Magazín
Denník finalistov – siedmy týždeň Heleny Koťkovej
dátum: 25.03.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Domáca scéna
Jarné upratovanie, Veľká noc a prosím, už žiadny zhon. Eeej, tak to bol rýchly týždeň! Cez víkend som si spravila náladu na jarné upratovanie - špajza už potrebovala zorganizovať a vlastne aj šatník bolo treba zbaviť prebytočných kusov oblečenia.

 

Zimné veci išli na uskladnenie k rodičom do budúcej zimy a veci, ktoré už sú mi veľké odchádzajú do večných lovíšť - tie si veru nechcem nechať odložené pre žiadny prípad! Naopak sa vraciam k tým, ktoré som odložila pre dni "keď do nich schudnem" a ten čas práve nastáva!! Tak som objavila super rifle, takže mám ušetrené peniaze, lebo nemusím kupovať nové! Vlastne už som jedny našla - boli mi malé, potom akurát a teraz sú mi zas veľké! Pocity sú to super a hlavne ten pohľad do zrkadlaaaa!

Víkend teda plynul v pokľudnom tempe a pokoji len s jedným dieťaťom, lebo chlapi boli na chlapskej chate. Len v nedeľu večer som ale zistila, aké ticho bolo doma, keď som nemusela riešiť detské hádky o hračky a pobádanie Kubka, aby sa išiel vycikať, napiť, raňajkovať, obliekať a potom zas vyzliekať, spať... Niekedy si pripadám ako dirigent, ale sólista má svoju vlastnú hlavu a vlastný rytmus.. detský.

V pondelok

Pomohla som kamarátke v miniškôlke v materskom centre a neuveríte, čo sme tam mali - oslavu narodenín s úžasnou čokoládovou tortou... Ach tie torty ma prenasledujú! Detičky sa super zabavili a potom sme si spolu aj zatancovali. Lukáško bol so mnou a prespal skoro celú oslavu, no našťastie sa ušlo aj jemu, dokonca prišiel aj Kubko. Z chaty sa vrátil trošku nachladnutý s boľavým hrdielkom, tak som ho nechala doma, aby náhodou nepotešilo iné dieťa zo škôlky cez sviatky maminku chorobou a starosťami navyše. Manžel mal dáke vybavovačky na poslednú chvíľu, len zabudol, že ja mám tréning o 12. Presunúť sa už nedal, pretože Maťo mal totálne nabitý rozvrh, no našťastie sme s odretými ušami všetko postíhali. Ani neviem ako som nakoniec vo fitku strávila 3 hodiny! Domov som sa vrátila príjemne unavená a dobrým pocitom.

Utorok

Manžel doma, deti doma, vonku trošku slnka presvitalo - po raňajkách poďme teda von! Maťo napísal, že či náhodou nedáme tréning a tak som vyobliekala deti, pripravila Lukáška na spanie a chlapi išli do parku a ja makať. Cvičenie na strojoch po pondelkovej makačke som privítala. Niekedy mám pocit, že na strojoch je to o čosi ľahšie ako cvičenie s vlastnou váhou. Odcvičené, odbehané, bežím akurát k obedu. Stíham len čosi prehryznúť a už zas utekám, pretože nás čaká Pole dance - hodina iného tréningu ako obyčajne, veď sa jedná o tanec a cvičenie pri tyči. Auto nechávam stáť doma a beriem bicykel, ktorý som si priviezla od našich. Nooo, viete ako jednoducho taký Pole dance vyzerá, ale viete aj aká je to makačka??? Zisťujem, že ruky mám stále akési poslabšie a nevedia ma moc dobre udržať. Našťastie Deniska, ktorá si nás zobrala do parády je taká zlatá a tak sa teší z každého nášho mikroúspechu, že sa snažíme dať do toho čo najviac! Učíme sa šplhať, držať, otáčať a dokonca skúšame aj figúru dole hlavou!! Zvládame to s jej riadnou pomocou a Peťa tam pridržíme všetky štyri kočky, kočkoša nášho (ako ho nazvala Deniska!) Na záver spomínala niečo o modrinách a svalovici na miestach, ktoré sme ani nečakali, tak uvidíme teda. Ja budem mať jednu určite na pravom bicepse.

Streda

Veru, neklamala, čo sa modrín ani svalovice týka. Ledva zapínam podprsenku, čo neviem ruky dozadu zdvihnúť.... Nocovali sme u našich, lebo strážili Kubka, kým som večer spievala na zbore. Chystám sa na zaujímavú prednášku o vzťahu detí a rodičov v našej Nezábudke, tom materskom centre, a balím obe deti. Jakubko ako najstarší z detí a zdatný škôlkar všetkých poučuje, že pani učiteľku musíme počúvať, keď rozpráva, tak sme ticho ako peny a počúvame. Obed obaja drobci do seba len tak naládujú a padajú únavou do postele. Ja by som spala tiež, ale ťahá ma to na bike! Ráno bolo celkom pekne, aj keď fúkalo.. teraz je dákych 9 stupňov a slnko sa schováva. Nevadíí, mám dobré termooblečenia a cyklistickú windstoperku, do ktorej sa tiež už oblečiem, tak ďalej neváham a vyrážam. Smer je Višňové, pretože kedysi sme si počítali koľkokrát sme hore vyšlapali a aj tak som tam zabudla ešte dáke veci. Beriem to útokom smer univerzita cez kopce. Keď už som hore, tak zahnem smer Max a ukázať sa vo fitku, aké mám dnes dobré kardio! Poza Metro cez Bytčicu prejdem do Rosiny a už len kúsok a som vo Višňovom. Pri príchode ma víta Duchoňove V dolinááááách, čo beriem ako oslavné fanfáry :-D Chcela som síce vyšlapať ešte na "Pohančenú" smerom na Turie ako to zvládol Peťo Sagan minulé leto, ale nechala som to tak.... pri tej mohutnej prevahe áut na ceste som sa necítila moc bezpečne! A to sa tu niekto bude ešte chváliť aké cyklotrasy máme v Žiline.. Na ceste do Višňového a späť je najlepšie to, že domov sa potom vlastne už len veziete dole kopcom! Doma som bola za dákych 10 minút.

Vo štvrtok začínajú prázdniny a vlastne máme malý piatok, lebo zajtra je už voľno. Ráno stíhame ešte nákup na pripravovanú chatu v Šípkovej a čaká ma tréning. Len som zabudla, že na poludnie mám mať masáž, tak chcem o 10 stihnúť predtréningové kardio, o 11 tréning a potom masáž. Bolo by to fajn, keby Lukáško nebol už unavený, takže som ho uspávala, kým ocino dedulino strážil Kubka. Zrazu mi bolo jasné, že na 10 kardio nezvládam stihnúť, tým sa mi všetko posunie.... Po troch dňoch naháňania sa mi už veru nechcelo viac hnať.. poprosila som o preloženie masáže, veď aj tak by som si ju v predsviatkovom zhone vôbec neužila a odmakala som si pekne tréning s Maťom plus polhodinkové kardio. Doma ma čakal vyspatý Luky, spiaci Kubko a mamina, ktorá medzičasom vystriedala ocina... Kombinatorika riadna! Poobede sme plánovali návštevu svokrovcou a švagrovcov, ktorí prišli na sviatky z Pardubíc. Pozrem von oknom a na estakáde kolóóny jak svet... aha, dovolenkovo sviatkové šialenstvo na cestách už začína. Šťastie, že máme dobré nohy, tak sa na druhú stranu Žiliny radi prejdeme. Cestou stretávame svokru aj švagrovú Lenku s deťmi na prechádzke mestom, tak si rovno v cukrárni Evelyn dávame mamičkovskú záchranu - kávu a chcela som pozvať aj na super laskonku, aaale - všetky sa minuli... Našťastie, vravím si, lebo by som možno aj neodolala. Idú sviatky, čo znamená, že bude všade veľa jedla a dobrôt, čo pre mňa znamená vážnu hrozbu! Dobre, že ideme na tú chatu, tam si zbalím len dovolené potraviny a svoje prvé fit muffiny s proteínom! ;-) Trošku zasviatkujem aj ja!

V piatok ráno chcem pred odchodom stihnúť ešte kardio a potom už len dýchať čerstvý vzduch a užívať si pohodu. Tento týždeň bol teda rýchly, ani neviem ako ubehol, tréningy boli super a váha sa síce drží na približne rovnakom čísle, ale čoskoro to zas pôjde dole - bike je výzva a počasie nám už snáď bude priať s teplejšími dňami.

Prajem vám krásne sviatky, dajte si pozor na prejedanie a nikam sa nenaháňajte, stresov máte isto dosť cez normálne pracovné dni! ;-)

Autor: Helena Koťková

MOZOLANI FIT BODY 2016 podporili:

Generálny partner: Tetras

Organizátor a top partner: Mozolani The Fitness Authority

Hlavný mediálny partner: Arena Sport

Hlavný web partner: Diva.sk

Partneri: Extrifitslovakia, Ekomedica, Spirit grill & bar, Profimas, Aloxxi, Maďufa, lukasmacek photography

Mediálni partneri: TV Severka, Žilinský večerník, MY Žilinské noviny, zilina.sme.sk, ronnie.cz, TV Turiec

Zobraziť galériu (8)