Magazín
Martin Chachula: Trénerský denník (6)
dátum: 18.03.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Domáca scéna
Takže nám začal už šiesty týždeň premeny a to je vždy čas, keď už vieme určiť pomerne presne celý priebeh súťaže. Zatiaľ musím skonštatovať, že sa nám črtá jeden z najlepších ročníkov, ktorých som mal tú česť sa zúčastniť. Všetci štyria finalisti robia čo môžu, aby svoje postavy upravili čo možno najviac.

Súčasťou tohto šiesteho týždňa bolo aj prvé oficiálne meranie a váženie súťažiacich, ktoré prebehlo vo štvrtok 17. 3. ráno a získané hodnoty nás všetkých veľmi potešili. Rozoberať ich tu dopodrobna nejdem, ale všetci štyria presiahli svoje pôvodné očakávania. Celkové hodnotenie súťaže a aj jednotlivo súťažiacich nechám však pre ľudí na to určených a ja v skratke zhodnotím aspoň Helenku.

Ako som spomínal v úvode súťaže – že nechcem na ňu zbytočne tlačiť a ani nechcem zaraďovať dvojfázové tréningy, či príliš zbytočne diétnu a redukčnú stravu, tak môžem s radosťou povedať, že ani v tomto momente po tomto prvom oficiálnom meraní k tomu nemusím pristupovať, nakoľko váha ukázala viac ako dvojcifernú hodnotu a to prevýšilo naše očakávania. Z toho vyplýva, že Helenka na svojich 3-4 tréningoch týždenne a na relatívne voľnej redukčnej strave pohodlne stíha zhadzovať kilogramy tak ako jej „súperi“ a tiež bez problémov plní naše ciele, ktoré sme si na začiatku vytýčili. Budeme teda pokračovať v kondičných a funkčných tréningoch ako doteraz, akurát by som rád vymenil jeden tréning vo fitku s tréningom v teréne. Uvidím, ako nám bude priať počasie.

Pondelok 14. 3.: Nakoľko sa Helen z tréningu ospravedlnila z dôvodu oddychu na chate – tak mala naordinovanú len povinnú prechádzku niekde v prírode, ktorú podľa jej slov splnila, takže pondelok len takáto voľná forma tréningu.

Utorok 15. 3.: V tento deň sme už však voľno nechceli nechávať, nakoľko nás čakalo štvrtkové meranie, na ktorom sme chceli hlavne kvôli Heleninej motivácií namerať čo najlepšiu hodnotu. Takže sme zaradili tréning s vlastnou váhou tela – ktorý sa skladal cca z 12 cvičení, ktoré za sebou nasledovali v rade bez prestávky a v dvoch sériách. Následne po ich dokončení mala 5 minútovú chôdzu na predýchanie a pár minútový oddych na regeneráciu – a následne sme túto „vražednú“ sériu zopakovali ešte raz a ani nevieme ako a bolo po tréningu. Po čiastočnom vydýchaní nasledovalo už len kardio...

Streda 16. 3.: Zmena oproti predošlému dňu a to najmä vo forme tréningu. Namiesto klasického spaľovacieho tréningu sme začlenili trochu tvarovací a trochu silovejší tréning, ktorým sme spevňovali svalstvo najmä hornej polovice tela. Nebol taký kondične náročný ako tréning v utorok, ale zabrať jej dal teda poriadne, nakoľko som ju nešetril a na niektorých strojoch aj zvýšil jej štandardné závažia o level vyššie. Po tréningu nasledovalo štandardné 25-minútové kardio.

Štvrtok 17. 3.: V tento deň ju čakala skúška ohňom, nakoľko hneď ráno sme mali v pláne prvé meranie od začiatku súťaže a tam sa mala dozvedieť, či náš tréning a stravovací plán naozaj fungujú. Po chvíľke stresu sme zistili, že sme naše ciele nielen splnili, ale aj mierne predbehli, čo nás oboch veľmi potešilo. Takže ďalší priebeh nám to len uľahčí a nemusí byť pod stresom, že nesplní svoju hranicu, ktorú sme nastavili pod 80 kg. Po meraní nasledoval ešte spoločný tréning pod vedením skúsenej športovkyne a trénerky Sabíny Plevákovej.

Piatok 18. 3. : Tento deň som trochu zvoľnil tempo, nakoľko som už na Helene videl dosť veľkú únavu a dali sme si skôr taký odľahčený kardio tréning, v ktorom síce boli dva kruhové tréningy, ale ani zďaleka také ťažké, ako v predošlých dvoch posledných týždňoch. Bol to podobný štandardný tréning ako sme mali v začiatkoch.

Sobota 19. 3.: Úplné voľno mimo fitness centrum.

Nedeľa 20. 3.: Len vonkajšia voľnočasová aktivita, resp. kardio vo fitku v prípade škaredého počasia...

Autor: Martin Chachula

MOZOLANI FIT BODY 2016 podporili:

Generálny partner: Tetras

Organizátor a top partner: Mozolani The Fitness Authority

Hlavný mediálny partner: Arena Sport

Hlavný web partner: Diva.sk

Partneri: Extrifitslovakia, Ekomedica, Spirit grill & bar, Profimas, Aloxxi, Maďufa, lukasmacek photography

Mediálni partneri: TV Severka, Žilinský večerník, MY Žilinské noviny, zilina.sme.sk, ronnie.cz, TV Turiec