Magazín
Denník finalistov – šiesty týždeň Zdenky Macangovej
dátum: 18.03.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Domáca scéna
Začali sme posledný mesiac z 10 týždňovej premeny. Priznám sa, že začínam byť aj trošku nervózna, pretože sa bojím, či stihnem ešte dosť toho urobiť za tento mesiac, tak aby výsledok bol čo najlepší.

Váha ide síce stále dole, ale u mňa ako jedinej zo zmenáristov, váha nie je až taká podstatná, ako skôr to, aký bude konečný výsledok na pohľad. To znamená, že posudzovať sa bude konečná forma v porovnaní s tou, čo bola na začiatku.

Mojou úlohou od začiatku teda nebolo len schudnúť, ale najmä vyformovať telo do maximálnej možnej, ak môžem to tak nazvať, peknej a estetickej formy.

Na začiatku tejto prípravy som samozrejme potrebovala nejaké tie kilá schudnúť, dala som si najskôr menší cieľ, čo sa týka úbytku váhy, tak aby som náhodou nebola na konci sklamaná. Bolo to rovných 10 kg, ktoré sa mi podarili zhodiť už v polovici. Dúfam a verím, že ešte pôjde aspoň 5 kg dole.

Po ako-takom schudnutí sme tréningy s trénerom začali viesť smerom formovacím a vedúcim k nabraniu svalovej hmoty na tých chudších partiách, čo je u mňa vrch a na tých spodných sa snažíme o vyformovanie a konečné spevnenie.

V tomto duchu sme mali tréningy v pondelok (14. 3.) a v stredu (16. 3.) a  piatok (18. 3.). Keďže stále je čo spaľovať, neupustila som doposiaľ a už do konca súťaže to ani neurobím, od raňajšieho 40 minútového kardia a vlastných tréningov v dňoch, keď inak mám tréningové voľno s trénerom.

Štvrtok bol pre nás všetkých trochu iný, pretože sme mali prvé oficiálne kontrolné meranie a váženie. Na moje potešenie sa celkové úbytky váh spercentovali k pôvodnej váhe každého finalistu. Neboli sme a nie sme všetci rovnako váhovo ťažký, takže porovnávať len úbytok váh medzi nami všetkými by bolo predsa len nespravodlivé. Chudší človek nemá šancu schudnúť toľko ako ten, ktorý tých kilečiek má na sebe predsa len viac. Všetci sme si fandili a podporovali sa, výsledky boli veľmi tesné najmä medzi nami dievčatami. Nemyslím, že niekto mal byť viac či menej sklamaný, pretože každý vie koľko chce schudnúť, aké má úbytky po meraní a verím, že každý z nás sme urobili doposiaľ pre to maximum. Ja som spokojná, máme ešte mesiac a teraz potrebujem najmä vyformovať a spevniť spodnú časť tela, kde to ide ako na potvoru najpomalšie.

Som si však vedomá a nemám ružové okuliare, že na tuk, ktorý sa zbieral niekoľko rokov, nepostačuje 10 týždňov. Každopádne urobím maximum pre to, čo sa dá za 10 týždňov urobiť, tak aby to vyzeralo, čo najlepšie.

Autor: Zdenka Macangová

MOZOLANI FIT BODY 2016 podporili:

Generálny partner: Tetras

Organizátor a top partner: Mozolani The Fitness Authority

Hlavný mediálny partner: Arena Sport

Hlavný web partner: Diva.sk

Partneri: Extrifitslovakia, Ekomedica, Spirit grill & bar, Profimas, Aloxxi, Maďufa, lukasmacek photography

Mediálni partneri: TV Severka, Žilinský večerník, MY Žilinské noviny, zilina.sme.sk, ronnie.cz, TV Turiec