Magazín
Pleváková sa teší na MS žien, nechce sklamať
dátum: 10.09.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Sabína Pleváková potvrdila na trenčianskej nominačnej súťaži SAKFST to, že patrí k najlepším slovenským pretekárkam v bikiny fitness. Zvíťazila v kategórii do 158 cm a vybojovala si účasť na IFBB MS do Kyjeva.

Vo svojej kategórii mala na pódiu Posádkového domu v Trenčíne silné súperky. Najmä úradujúca majsterka Európy Iveta Kuglerová a Stanislava Prítrská podkurovali aktuálnej absolútnej juniorskej európskej šampiónke. Sabína napokon zvíťazila. "Teraz som to mala ťažšie ako na jarných majstrovstvách Slovenska v Nitre, ktoré boli vtedy nominačkou na majstrovstvá Európy. V tomto roku som vyhrala slovenský šampionát, potom som triumfovala na "Európe", a tak sa odo mňa v Trenčíne očakával dobrý výsledok. Bála som sa, či sa mi to podarí. Pred tromi týždňami totiž moju prípravu zabrzdila choroba. Ale napokon som to zvládla a som veľmi šťastná," odfúkla si spokojná Sabína Pleváková.

V posledných dvoch týždňoch jej pomohli zmeny v tréningu, najmä smerom k väčšej intenzite – vyskúšala si metódu HIIT. "Rada by som si dobrú formu udržala, prípadne ju vylepšila, veď ma ešte čakajú ďalšie súťaže. Dúfam, že sa po zdravotnej stránke nevyskytne už žiadny problém. Vtedy, keď som ochorela, bolo mi to ľúto. Formu som mala veľmi dobre rozbehnutú, ale choroba ma oslabila. Každý deň, keď nemôžete cvičiť ani dodržiavať stravu, vás zastaví. Zdravie je najdôležitejšie."       

Sabína Pleváková je ambiciózna, ale má v sebe aj pokoru. Pred blížiacimi sa MS žien v Kyjeve (13. – 16. 9.), na ktorých bude debutovať, si táto 20-ročná veľmi talentovaná juniorka nestavala vzdušné zámky. "Na svetový šampionát sa veľmi teším. Keď mi asociácia dala takú príležitosť, budem sa snažiť čo najviac, aby som nesklamala," podotkla pre www.mozolani.com Sabína Pleváková, ktorú na jeseň tohto roku čaká ešte jeden šampionát, keďže koncom októbra bude naším medailovým želiezkom aj na juniorských MS v Mongolsku.

Ľubomír Chochula

Foto: Eastlabs

 

Súvisiace články

Slovenská nominácia do Kyjeva

Výsledky nominačnej pohárovej súťaže 

Pleváková skúsila HIIT a pomohlo jej to

Tréning nôh talentovanej Plevákovej

Mám rada silový i vypaľovací tréning

Túžba po medaile v Mongolsku