Magazín
Prvá súťaž Majerníkovej po zmene trénera
dátum: 11.09.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Úradujúca majsterka Európy v kategórii bikiny fitness nad 168 cm Jana Majerníková sa na nominačnej súťaži v Trenčíne (8. 9.) po prvý raz predstavila na pretekoch po tom, čo zmenila trénera. Vyšlo to, nominačku (kategória nad 166 cm) vyhrala a už sa teší na štart na MS v Kyjeve (14. – 15. 9.)

Majerníková zmenila trénera paradoxne po svojom najväčšom úspechu v kariére, ktorým bol zisk zlata na ME 2013 v Santa Susanne. Od začiatku až dovtedy bol jej trénerom životný partner a kulturista Ákos Dobos, ale obaja sa zhodli na tom, že ak sa chce posunúť ďalej, potrebuje nový impulz. A tým bola zmena trénera. Hoci Dobos konzultuje so svojou partnerkou prípravu, hlavné slovo má už Marián Čambal. Tento bývalý majster sveta v kulturistike, ktorý sa začal pripravovať na profesionálne preteky, sa podujal byť trénerom Majerníkovej. Ako úspešná fitneska hodnotí túto zatiaľ krátku spoluprácu? "Ako som už stokrát hovorila, Mariánovi som veľmi vďačná za to, že mi pomáha. Určité výsledky je vidieť. Vrch tela mám lepší. Odovzdáva mi veľa rád a skúseností. Teším sa na ďalšiu spoluprácu s ním."

Majerníková zvládla na nominačnej súťaži v Trenčíne úlohu favoritky. Očakávala víťazstvo? "Už som sa poučila, teraz radšej nikdy nič neočakávam. Človek nemusí stále vyhrávať, v živote je aj veľa prehier, ale tie ma posúvajú dopredu. Baby sú čím ďalej tým viac, lepšie pripravené a krajšie. Prišla som sem bojovať o prvenstvo, ale trochu som sa bála, ako to dopadne. Až tak úplne som neodvodňovala, forma nebola ideálna. Teraz ešte potrénujem a niečo stiahnem. Budem na obľúbenej rybke. Na majstrovstvách sveta chcem byť pripravená čo najlepšie. Mojím cieľom je na MS postúpiť do v Top šestky. Keby som získala medailu, bola by som šťastná," poznamenala Jana Majerníková.

Ľubomír Chochula

Foto: Eastlabs

Súvisiace články

Slovenská nominácia do Kyjeva

Výsledky nominačnej pohárovej súťaže 

Jasný cieľ úspešnej bikinárky Majerníkovej

Pre mňa je dôležitá hlavne intenzita

Majerníkovú už netrénuje Dobos, ale Čambal

Majerníková: Túžim byť stále lepšia