Magazín
Denník finalistov – deviaty týždeň Heleny Koťkovej
dátum: 10.04.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Domáca scéna
Cieľ na dosah. Neuveriteľnou rýchlosťou sa blížime do finále a je pred nami už len jeden týždeň - 7 dní do ukončenia súťaže. Vlastne je to hlavne súťaž so sebou samým a my vyhrávame, kilá sú preč, už len dotiahneme čo sa dá pred posledným dňom.

Ani sa mi veriť nechce, že prešlo toľko dní, žijeme rýchlo a ubieha to tak aj preto, že máme každý deň niečo nové. Plus jar za oknami k tomu!

Víkend som si užila opakovaný detox - sobotu na ovocnej šťave a nedeľu na zeleninke. Spomínam na začiatky, keď to bolo až trochu nereálne a žalúdok mi protestoval trošku viac... veď mal svoj "tučný" objem a teraz už je to lepšie. Stačí menej a mám dosť.

V sobotu ráno krásne počko, tak naháňam chlapcov, aby sme si vyšli von na slniečko a aspoň na pieskovisko pri paneláku. Lukáško si odspí svoje a Kubko objavuje preliezky, veď na takých cvičia aj v Spievankove! Tak cvičíme aj my, ale zhyby ako Zahrajko dá maminka len ťažko!! Poobede zas do parku na Bôriku, kde z detského ihriska sledujem ako na vonkajšom cvičisku cvičia chalani - TRXko natiahli a pekne makajú!

Nedeľa sa nesie v pokojnom duchu - na raňajky klasický trojboj - ranná káva, ovocno-zeleninová šťava a ešte zdravé aloe, naši zobrali chlapcov do kostola na "la-la", ja zatiaľ trochu poupratujem a odcvičím aspoň polhoďku na eliptyku. Premýšľam, čo si oblečiem a hovorím si, že by som sa už mohla aj nahodiť trošku, keď sa pomestím do tých elegantných vecí. Obtiahnuté tričko, hnedé kraťasy do kolien a k tomu krátka bundička, klopkám si po Carrefoure a mamina ma skoro nespoznáva! :-) Hmmm, dobrý pocit sa takto "niesť"!! Ocino nás pozýva na obed do Tria a ja si k zelenine dám pstruha - ryby mi treba viac jesť, no zvládnem len polovičku, zvyšok balím na neskôr. Jakubko zaspí obedný spánok prvý a Lukáško ho po polhodinke nasleduje našťastie tiež, tak vypíname všetci a užívame si nedeľnú siestu. Tak to dobre padne! Montujem na bicykel novú sedačku pre Kubka a dáme si testovaciu jazdu ku krstnej mame Hele, kde Kubko samozrejme objavuje v tajnej skrýši kinderko a pre mňa majú pripravené žilinské MY, aby som si pozrela a odložila na pamiatku naše obodobie slávy!

V pondelok strážime detičky v miniškôlke a potom hurá na tréning. Uvedomujem si, že takýchto tréningov bude už len pár a tak sa snažím precízne dotiahnuť každý jeden cvik, sústredím sa na každý ťah či zdvih, svaly pracujú a je to jednoducho dobrý pocit.

V útorok je opäť krásny slnečný deň a tak Maťo rozhoduje, že kardio tréning si užijeme pre zmenu vonku a pripravujem sa na svoj prvý dlhší beh. Obdivujem všetkých bežcov, lebo to nie je práve môj obľúbený šport, ale v poslednom čase mám sama takú chuť niekam si vybehnúť, trošku sa rozhýbať. Ej, no, do kopcov mi to ide trošku ťažko, ale aj keď sa mi už chce zastaviť, držím tempo za Maťom a trištvrte hodinka nám ubehne ako nič. Nebol to beh v kuse, ale minúta beh a minúta chôdza, no aj tak mám dosť a ku Maxu už dobieham len tak tak. Endorfíny a slniečko robia svoje, tak som vysmiata od ucha k uchu a ešte si dám polhodinku schodov a eliptyku.

Celý deň k tomu jazdím na biku - konečne som si ho bola u našich vyzdvihnúť - cestou do Žiliny veziem Lukáška druhýkrát v živote, po tréningu sadám naň a šlapem pre Kubka do škôlky. Lukáško nás už čaká vo Višňovom, tak to mám aj so závažím do kopčeka - zvládame s prehľadom, aj keď už cítim kolená trochu. Večer ma čaká spievanie na univerzite s Omniou, tak sa veziem zas dole... naspäť už idem ale autom!

V stredu máme v materskom centre stretnutie s mamičkami na prednáške o rodinných vzťahoch medzi rodičmi a deťmi, tak dávame pozor a snažíme sa aj takto viac porozumieť tým našim drobcom, veď detská psychyka je pre nás dospelých skôr veľká neznáma. Plus si pri tom dám v pohode kávičku a ovocnú desiatu, kým Lukáško spí. S mamičkami kamoškami preberieme zopár veselých domácich príhod a už je tu obed. Ja letím na tréning, nestíham, tak radšej beriem auto.. škoda.  Prechádzame celé telo na strojoch takmer po celom fitku, čo ma teší, lebo tak sa najlepšie do budúcna naučím čo koľko a ako. Kubka priviedie zo škôlky mamina, preto ešte hodím kardio a hurá domov užívať čas s rodinkou. Kým je pekné počasie ideme von a na kolotoče pri Karfe. Na autíčkach som nebola roky rokúce a Tomáš si s Kubkom zalietal na labutiach, potom retiazkový kolotoč a megašmykľavka - len nech sa deti pekne vyšantia!

Vo štvrtok si na seba zas pletiem malý bič... pri včerajšom nákupe sľúbenej zmrzliny s Kubkom som objavila kačacie stehná v dobrej cene a hneď som štyri zobrala. Veď čo by som si trošku nepotešila aspoň nos, že?? Pekne všetko pripravím na pekáč a v uvoľnenom čase po zrušenej miniškôlke idem navštíviť kamarátkinu tetu. Už od začiatku roku sa sľubujem na návštevu, tak už to nechcem odkladať. Zas premýšľam, čo na seba a po veru asi 5-6 rokoch obliekam jedny užšie nohavice, v ktorých som naozaj ešte nebola vonku! Lukáška si dám do šatkového nosiča a prejdeme sa spolu na Hliny. To, že všetko je v najlepšom poriadku a na najlepšej ceste si potvrdzujem - kedysi som s ním v nosiči fučala jak lokomotíva a teraz si vykračujem jak panička a ešte pri tom stíham robiť aj selfíčka... :-D

Na obed sa s ostatnými finalistami stretávame na pilatese. Je to super, že nám na celé obdobie 10 týždňov naplánovali zaujímavé spestrenie tréningového procesu a dostaneme sa na zaujímavé cvičenie. Ja som o tomto cvičení na pilates strojoch už počula, ale nikdy som sa k tomu nedostala.. veď ako cena je tam vyššia ako inde a to ja si radšej dám akčný tréning. Tešila som sa preto veľmi. Musím uznať, že to má čosi do seba a ponaťahovali sme sa poriadne, čo to dalo. Pilates mi doporučovali po prvom pôrode na spevnenie tela a aj som si bola zacvičiť. Je to ale taká móda, že potom cvičí naraz priveľa ľudí a keď sa človek musí viac sústrediť na to, aby nikoho nekopol alebo neštuchol, tak to nebolo moc regeneračné. Takto na stroji má každý svoj priestor, nemusí riešiť dĺžku nôh a rúk a aj prevedenie cviku je precíznejšie. Naozaj to bola obohacujúca skúsenosť a príjemne strávaný čas!

Poobede som plánovala stihnúť tréning, ale radšej beriem chlapcov a ideme sa ku kamarátke vyhrať a vyšantiť. Za kačacinou sa doma len tak zaprášilo, ostal mi len prázdny plech na umytie, čo ma veľmi teší! ;-)

 

Piatok ráno tréning o 8! To sú vždy trošku stresy a nestíhačky, ale odmakáme pekne, čo má Maťo naplánované a zvyšok dňa už môže plynúť v pokojnom tempe. Pretože už je tu jar a ja už v skriniach nemám čo nové objaviť na nosenie, vybrala som sa do Auparku aj s Lukym, že pozriem nové kolekcie jar - leto a pomaly aj na fotenie za týždeň bude treba niečo pekné. No a ako tak prechádzam pomedzi obchody, stretla som Peťa Heráka aj s rodinou na rovnakej misii :-D Snáď by som ho normálne ani nespoznala, taký už je pekne pochudnutý!

V sobotu ráno chystám jedlo na celý deň, pretože so zborom máme sústredenie pred súťažou v Bratislave.. všetko končí naraz, klasika, určite to poznáte aj vy. Všeobecná príťažlivosť, na ktorej sa bavím vždy, ako keď idem na biku a na najužšom mieste cesty sa míňame autá v oboch smeroch, ja na biku a bonusom je korčuliar v protismere..

Čaká nás posledný týždeň, tak ideme do toho naplno, nech sú výsledky čo najlepšie a váha ukáže osobné rekordy! ;-) Tá moja sa už akosi zastavuje... no čo, keď už sa blížim k optimálnemu BMI! :-D Držte palce, nech cieľovú pásku prebiehame v šprinte a s úsmevom! Ja vám za to vopred ďakujem! ;-)

Autor: Helena Koťková

MOZOLANI FIT BODY 2016 podporili:

Generálny partner: Tetras

Organizátor a top partner: Mozolani The Fitness Authority

Hlavný mediálny partner: Arena Sport

Hlavný web partner: Diva.sk

Partneri: Extrifitslovakia, Ekomedica, Spirit grill & bar, Profimas, Aloxxi, Maďufa, lukasmacek photography

Mediálni partneri: TV Severka, Žilinský večerník, MY Žilinské noviny, zilina.sme.sk, ronnie.cz, TV Turiec