Magazín
Majstrovstvá Slovenska dorastu a masters - výsledky
dátum: 09.04.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
V sobotu 9. apríla sa v Kultúrnom dome v Starej Ľubovni uskutočnili majstrovstvá Slovenska v kulturistike dorastencov, fitness dorastencov, kulturistike masters a pohárová súťaž fitness juniorov. Podujatie z poverenia VV SAKFST zorganizoval KŠK mesta Stará Ľubovňa. Presadili sa aj pretekári Mozolani Fitness, Sebastian Taraba bol druhý a Peter Mrva tretí.

 

FITNESS DORASTENKY

V tejto kategórii štartovali len tri pretekárky,  najlepšia bola slovenská reprezentantka Kristína Juricová, ktorá tak splnila úlohu favoritky. Na druhom mieste skončila Nikoleta Hricová a tretia bola Vanesa Ľuptáková.

 

KULTURISTIKA DORASTENCI DO 65 KG

V tejto kategórii sa predstavili štyria kulturisti. Z víťazstva sa tešil Martin Mišovčík, ktorý obhájil titul z minulého roka. Na druhom mieste sa usmistnil Matej Koky, tretí bol Viliam Kubička a napokon štvrtý skončil Ján Drobniak.

 

KULTURISTIKA DORASTENCI DO 75 KG

Toto bola najpočetnejšia kategória kulturistov, do súťaže zasiahlo desať borcov, najskôr bolo semifinále, potom finále. Pohár pre víťaza získal Šimon Neupaver. Veľká bitka bola o druhé miesto, ktoré napokon vybojoval Vladimír Kubek, tretí skončil Kornel Koľvek.

 

KULTURISTIKA DORASTENCI NAD 75 KG

Oboch pretekárov Mozolani Fitness Sebastiana Tarabu a Petra Mrvu, ktorí sa predstavili v dobrej forme, prekonal víťazný Denis Varga. Taraba obsadil striebornú priečku a Mrva bronzovú.

 

KULTURISTIKA MASTERS DO 50 ROKOV

Roland Brosman s prehľadom obhájil prvenstvo z vlaňajška, druhý skončil Roman Skalský a na tretí stupeň vystúpil Martin Veselý.

 

KULTURISTIKA MASTERS NAD 50 ROKOV

Jozef Píry sa opäť po roku stal majstrom Slovenska. Druhý bol Ctibor Megály a tretí Emil Kopšík. Raritou bol obdivuhodný výkon 70-ročného Jána Galoviča.

 

 

ABSOLUTKA MASTERS

V súboji o absolútneho kráľa masters - Roland Brosman verzus Jozef Píry - mali rozhodcovia ťažkú úlohu, obaja boli dobre pripravení, ale napokon v pomere 4:3 zvíťazil Roland Brosman, ktorý sa tak stal abslútnym víťazom.

 

POHÁROVKA FITNESS JUNIORI

1. Štefan Andráš, KŠK mesta St. Ľubovňa - obhájil titul

2. Kristián Kasenčák, KŠK mesta St. Ľubovňa

3. David Michal Bulko, KŠK mesta St. Ľubovňa - najlepší dorastenec

4. Miroslav Hamara, Spiders Gym Giralltovce

Autor: Ľubomír Chochula

Zobraziť galériu (25)