Magazín
Marčišovská zažije v Kyjeve krst ohňom
dátum: 11.09.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Valéria Marčišovská, ktorá sa bikiny fitness venuje rok a pol, zažiarila pred tromi dňami na nominačnej súťaži SAKFST v Trenčíne. V kategórii nad 166 cm obsadila druhé miesto. Pôvodne sa s ňou neuvažovalo ako s kandidátkou na MS, ale na pódiu mala výbornú formu, a tak ju asociácia napokon nominovala na svetový šampionát.

Marčišovskú zdolala len aktuálna európska šampiónka Jana Majerníková. Čo na tento svoj výsledok hovorí Valéria? "Pred pretekmi som nečakala, že si môžem vybojovať účasť na MS. Nevedela som, aké budem mať súperky, ale to, že v mojej kategórii bola z tých najlepších iba Janka Majerníková ma povzbudilo. Po prvom kole som už verila v dobré umiestnenie." Tajomstvo napredovania Marčišovskej, pre ktorú je druhé miesto na nominačke zatiaľ najväčším úspechom v kariére, je prozaické. "Je to kombinácia tréningu a stravy. Viac som sa v príprave snažila, viac som drela a väčší pozor som si dávala, aby som neporušila diétu, hoci to bolo dosť ťažké," podotkla Marčišovská, ktorá pracuje ako asistentka v jednej bratislavskej spoločnosti.     

Marčišovská je reprezentačným nováčikom, doteraz neštartovala na podujatí typu ME a MS. Na svoju svetovú premiéru sa teší. "Na majstrovstvách sveta v Kyjeve (14. a 15. 9.) bude silná konkurencia. Ciele mám najvyššie, chcem bojovať o medailu," dodala Valéria Marčišovská. "Mojou trénerkou je Mirka Dolníková, ktorá vie, ako to funguje na súťažiach, odovzdáva mi skúsenosti a pomáha mi."

Čo hovorí o svojej zverenkyni Miroslava Dolníková, ktorá v minulosti súťažila vo fitness? "V príprave sme sa snažili, aby Valéria mala čo najlepšiu symetriu, zlepšili sme nohy, chrbát, celkovo pózovanie, plavky, visáž a zabralo to. Prednosti? Podľa mňa má veľmi dobré nohy, hoci hovoria, že sú štíhle, veľmi dobrý zadok. Myslím si, že sa zlepšila vo všetkom, ale vždy sa niečo nájde, čo treba skvalitniť."

Ľubomír Chochula

Foto: Eastlabs

Súvisiace články

Slovenská nominácia do Kyjeva

Výsledky nominačnej pohárovej súťaže