juniorská majsterka Európy v bikiny fitness a majsterka Európy v bikiny fitnes ženy do 160 cm Sabína Pleváková (členka Extrifit tímu), ktorá začiatkom marca tohto roku obsadila na Arnold Sports Festivale v Columbuse 3. miesto vo svojej kategórii. Tam bola spokojná s formou. Na juniorskej nominačke v Trenčíne sa predstaví v takej forme, aby ju nominovali na juniorskú 'Európu', ale top formu by chcela mať až o niekoľko týždňov neskôr práve na ME v Santa Susanne (4. - 8. mája), kde sa pokúsi získať PRO kartu.

„Úroveň v bikiny fitness z roka na rok stúpa a je o čo bojovať. Som v pohode, nestresujem užívam si každý tréning. Mám veľkú motiváciu. Cieľ je jasný, dúfam, ze to zvládnem.“ Na to však potrebuje nielen vyhrať svoju kategóriu, ale aj absolutku, čo v tak kvalitnej konkurencii nebude jednoduché. Ale aj keby jej to nevyšlo, už dva týždne po Európe sa v Žiline uskutoční prestížna medzinárodná súťaž IFBB Diamond Cup (20. - 22. mája), kde sa v bikiny fitness dokonca budú rozdávať aj dve PRO karty. Získa ju víťazka absolutky i druhá v absolútnom poradí. „Uvidím, ako vypáli Európa a podla toho sa rozhodnem, čo ďalej. V Žiline je väčšia šanca, ale určite prídu Rusky i ďalšie špičkové bikinárky, takže aj tam bude konkurencia ako hrom. V prípade, že PRO kartu získam na ME, rada by som štartovala v Žiline na Mozolani Pro Classic, ak to bude možné tak rýchlo vybaviť. Všetko je otvorené. Sama neviem, čo bude a či potiahnem aj jesennú sezónu. Ak prestúpim medzi profesionálky, potom áno. Ak nie, potom by som sa rozhodovala medzi dvomi alternatívami: buď jeseň úplne vypustím alebo sa budem sústrediť len na majstrovstvá sveta, ak by boli v novembrovom termíne.“

Začiatkom apríla nám Sabína Pleváková na Extrifit Training Day v Žiline povedala, že sa vracia do tréningového režimu 6+1. Kardio už nebude tak hrotiť ako pred Arnoldom. Čo sa týka stravy, sacharidov mala okolo 100 g denne, čerpala ich z ryže. Ráno, ak išla na tréning, tak si dala proteín a ryžu, keď nemala tréning, tak vajíčka a ryžu, po tréningu mala zasa ryžu. Bielkoviny čerpala hlavne z mäsa (100 až 110 g). Bola to kuracina a v prípade tréningu nôh si dopriala hovädziu sviečkovicu. Aj s doplnkami bol jej denný príjem bielkovín 2 g/ kg telesnej hmotnosti.

Predošlý článok so Sabínou Plevákovou TU

Hoci Sabína Pleváková má len 23 rokov, dosiahla už veľa úspechov. Držíme jej palce, aby naďalej dobre reprezentovala Slovensko a aby si splnili svoj sen.

Autor: Ľubomír Chochula

Pozn:  Výhradným dovozcom výrobkov značky EXTRIFIT ® na Slovensko je spoločnosť GDP s.r.o. so sídlom v Michalovciach. Doplnky výživy značky EXTRIFIT ® našli značnú obľubu najmä u kulturistov a vyznávačov životného štýlu Fitness. Všetky výrobky značky EXTRIFIT ® vynikajú špičkovou kvalitou použitých surovín, sú registrované Ministerstvom zdravotníctva SR a vyhovujú prísnym normám Európskej únie.